5. celorepublikový sraz scrapbookářek

12. dubna 2010 v 11:50 | isobelka |  scrapbook
Myslím, že se vydařil. Ale od začátku.
Středa 7. 4. 2010
Balím si sc věcičky na sraz....snad mám vše, obě tašky jsou plné. Začínám mít známý pocit chvění v žaludku.

Čtvrtek 8. 4. 2010
Budím se s bolestí hlavy a ještě větším chvění v žaludku, než ve středu. Dopoledne dělám společně s mužem, který funguje jako řidič a nosič, velký nákup na celý víkend. Odpoledne začínám péct buchtu Margotku, slané pečivo, dělat pomazánku a těstovinový salát. Večer ještě stíhám vyžehlit haldu prádla a pak padám polomrtvá do postele.

Pátek 9. 4. 2010
Vstávám v šest a jdu připravit snídani, umýt si hlavu, vyvenčit Loty, naskládat věci do jedné obyčejné a dvou mrazících tašek. Ivan přijíždí před devátou, při skládání všech věcí do auta ho ukecávám, aby vzal ještě rakev. Nakonec ji společně připevníme, přeskládáme všechny věci a vyrážíme pro Verču. Ta už je připravená, zamává rodině a společně vyjíždíme směr Praha - Karlín, k Danče. U Danči na nás čekají dvě Hanky - Gabreta a Haňule. Gabreta má spousty zavazadel a krabic, Haňule krosnu. Vše se nám podaří nacpat do auta...Hondička je plná k prasknutí....a vyjíždíme bez mapy a navigace směr Vysočina. Nebloudíme a v penzionu U Výletů ve vesnici Moravec jsme už v půl jedné. Majitel ještě nemá uklizeno, tak vyložíme věci do společenské místnosti a jdeme do blízké restaurace na dobrý oběd. V půl třetí se vracíme, Ivan odjíždí do UL...ještě ale předtím vyndáme zapomenutá Lambrusca z auta. :-D Jdeme se ubytovat, pan majitel nás seznamuje jak to chodí v penzionu. V pět hodin začínáme připravovat vše pro večerní raut.

rautový stůl
Pomalu přijíždějí ostatní holky, první je Karama...další pořadí si přesně nepamatuji. Kecáme, prohlížíme si alba, jíme. Okolo osmé hodiny Hanka oficiálně zahajuje sraz, dáme si přípitek a Hanka vybaluje překvapení, které přichystala...trička s našimi stránkami, které jsme jí posílaly před srazem. Jsou moc pěkná...v tom svém teď právě sedím. :-))

Přípitek:

přípitek
Trička:

trička
Po zbytek večera opět kecáme, jíme, popíjíme, nakupujeme v Iťině a Diančině obchůdku. Opět se neudržím a utratím všechny peníze co mám s sebou.
Ale odolejte tomuto:

obchod
obchod 2
obchod 4
Kecáme a hrabošíme:

hrabošíme
Spát jdeme ve dvě hodiny ráno, předtím ještě uklízíme kuchyni a společenskou místnost. Padám do peřin a za chvíli usínám.

Sobota 10. 4. 2010

Vstáváme v půl osmé a jdeme připravovat snídani pro ostatní. Jídla je dost, šunka, sýr, salámy, zelenina, sladké pečivo, pomazánky, kafe, čaj. Po snídani přerovnáme stoly, holky si vylosují podmínku, podle které budou tvořit stránky a barvu týmu. Týmů je 5: červený, žlutý, zelený, modrý, černý. Holky si vylosují balíčky a musí vytvořit stránku jen z materiálu v nich (dovolena navíc jsou pouze písmenka, razítka a razítkovací barvy), ale navzájem v týmu si mohou vypomáhat. Nakonec si ale stejně pomáhají všechny, bez ohledu na barvu týmu. Já byla v červeném s Diankou a Jíťou. (Protože jsem věděla, z jakých papírů se bude tvořit a znala podmínky, je moje stránka nesoutěžní). Všechny stránky jsou vystaveny a nastává tajné hlasování. První místo obsadil(a) jednoznačně Kukik, se svojí nádhernou stránkou, druhé též jednoznačně Dianka, třetí místo jenom o bod před čtvrtou Katie, získává Píďalka.

Takhle to vypadalo při tvoření:

tvoříme
Nádherné byly ale všechny stránky, ač spousta holek měla obavy, že styl vintage (Hanka hlásila předem na foru, že papíry jsou tohoto druhu, aby si každá mohla připravit vhodné fotky) není jejich šálek kávy, zvládly to všechny na jedničku...s hvězdičkou.
Tady jsou některé:

stránky
stránky 2
stránky 3
stránky 4
stránky 5

Odpoledne je vyhrazeno rámečkům, které dodala Keta, za což jí patří obrovské díky. Rámečky jsou nádherné, je jich několik druhů a každá si vybírá podle svého gusta. Já si beru jednoduchý klasický obdélníkový, abych mohla udělat čtverčkovou kompozici...doma částečně promyšlenou.

rámečky
rámečky 2
V pět hodin je vyhlášení výsledků, křest Hančiny knížky (je skvělá, jeden výtisk mám již doma) a na šestou hodinu odcházíme do hospůdky na večeři.

Vítězka Kukik....i s cenou:

Kukik
Křest knížky:

křest
Večer je volná zábava, opě kecáme, popíjíme....já odpadávám krátce po půlnoci, některé až v půl třetí ráno.

v kuchyni
chlapi
Neděle 11. 4. 2010

Vstávám v půl deváté, jako poslední z pokoje. Snídaně je už připravená. Dopoledne uklízíme společenskou místnost, kuchyni, balíme věci. Je toho hodně. Ještě si stíhám i narazit pár krucánků a lístečků. Na rozdíl od soboty, kdy stále pršelo a dokonce i chvilkama sněžilo, je celkem slušně, tak děláme venku společné foto:

společná
Po dvanácté hodině se první holky začínají loučit, v jednu hodinu jsme už samy s Gabretou, Vonver a Haňulí. Příjíždí Pepík, veze nás do Prahy. Na Haňuli čeká už přítel a já přesedám do auta k Vonver....ještě se zastavujeme s věcma u Danči a pak už frčíme směr Ústí. Domů přijíždíme zhruba v pět hodin. Vítá mě Loty a zbytek rodiny přichází po chvíli. Jsem unavená, ale šťastná, že vše klaplo, povedlo se a myslím, že srazík se líbil. Tak a už se těším na ten další, v pořadí již 6. !!!!!!!

Na závěr moc velké díky: Hance, protože ona byla hlavní organizátorka, většinu věcí měla na starosti, já jenom pomáhala.

Danče za krásnou hlavní cenu a pomoc při přípravě srazíku.

Ketě za nádherné rámečky a ceny.

Diance a Itě za ceny.

Holkám, co nám pomáhaly v kuchyni, bez nich bychom to zvládaly o hodně hůře.

Nováčkům za odvahu přijet (vím, jak je to těžké...poprvé mezi neznámými). Všem za účast a dobrou společnost.Těšilo mě být s vámi, ráda jsem poznala nové tváře. Příště ahoj.

PS. Ještě děkuji svému muži, že mi byl nápomocen při velké nákupu a odvezl nás všechny na místo srazu. Pepíkovi (manželovi Hanky) že pro nás v neděli přijel a zavezl do Prahy a manželovi Vonver, že mě odvezl až před dům a pomohl se zavazadly. :-))
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kiarka Kiarka | Web | 12. dubna 2010 v 12:24 | Reagovat

Já vám tak závidím...jak já jsem na vás celý víkend myslela...snad mi to vyjde na podzim :-) Díky za tu fotečkovou reportáž...alespoň taková malá ochutnávečka...:-)

2 Danča Danča | 12. dubna 2010 v 14:41 | Reagovat

Krásně jsi to popsala ,muselo to být bezva a úplně si dovedu představit tu atmosféru.Doufám ,že se na nějaký dealší srazík také dostanu.

3 isobelka isobelka | Web | 12. dubna 2010 v 15:00 | Reagovat

Dančo, na příští tě dotáhnu třeba násilím. :-D :-D :-D Kiarko, doufám, že ti to vyjde, bylo to bezva. :-))

4 Kiarka Kiarka | Web | 12. dubna 2010 v 16:22 | Reagovat

No už to musí vyjít...:-)

5 Katie Katie | 12. dubna 2010 v 17:55 | Reagovat

krásně napsané!

6 Píďa Píďa | 12. dubna 2010 v 22:43 | Reagovat

MOc pěkná reportáž, sraz byl bezva! Doufám, holky, že vám to přísště fakt vyjde, ráda bych vás obě viděla...

7 Gabreta Gabreta | Web | 12. dubna 2010 v 23:27 | Reagovat

Tak já už snad ani srazík nebudu popisovat:-), když jsi to napsala tak pěkně. Jsem unavená jako starý pes, připadám si jako bych přiletěla z Ameriky, pořád se nemůžu nějak srovnat. Pěkné to bylo, všechno . A díky za vše :-)

8 máma máma | E-mail | 13. dubna 2010 v 8:33 | Reagovat

Šikovná děvčata, hezké a zajímavé výtvory, ale ten rautový stůl byl také moc dobrý.

9 Luboshak Luboshak | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 11:21 | Reagovat

Pěknej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.