Březen 2010

Scrap-začátek

31. března 2010 v 14:12 | isobelka |  scrapbook
Scrapbook jsem objevila někdy v roce 2006, náhodně. Pletla jsem Kátě náramky přátelství a na jednom z webů byl odkaz právě na scrapbook.cz, netradiční fotoalba. Dlouho jsem chodila nahlížet, moc se mi tvoření stránek a alb líbilo, ale nevěděla jsem, jestli bych něco takového byla schopná zvládnout a utáhnout finančně, protože scrapbook je koníček finančně náročný. Fotek máme hodně, máme je v tradičních albech, asi jako každý, kdo nedělá scrap. Pouze fotky z dovolené jsem měla vždy ve zvláštním albumu, většinou bez kapes na fotky, ale jenom nalepovacím. Kromě fotek jsem tam lepila ještě různé pohledy, vstupenky apod. Vlastně jsem dělala scrap už tenkrát, jenom jsem nezdobila.

Nakonec jsem se odhodlala a udělala první objednávku u scrappy, prošla všechna papírnictví a galanterie ve městě......a začala jsem. První stránky nebyly nic moc, ale mně se líbily....pravda, dneska jsou nepublikovatelné...a některé už ani nemám, byly zlikvidovány a předělány (album Loty). První moje album které jsem dělala bylo svatební, což byla asi chyba, měla jsem začít nějakým dovolenkovým apod. Svatební se chystám předělávat. Pak jsem zkoušela svoje album z dětství na A4, které zůstalo ve stadium rozpracovanosti a já se scrapbookem sekla, protože mi to nešlo. Až koncem roku 2007 jsem se ke scrapu vrátila....udělala jsem mojí mamce a manželovým rodičům kalendáře. A pak jsem se postupně rozjela, začala dělat Káti album a v únoru 2008 jsem vystavila do galerie první stránku. Byla to tato:

9 let
Dneska se musím smát, hlavně tomu hroznému nápisu. Stránka je dělaná z obyčejných čtvrtek koupených v papírnictví. Ale každý začátek je těžký. Postupně během roku 2008 jsem nakoupila spousta scrapbookového materiálu, čtvrtek, papírů, stužek, knoflíků, svorek, průchodek, nářadí apod. Částka kterou jsem utratila se asi rovná dovolené u moře pro dva letadlem, na dva týdny. Přemluvila jsem muže, aby mi v pracovně udělal scrapovací koutek, protože věčné přenášení věci z komody na pracovní stůl a zpátky mě přestávalo bavit. A začala jsem tvořit. Pokračování příště.

Poslední březnová

31. března 2010 v 7:55 | isobelka |  scrapbook
Poslední březnová týdenní podmínka byla 12 stejných věcí na stránce. Přiznám se, že moje stránka byla rychlovka, při bolesti zubu jsem neměla na nic skoro náladu, ani na scrap. :-( Na stránce je to bohužel vidět, fotku Loty jsem nalepila nakřivo. :-((
Loty Vánoce 2008
Teď máme v naší soutěži menší pauzičku, do čtvrtka, kdy bude vyhlášená další podmínka. Tak jsem toho využila a dělám jarní úklid...no jo...už mi otrnulo, tak zase blbnu. Ale už se těším až opět usednu ke scrapu. :-)) Ještě musím napsat, že Lotynku v čepici fotila Káťa doma v obýváku. Přinesla si dvě židle, přehodila přes ně tmavěmodrý přehoz z ložnice, Lotyně narazila čapku a udělala asi 20 snímků. Loty je dobrák, čepici si nesundavala a ještě pózovala. :-D

Foto ze závodů

30. března 2010 v 8:00 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
závody - oddíl
Nepodařilo se mi bohužel vložit fotku Kačky z vyhlášení na konci závodů, tak alespoň dávám jednu společnou, oddílovou, v nových tričkách. :-) Káťa stojící druhá zleva.

závody - čtyřka
A ještě jedna...Káťa v tyrkysovém dresu.

závody - Káťa
A do třetice - Káťa při cvičení sestavy s kužely. :-)

První letošní závody

28. března 2010 v 21:04 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
Dneska jsem i s bolavým zubem (přes den celkem v klidu, ale teď večer mě už bolí pomalu celá pravá část pusy až k uchu) byla celý den na hale fakulty, kde měla Káťa gymnastické závody. Jela první závod ligy (liga se skládá ze čtyř závodů v průběhu roku, po skončení posledního je celkové vyhlášení). Cvičila sestavu s kužely a moc se jí povedla....skončila na první místě !!!!!!! Takže má dobře našlápnuto !!!! Já dělala počtáře...tzn. všechny známky od rozhodčích nahlásit klukovi co seděl u pc, ten mi pak hlásil zpátky výsledky sečtené a zprůměrované a já to zapisovala do listiny. Asi se mi dneska v noci bude zdát o číslech...pokud s tím bolavým zubem usnu. Ale první místo je super, alespoň nějaká radost.1. závody

Bojuju

27. března 2010 v 21:34 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
Bojuju se zánětem v zubu. Už více jak rok mi moje paní zubařka léčí nemocný zub....pokaždé když už to vypadalo, že je vše ok, začal zase mrcha zlobit. Každý týden jsem chodila na čištění, někdy zub zůstal otevřený, někdy jsem dostala dočasnou vložku. Když už jsme si myslely, že je v pořádku, ulomil se mi kus pětky. A tak že místo těchto dvou zubů dostanu korunky. Ve středu jsem byla na odřezání obou zubů a vyvrtání děr do kořenů...to vše překryto opět vložkou...zuby nebolely, mohla jsem kousat, vše v pohodě. Včera jsem šla na otisky a paní zubařka mi zalila kanálky cementem, nebo čím...nevím přesně a nasadila čepy, na které přijdou příští pátek korunky. Jenže...ouha!!! Už večer jsem cítila, že to není ok, zub začal pobolívat....jenom jeden...ta zmiňovaná čtyřka....pětka je v pořádku. Dneska už bolí celá dáseň. Naštěstí když je to v klidu tak to není tak hrozné, ale kousat na to nemůžu vůbec. Tak čekám do pondělka a uvidím co se bude dít dále...protože kanálky jsou zalité, do těch se už nikdo a nic nedostane, tudíž zub (resp. již jenom kořeny) nelze vyčistit. Jsem z toho otrávená. Velikonoce za dveřmi, sraz také a já nemám náladu na nic. Alespoň jednu stránku jsem si dneska udělala, ale ještě mi tam zbývá pár maličkostí dodělat. A zítra mě čeká asi celý den v hale, protože Káťá má gymnastické závody.

Jaro

21. března 2010 v 19:28 | isobelka |  scrapbook
Tak tu máme konečně jaro...hurááá. Týdenní podmínka CTS pro tento týden zněla "přivoláme jaro žlutou barvou". Takto jsem se s ní poprala:
na louce
Doma dělám jarní čistku bytu....prošla jsem skoro všechny skříně co máme, včera jsem vyházela pět igelitek bot, dneska jsem se pustila do šatní skříně, vyházela nevím kolik kilo starého a malého oblečení, abych nakonec zjistila....že opravdu nemám co na sebe.

Zuby

18. března 2010 v 14:04 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
Momentálně jsem tento a příští týden v práci. Vydělané penízky jsem se těšila že si vezmu na scrap srazík a utratím je tam za nějaký materiál na tvoření atd., případně si ještě koupím nějakou tu drobnost na sebe. Jenže....když už po více jak roce chození k zubařce se mi moje čtyřka vpravo nahoře uklidila a vypadá to, že už je uzdravená...tak v úterý, když jsem kousla do housky mi upadla celá zadní část pětky tamtéž. Ono tam toho ze zubu už moc nezbylo, protože víc jak zub to byla plomba. Takže příští týden ve středu mi budou oba dva zuby uříznuty, v pátek jdu na otisky a další týden bych měla dostat čepy do kořenů a korunky. Doufám. Celá vyděšená z výkladu paní zubařky jak vše bude probíhat jsem se ani nezeptala kolik to bude stát....zadarmo to nebude, snad se vejdu do částky vydělané tady v práci. Tak mi držte palce, protože už teď se docela bojím.

Další přípravy na celorepublikový sraz

15. března 2010 v 15:00 | isobelka |  scrapbook
V pátek 12. jsem opět vyrazila vlakem do Prahy k Danče. Měly jsme stejně jako posledně srazík ještě s Hankou. Dávaly jsme dohromady program a vše ostatní okolo celorepublikového srazu, který se už blíží (9. - 11. 4.) a já se těším moc. :-)) Danča opět navařila, ač jsem jí jasně předem upozorňovala, že si buď něco koupíme, nebo vezmeme s sebou...nedala si říct a upekla kuře i s nádivkou, udělala haldu zeleniny a bylo to ňam.
Po obědě a částečně při něm jsme daly dohromady s Hankou přesný program, seznam věcí k nákupu a rozpočet. Odpoledne jsme se vrhly na přípravu materiálu...fotku jak se Hanka přehrabuje v papírech mám, ale nedám, protože je to tajemství. :-D

Pátek s kámoškama

15. března 2010 v 14:46 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
Po dlouhé době jsem se konečně 5. 3. sešla s kámoškama. Známe se už dlouhá léta, s Jaruškou od základky, se Šárkou jsem se poznala na ekonomce, ony obě se navzájem znají cca 20 let. Byl to bezva večer, zamluvila jsem stůl ve španělské restauraci, s holkama jsme pokecaly a vypily 6 litrů báječné sangrie. Holky, doufám, že si to brzy zopakujeme!!!! Co takhle v dubnu?????

Čtverečky

9. března 2010 v 12:14 | isobelka |  scrapbook
Začal nám druhý březnový týden, CTS (celoroční týmová soutěž) nám skočila do týdne desátého. Podmínku pro tento týden vymýšlel náš tým a já jako jeho kapitánka pro tento měsíc včera vyhlásila. A to moje oblíbené čtverečky. Dneska jsem se do toho pustila a zde je výsledek:
Bohužel mi to nejde lépe nafotit, stránka na fotce vypadá trošku ponuře...ve skutečnosti je o hodně lepší. Tyrkysová barva v kombinaci se stříbrnou.

Únorová challenge

6. března 2010 v 23:51 | isobelka |  scrapbook
Téma únorové challenge bylo "stránka o mně". Pojmout jsme to mohly jak jsme chtěly, žádné další podmínky zadány nebyly. Udělala jsem na poslední chvíli takovou trošku ztřeštěnou stánku , protože i já jsem občas taková.

Scrap koutek

2. března 2010 v 20:03 | isobelka |  bydlení, chalupa
S jarem mám vždy pocit, že musím vyčistit a uklidit celý byt....a hlavně vyházet nepotřebné krámy, aby se nám doma lépe dýchalo a žilo. A protože začal první jarní měsíc, pustila jsem se do toho. Dneska přišla na řadu skříň v pracovně a můj scrap kout. Vyházela jsem asi tři pytle bordelu, uklidila a srovnala všechny věci na scrap a na závěr pověsila na stěni tři scrapbookové stránečky, všechny ze srazíků...dvě z velkých a jedna z našeho červnového pražského u Danči. Jenom tu stránku jsem si dneska už nestihla udělat.Pracovna pravda, není nic extra, pracovní deska po bývalých majitelích, vyřazený kontejnér od muže z práce, police z vyřazených skříní. Ale jsem za ní ráda, mám kde pracovat a tvořit a nic nemusím pokaždé hned uklízet...což mi každá scrapbookářka potvrdí, že je výhoda.

Sketch

1. března 2010 v 10:23 | isobelka |  scrapbook
Včera jsem udělala zase jednu stránku, mám teď nějaký útlum a zvládám tak tři stránky týdně maximálně. Je to stránka podle sketche, který vybrala Katie. Já si jí jenom trochu zjednodušila, protože krucánky a kytičky mi na psí stránku nešly. Teď mi připadá trošku chudá a málo nazdobená.
Strašně rychle to letí, Kátě bude letos už 15 a Loty 5 let.