Květen 2010

Svatební

26. května 2010 v 11:26 | isobelka |  scrapbook
Podmínka pro tento týden zní: černá a bílá plus doplňková červená. Už pár dní nosím v hlavě nápad, udělat stránky svatebních fotek rodičů právě v této kombinaci, černo-bílé, plus vždy jedna doplňková barva. Přiznám se, že jsem to viděla v jedné zahraniční galerii. Proto se mi podmínka hodila celkem dobře. Zatím mám stránky dvě:

svatba našich 1
svatba našich 2

Týdenní podmínka a opožděný týmový lift

23. května 2010 v 22:43 | isobelka |  scrapbook
Minulá týdenní podmínka byla dopravní prostředek...buď přímo na fotce, nebo jako ozdoba, kresba apod. Nejdříve se mi tato podmínka moc nezdála, nevěděla jsem, jestli mám vůbec vhodné fotky, ale při hledání jsem jich objevila vícero, tak nakonec vznikly stránky dvě.

podmínka - auto
podmínka - auto 2
Vzpomínka na naše první autíčko - trabant 601. :-))Týmový lift mi moc nesedl...nevěděla jsem si s ním rady a stránka mi trvala pěkně dlouho.

týmový lift
týmový lift
Bohužel teď nevím, od koho je předloha, pokusím se ještě zjistit.

Mini sc srazík

23. května 2010 v 22:36 | isobelka |  scrapbook
V sobotu (22. 5.) se u Dianky konal malý srazík scrapbookářek. Domluvila jsem se s Dančou, že bych k ní přijela už v pátek, vyzvedla zboží a v sobotu od ní vyrazila k Diance. Společně s Verčou, která přespávala v Praze u své kamarádky jsme vlakem vyrazily už v pátek odpoledne. U Danči bylo jako vždy příjemně, navařeno a spousta lákadel. :-)) V sobotu ráno mě pak vyzvedla Verča a společně jsme se tramvají přemístily na zahradu k Diance.

Srazík byl povedený, pohodový, kecací s výborným servisem....grilované masíčko, zelenina a vínko byly skvělé....a jako třešnička na dortu byl vyhraný hokejový zápas našich nad Švédy a postup do finále. :-)) Škoda, že v šest hodin jsme musely s Verčou spěchat na zpáteční vlak do UL a nestihly jsme dohrát turnaj v šipkách. :-))

nákup
Můj nákup u Danči


sraz
Pohoda u Dianky na zahradě. Bylo to skvělé. Dianko ještě jednou díky.

Radost

20. května 2010 v 13:26 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
Minulý týden jsem si udělala radost a teď jenom čekám a čekám až se oteplí a vykoukne sluníčko. Zatím to tak bohužel nevypadá.

boty

Gymnastická neděle

16. května 2010 v 23:22 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
Dnes měla Káťa závody, jednak přebor (stuha a kužele) a z toho sestava s kuželi se počítala do ligy. První jela stuhu, která se bohužel moc nepovedla...umístění nevím, protože se sčítaly body za obě sestavy a celkově za obě byla na třetím místě. Ale ligová sestava s kuželi se jí povedla moc a tam obsadila první místo. Třetí ligový závod a třetí první místo!!!! Je to skvělé!!! Poslední čtvrtý je myslím až na podzim a tam potom také bude celkové vyhodnocení. Tím, že se dnes umístila třetí na přeboru, postoupila na Mistrovství ČR v moderní gymnastice v kombinovaném programu, které by se mělo uskutečnit 6. 6. 2010 v Praze.

Káťa - závody 16. 5. 2010

Liftík č. 4

13. května 2010 v 23:45 | isobelka |  scrapbook
Tentokrát vybírala předlohu Haňule, ale jelikož má hodně práce a učí se na zkoušku, nestihla zatím svoji stránku udělat. Vybrala krásnou stránku od francouzské scrapařky Angelique:

Anqueline

Krásné stránky Gabrety, Kety a Meliny

Gabreta
Melina
KEta


Moje stránka:

moje

Dubnová challenge

9. května 2010 v 17:00 | isobelka |  scrapbook
Vyhlašovatelkou byla tentokrát Melina, která se minulý měsíc umístila na druhém místě. Zadání znělo komplementární barvy a visačka. Komplementární barvy jsou barvy, které leží na spektrálním kruhu proti sobě. Katie dala na forum báječný odkaz: http://colorschemedesigner.com/previous/colorscheme2/index-en.html

Samozřejmě vím, co jsou komplementární barvy, přibližně znám, které jsou naproti sobě, že k modré je to oranžová, k zelené červená apod. Jenže ono to není zase až tak úplně jednoduché, protože kolikrát jenom odstín rozhoduje o tom, jaká je komplementární barva. Např. k fialové to může být žlutá a zelená...záleží na odstínu fialové, jestli je spíš do modra, nebo do červena. Já si vybrala kombinaci středně modré a žluto-oranžové barvy, kterou jsem si pomocí programu hodila do tmavého pastelu a vyšly mi barvy: béžovo-šedá, hnědo-šedá, kouřově modré. A vytvořila jsem tuto stránku:

dubnová challenge

Týmový lift

7. května 2010 v 23:14 | isobelka |  scrapbook
Vybírala kapitánka našeho týmu (pro tento měsíc) Mamak.

Originál (bohužel neznám autorku):

týmový lift
Moje stránka:

30 let

Postupný diktát

7. května 2010 v 23:10 | isobelka |  scrapbook
Vyhlašovala Keta. Vybrala si předlohu od franzouské scrapbookářky a každý den postupně na forum vyvěšovala návod na vytvoření stránky. Neumím jako kolegyně Hanka stránku dělat postupně. Potřebuji vědět a znát všechny detaily, pak s tím na stránce hýbat a teprve pak vše najednou nalepit. Asi to ztrácí to pravé kouzlo, ale je to můj způsob práce a s výsledkem jsem spokojená.

Předloha od francouzské scrapbookářky Genmanou:

genmanou 2
Moje stránka:

20 let

Příprava do školy

5. května 2010 v 17:15 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
Tak takhle to vypadá, když se Kačka (vyjímečně) učí.

učení

Sketch

5. května 2010 v 7:16 | isobelka |  scrapbook
Tentokrát vybrala Katie sketch s pěti fotkama, já si počet trošku upravila. Scrapla jsem dvě fotky z maturitního plesu před více jak dvaadvaceti roky.

sketch

maturitní ples

Víkendové tvoření

3. května 2010 v 8:22 | isobelka |  scrapbook
Po minulém slunečném víkendu, který jsme trávili na chalupě, byl tento většinou deštivý a tak jsme zůstali tentokrát doma. A jelikož Káťa má teď nějaké problémy ve škole (chytla pár dost špatných známek), doháněla učivo oba dva dny (v sobotu fyziku, matiku, v neděli chemii) a já měla čas na scrapování. Udělala jsem jednu stránku do rodinného alba a druhou do mého alba, kde jsem splnila podmínku pro tento týden - něco kovového. Tady jsou:

přítel
Papír se psíma stopama jsem koupila v kreativním obchůdku v Zittau, psí boudu a kost mám od Kety. Na fotce je můj táta.

tablo
Letos mám už 22 let od maturity...to to letí!!!!!!!!