Duben 2010

Týmový lift

30. dubna 2010 v 16:28 | isobelka |  scrapbook
S holkama v našem týmu Los Scrapos jsme si po delší době udělaly týmový lift. Stránku vybírala Haňule a vybrala od My3blessings z Two peas in a bucket.
Tady je:

lift
Já jsem si jí trošku zjednodušila:

vystoupení
Další stránka do rodinného alba. Můj táta na nějakém vystoupení, bohužel nevím jakém ani kde a kdy. :-( Použila jsem papíry od My Minds Eye a opět krucánek od Kety.

Liftík č. 3 a trocha historie

29. dubna 2010 v 22:00 | isobelka |  scrapbook
Další předlohu pro lift jsem vybírala já. Často brouzdám po blocích francouzských scrapbookářek a zaujala mě tam jedna stránka, hlavně proto, že jsem potřebovala scrapnout fotku mé babičky....jedinou fotku, kterou mám kde je sama. Jedinou mrňavou fotku. Je to smutná historie. Zemřela mladá, společně se svojí matkou...mojí prababičkou při největším tramvajovém neštěstí v ČR. Jely z Telnice (dnes lyžařské středisko, dříve cíl sběračů malin a borůvek) v přeplněné tramvaji, které při jízdě z kopce selhaly brzdy. Toto jsem našla na netu: "Nebržděný vlak se při průjezdu Bukovem rozkymácel, v nepříliš ostrém oblouku se motorový vůz vychýlil z tratě a zachytil o stožár trolejového vedení, díky čemuž vykolejil. Vlek byl vymrštěn na protisměrnou kolej, kde narazil do jiného vlaku. Tato nehoda si vyžádala 30 obětí." Dnes je v těch místech malý pomníček, který tam město nechalo postavit před třemi roky, přesně 60 let od této nehody. Jméno Karla Houžvičková je napsáno čtvrté od spoda. Můj táta zůstal v osmi letech bez maminky.

Sandra - originál:

Sandra
Gabreta:

Gabreta
Keta:

Keta
A nově se k nám přidaly též:

Kiarka:

Kiarka
Haňule:

haňule
a Melina:

Melina
A na závěr moje stránka:

moje

Obrácený scraplift

28. dubna 2010 v 21:49 | isobelka |  scrapbook
Nápad přišel od Katie. Každá z nás dělala stránku podlé té, která se přihlásila do akce po ní. Po mně se přihlásila Šárka. Byl to docela oříšek, protože Šárka má stánky hodně zvláštní, krásné a její styl je úplně jiný než můj. Nakonec jsem si vybrala stránku, kde použila čtverečky, zbytek jsem přizpůsobila trošku sobě. Je to už moje pátá stránka do rodinného alba. Třetí a čtvrtou vystavím později, protože jedna je challengová a druhá náš lift s Gabretou, Ketou a spol., který končí zítra.

táta - technik
Je to můj taťka, jako mladý kluk v době, kdy pracoval v trmické elektrárně jako tepelný technik.

Jarní víkend

26. dubna 2010 v 9:39 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
Víkend byl krásný a slunečný a stihli jsme toho hodně: úklid chalupy (celé horní patro jsem vyčistila a byla to fuška), posekání celé zahrady před chalupou (Ivan se zase vyřádil na traktoru), závody v Jablonci nad Nisou (Káťa vyhrála další kolo oblastní ligy ), první grilování (já vím, není to zdravé, ale bylo to tááák dobré) a na závěr včera před odjezdem domů jsem udělala Loty krásný letní sestřih.

Káťa s kámoškama
Káťa s kámoškama na závodech.grilování
ňam, ňam

Přáníčko

21. dubna 2010 v 14:21 | isobelka |  scrapbook
Moje kamarádka Jaruška má dneska kulaté narozeniny, tak jsem jí včera udělala a poslala toto přáníčko, doufám, že došlo.

přáníčko
Tak Jaruš, vše nejlepší a hlavně hodně zdraví do dalších let. :-))

Moje kulatiny se také blíží, už za necelé dva měsíce. :-))

Volejbal a týdenní podmínka

21. dubna 2010 v 14:15 | isobelka |  scrapbook
Nějak mi teď vytvoření jedné stránky dlouho trvá. Jak s touto tak s minulou jsem si vyhrála tři dny. Týdenní podmínka pro tento týden byla hodně zajímavá....předmět doličný. Tak jsme si vzpomněla na mojí fotku, vlaječku a část pohledu z volejbalového soustředění a udělala tuto stránku:

volejbalové soustředění
Bohužel jako holka jsem fotce, nevím už z jakého důvodu, ustříhla rohy a zamaskovat to bohužel moc nešlo, nebo spíš mě nenapadlo jak. Fotka je moje jediná vzpomínka na leta strávená volejbalem, který jsem začala hrát někdy v páté třídě a skončila až těsně před maturitou. Bylo to hodně náročné, tréninky bývaly dvouhodinové 3x týdně, většinou pondělí, středa, pátek. O víkendech zápasy. Na červenec, kdy jsme měly volno, jsme dostávaly tréninkové plány a v nich rozepsáno co máme který den dělat a jak trénovat, většinou běh a nějaké posilování (ne, že bych to nějak dodržovala :-D ). V srpnu pak jsme všechny musely být doma (žádné tábory ani dovolené v tento termín jsme mít nesměly) a trénovaly jsme každý den. Druhý týden v srpnu jsme odjížděly na soustředění, až na jednu vyjímku, to byl vždy Týn nad Vltavou. Tam jsme trénovaly 3x denně (kromě středy a neděle, kdy bylo volno) před snídaní (pravidelně mi bývalo špatně, protože od malinka musím, když vstanu se jít najíst, jinak je mi zle) pak dopoledne dvě hodiny a odpoledne dvě a půl hodiny....dohromady tedy 5 hodin denně. Většinou v to období bývala vždy velká vedra. :-(
Byla to fuška. :-))

Rodinné album

19. dubna 2010 v 13:59 | isobelka |  scrapbook
Jako kdybych toho neměla hodně co scrapovat, přesto jsem začala dělat rodinné album. První stránku - mojí mamku v 17-ti letech jsem udělala už na srazíku a tento víkend jsem scrapla fotky ze svatby mého dědy a babičky, kterou jsem nikdy nepoznala. Vytáhla jsem sadu od K&Company, koupenou před zhruba dvěma lety v německém městečku Zittau v maličkatém krámku, kde mají výtvarné potřeby a věci na scrap. Úžasné krucánky mám od Kety, perličky od Danči a noty to je ofocená sc čtvrtka na pauzák.

svatba dědy

Poprvé na chalupě

17. dubna 2010 v 22:12 | isobelka |  bydlení, chalupa
Dnes jsme poprvé v letošním roce jeli na chalupu. Ivan tam občas zajede přes zimu, ale já tam byla dneska po půl roce!!!! Chalupa je po zimě ještě promrzlá, první co jsme udělali...otevřeli všechna okna a pustili dovnitř vzduch a sluníčko. Zahrada byla plná krtinců...tak jsme s Ivanem celý den nedělali nic jiného než nadávali "zničit krtka" a ničili alespoň jeho hromádky. Domů jsme si přivezla haldu prádla, protože jsem ještě před odjezdem stihla vyčistit skříň, tak myslím, že naše pračka se nezastaví alespoň týden. No a příště mě čeká úklid uvnitř chalupy.

Nejvíc si na zahradě užívala Loty s Lukem, i když na fotkách to vypadá, že je to dneska pěkně zmohlo. :-))

Luk

Loty na chalupě

Liftík č. 2

16. dubna 2010 v 9:58 | isobelka |  scrapbook
Tentokrát vybírala stránku Keta a vybrala od Genmanou:

Genmanou

Keta:

Keta

Gabreta:

Gabreta

Isobelka:

isobelka
Stužku mám novou, od Danči z ochodu. Díky Dančo !!!!! :-))


Ze srazu

13. dubna 2010 v 10:12 | isobelka |  scrapbook
Toto je má stránka, kterou jsem vytvořila na srazu scrapbookářek.

17 let
A tady je rámeček, také vyrobený na srazíku:

rámeček

Gymnastický víkend

13. dubna 2010 v 8:20 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
Zatímco já si užívala se stejně jako já scrapem "postiženými" kolegyněmi na srazu, Kačka měla o víkendu závody. V sobotu jela do Jablonce n. N. (Jablonecká perlička) a v neděli se konal Ústecký pohár. Sobotní závody se jí moc nevydařily, obsadila osmé místo, ale v neděli se jí sestava se stuhou povedla a skončila na druhém místě.

Jinak musím tu svoji rodinku pochválit, oba to zvládli všechno na jedničku, doma bylo uklizeno, nádobí umyté, nikde se nic nepovalovalo, no jsou to šikulové. :-))

Ká´ta - stuha
holky gymnastky

5. celorepublikový sraz scrapbookářek

12. dubna 2010 v 11:50 | isobelka |  scrapbook
Myslím, že se vydařil. Ale od začátku.
Středa 7. 4. 2010
Balím si sc věcičky na sraz....snad mám vše, obě tašky jsou plné. Začínám mít známý pocit chvění v žaludku.

Čtvrtek 8. 4. 2010
Budím se s bolestí hlavy a ještě větším chvění v žaludku, než ve středu. Dopoledne dělám společně s mužem, který funguje jako řidič a nosič, velký nákup na celý víkend. Odpoledne začínám péct buchtu Margotku, slané pečivo, dělat pomazánku a těstovinový salát. Večer ještě stíhám vyžehlit haldu prádla a pak padám polomrtvá do postele.

Pátek 9. 4. 2010
Vstávám v šest a jdu připravit snídani, umýt si hlavu, vyvenčit Loty, naskládat věci do jedné obyčejné a dvou mrazících tašek. Ivan přijíždí před devátou, při skládání všech věcí do auta ho ukecávám, aby vzal ještě rakev. Nakonec ji společně připevníme, přeskládáme všechny věci a vyrážíme pro Verču. Ta už je připravená, zamává rodině a společně vyjíždíme směr Praha - Karlín, k Danče. U Danči na nás čekají dvě Hanky - Gabreta a Haňule. Gabreta má spousty zavazadel a krabic, Haňule krosnu. Vše se nám podaří nacpat do auta...Hondička je plná k prasknutí....a vyjíždíme bez mapy a navigace směr Vysočina. Nebloudíme a v penzionu U Výletů ve vesnici Moravec jsme už v půl jedné. Majitel ještě nemá uklizeno, tak vyložíme věci do společenské místnosti a jdeme do blízké restaurace na dobrý oběd. V půl třetí se vracíme, Ivan odjíždí do UL...ještě ale předtím vyndáme zapomenutá Lambrusca z auta. :-D Jdeme se ubytovat, pan majitel nás seznamuje jak to chodí v penzionu. V pět hodin začínáme připravovat vše pro večerní raut.

rautový stůl
Pomalu přijíždějí ostatní holky, první je Karama...další pořadí si přesně nepamatuji. Kecáme, prohlížíme si alba, jíme. Okolo osmé hodiny Hanka oficiálně zahajuje sraz, dáme si přípitek a Hanka vybaluje překvapení, které přichystala...trička s našimi stránkami, které jsme jí posílaly před srazem. Jsou moc pěkná...v tom svém teď právě sedím. :-))

Přípitek:

přípitek
Trička:

trička
Po zbytek večera opět kecáme, jíme, popíjíme, nakupujeme v Iťině a Diančině obchůdku. Opět se neudržím a utratím všechny peníze co mám s sebou.
Ale odolejte tomuto:

obchod
obchod 2
obchod 4
Kecáme a hrabošíme:

hrabošíme
Spát jdeme ve dvě hodiny ráno, předtím ještě uklízíme kuchyni a společenskou místnost. Padám do peřin a za chvíli usínám.

Sobota 10. 4. 2010

Vstáváme v půl osmé a jdeme připravovat snídani pro ostatní. Jídla je dost, šunka, sýr, salámy, zelenina, sladké pečivo, pomazánky, kafe, čaj. Po snídani přerovnáme stoly, holky si vylosují podmínku, podle které budou tvořit stránky a barvu týmu. Týmů je 5: červený, žlutý, zelený, modrý, černý. Holky si vylosují balíčky a musí vytvořit stránku jen z materiálu v nich (dovolena navíc jsou pouze písmenka, razítka a razítkovací barvy), ale navzájem v týmu si mohou vypomáhat. Nakonec si ale stejně pomáhají všechny, bez ohledu na barvu týmu. Já byla v červeném s Diankou a Jíťou. (Protože jsem věděla, z jakých papírů se bude tvořit a znala podmínky, je moje stránka nesoutěžní). Všechny stránky jsou vystaveny a nastává tajné hlasování. První místo obsadil(a) jednoznačně Kukik, se svojí nádhernou stránkou, druhé též jednoznačně Dianka, třetí místo jenom o bod před čtvrtou Katie, získává Píďalka.

Takhle to vypadalo při tvoření:

tvoříme
Nádherné byly ale všechny stránky, ač spousta holek měla obavy, že styl vintage (Hanka hlásila předem na foru, že papíry jsou tohoto druhu, aby si každá mohla připravit vhodné fotky) není jejich šálek kávy, zvládly to všechny na jedničku...s hvězdičkou.
Tady jsou některé:

stránky
stránky 2
stránky 3
stránky 4
stránky 5

Odpoledne je vyhrazeno rámečkům, které dodala Keta, za což jí patří obrovské díky. Rámečky jsou nádherné, je jich několik druhů a každá si vybírá podle svého gusta. Já si beru jednoduchý klasický obdélníkový, abych mohla udělat čtverčkovou kompozici...doma částečně promyšlenou.

rámečky
rámečky 2
V pět hodin je vyhlášení výsledků, křest Hančiny knížky (je skvělá, jeden výtisk mám již doma) a na šestou hodinu odcházíme do hospůdky na večeři.

Vítězka Kukik....i s cenou:

Kukik
Křest knížky:

křest
Večer je volná zábava, opě kecáme, popíjíme....já odpadávám krátce po půlnoci, některé až v půl třetí ráno.

v kuchyni
chlapi
Neděle 11. 4. 2010

Vstávám v půl deváté, jako poslední z pokoje. Snídaně je už připravená. Dopoledne uklízíme společenskou místnost, kuchyni, balíme věci. Je toho hodně. Ještě si stíhám i narazit pár krucánků a lístečků. Na rozdíl od soboty, kdy stále pršelo a dokonce i chvilkama sněžilo, je celkem slušně, tak děláme venku společné foto:

společná
Po dvanácté hodině se první holky začínají loučit, v jednu hodinu jsme už samy s Gabretou, Vonver a Haňulí. Příjíždí Pepík, veze nás do Prahy. Na Haňuli čeká už přítel a já přesedám do auta k Vonver....ještě se zastavujeme s věcma u Danči a pak už frčíme směr Ústí. Domů přijíždíme zhruba v pět hodin. Vítá mě Loty a zbytek rodiny přichází po chvíli. Jsem unavená, ale šťastná, že vše klaplo, povedlo se a myslím, že srazík se líbil. Tak a už se těším na ten další, v pořadí již 6. !!!!!!!

Na závěr moc velké díky: Hance, protože ona byla hlavní organizátorka, většinu věcí měla na starosti, já jenom pomáhala.

Danče za krásnou hlavní cenu a pomoc při přípravě srazíku.

Ketě za nádherné rámečky a ceny.

Diance a Itě za ceny.

Holkám, co nám pomáhaly v kuchyni, bez nich bychom to zvládaly o hodně hůře.

Nováčkům za odvahu přijet (vím, jak je to těžké...poprvé mezi neznámými). Všem za účast a dobrou společnost.Těšilo mě být s vámi, ráda jsem poznala nové tváře. Příště ahoj.

PS. Ještě děkuji svému muži, že mi byl nápomocen při velké nákupu a odvezl nás všechny na místo srazu. Pepíkovi (manželovi Hanky) že pro nás v neděli přijel a zavezl do Prahy a manželovi Vonver, že mě odvezl až před dům a pomohl se zavazadly. :-))

První česká knížka o scrapbooku

6. dubna 2010 v 12:12 | isobelka |  scrapbook
Moje kamarádka Hanka, alias Gabreta, která kromě toho, že píše dva moc krásné blogy, napsala a vydala v těchto dnech knížku o scrapbooku. První knížku o scrapbooku v ČR. Uvidím ji naživo až na srazíku, ale už teď se na ni moc těším. Tak Hani, gratuluji a přeji hodně spokojených a nadšených čtenářů a hodně nápadů a inspirace do dalšího dílu.

Hanky knížka

Challenge

6. dubna 2010 v 0:34 | isobelka |  scrapbook
Challenge je pravidelná měsíční soutěž, kterou vyhlašuje vždy vítězka té minulé. Resp. vyhlašuje podmínku. Podmínky jsou různé, např. použití určitých barev, ozdůbek, šití, knoflíků, počet fotek, nebo stránka na nějaké téma..zvířata, inspirace písničkou apod. Na vypracování stránky máme vždy zhruba měsíc. Pak stránky vyhlašovatelka vyvěsí a dva dny se hlasuje. O víkendu skončila březnová challenge, tedy ještě ne, ještě nebylo vyhlášení, to až zítra. Podmínka byla umístit na stránku alespoň 6 lidí a použít zelenou, oranžovou a žlutou barvu. Vyhlašovala Ekulka.

Takhle jsem se poprala se stránkou já...kolečkovo-knoflíkovým řetězem jsem se inspirovala u francouzské scrapbookářky NATHALIE.

Challenge - březen
Můj největší úspěch bylo druhé místo a byla to stránka, kde jsme musely použít trojúhelník. Tady je:

Challenge - 2. místo

Velikonoce

4. dubna 2010 v 8:48 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
Přeji krásné a veselé Velikonoce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vajíčka

Velikonoční jarmark

3. dubna 2010 v 21:58 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
Dneska jsme vyrazili s Ivanem do Úštěka na Velikonoční jarmark. Kačka jet odmítla a já ji nepřemlouvala, protože dívat se pak celou dobu na její otrávený obličej a kazit si Velikonoce se mi nechtělo. Po zaparkování a ujití cca 50-ti metrů se Ivanovi začala rozpadat bota, po dalších 50-ti metrech (za mého velkého smíchu) velký kus boty odpadl a hrozilo, že i celá podrážka a že na jarmark ani nedojde. Naštěstí došel a druhé štěstí bylo, že byla otevřená obuv a Ivan si koupil botky nové. Potom už nic nepřekáželo tomu, projít si celý jarmark. Bylo hodně lákádel, stánky s dobrůtkami (neodolali jsme a koupili si něco slaného i sladkého), keramika (mám doma další hrneček s hrochem), velikonoční výzdoba (odolala jsem, protože už to nemám kam dávat), ukázky řemesel, živá zvířátka, soutěže pro děti atd. Jen těch lidí, kdyby tolik nebylo.

Úštěk
Prošli jsme celý jarmark, nakoukli do několika stánků a utratili ?????? korun.

jarmark - já
Miluju všemožné blbinky z keramiky, jenže doma na ně už opravdu nemám místo.

Úštěk je krásné město a jak jsem se dočetla na netu nejmenší památková rezervace v ČR. Natáčel se zde film Kolja a Rebelové.

kostel v Úštěku
My se byli ještě podívat na ptačí domky, to jsou domky postavené v 1. pol. 19. stol. A jak bylo psáno na ceduli jednoho z domků, jedná se o malebnou skladbu dřevěných přístavků s pavlačemi při skalní stěně v zadní části domků. Přístavky navazují na sklepy a chodby vytesané v pískovcové skále. Vysoko nad srázem tak připomínají ptačí hnízda..proto název "ptačí". Zvláštností domků je, že z jedné strany je několik pater a z ulice lze dosáhnout na okap.

ptačí domky
No a zítra máme Velikonoce, tak jsem ještě navečer po příjezdu domů obarvila 30 vajíček.

Káťa na tréninku

2. dubna 2010 v 19:05 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
Ač prázdniny, gymnastky nezahálí a měly včera i dneska trénink...i když dobrovolný a volnější. Tak se dneska holky fotily v různých figurách a s různým náčiním. Dávám jednu, kde Káťa cvičí se stuhou.

Káťa se stuhou

Beránek

2. dubna 2010 v 16:10 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
Kupovaný beránek u nás nemá místo. Každý rok peču beránka vlastního, někdy i dva. Je výborný, vláčný, tvarohový se spoustou rozinek, oříšků a kandovaného ovoce, politý čokoládou a posypaný kokosem. Ňam.

beránek
Ještě dostane mašličku, ale až mu ztuhne poleva. :-D

Tajný scraplift

2. dubna 2010 v 10:06 | isobelka |  scrapbook
Na scrapbook.cz probíhá několik soutěží a akcí. Mezi pravidelné patří challenge a diktát, mezi ty nepravidelné např. scraplift a postupný diktát.

Včera skončil tajný scraplift, přihlásilo se nás hodně a tak jsme byly rozdělené do pěti skupin, každá skupina označena jinou barvou. Já byla kapitánka červeného týmu. Scraplift je zjednodušeně řečeno inspirace stránkou někoho jiného. Píďalka vybrala stránku...tentokráte A4...ze zahraniční galerie a poslala kapitánkám...tj. i mně. Já udělala podle ní svojí stránku a poslala další kolegyni v pořadí, ta pak po vytvoření svojí stránky ji poslala mně a já ji opět přeposlala další v pořadí. Takže nikdo ve skupině, kromě mě, neviděl jak vypadá jiná stránka než ta, kterou dělala dotyčná před ním. Bylo zajímavé sledovat, jak si stránku každá scrapařka upravila podle svého a jak se každá další stránka čím dál tím víc liší od předlohy.

Předloha od Lisaday z 2peas

tajný scraplift - předloha

Jelikož jsem byla první v pořadí, nechtěla jsem se moc odlišit od originálu, protože jsem věděla, že za mnou je dalších 6 holek, které jí změní určitě hodně...a měla jsem pravdu. Moje stránka:

tajný scraplift - já
A poslední stránka v pořadí...od vonver:

tajný scraplift - vonver
Myslím, že poslední stránka se už předloze nepodobá ani vzdáleně, což jí neubralo na kráse. :-)