Září 2010

Anička

26. září 2010 v 23:52 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
Tohle video našla Kačka při surfování po netu. Je to naše Anička (moje neteř a Káti sestřenice) a její dva pejsci - fenky, jsou moc šikovné...všechny tři. :-))Výstava v Klatovech

26. září 2010 v 20:52 | isobelka |  scrapbook
Myslím, že se povedla, splnila to co měla a předčila naše očekávání. Přišlo spousty lidí, kteří se zajímají o tento koníček, někteří z nich už s nějakými znalostmi, jiní teprve nadšeni odcházeli domů s hlavou plnou inspirace a taškami plných papírů a ostatních pomůcek.

Odjížděla jsem již ve středu večer k Danče, s taškou s osobními věcmi a dvěma taškami potřeb na scrapbook (další krabice s nakoupenými věcmi mě již čekala u Danči). Ve čtvrtek ráno jsme pak s Dačnou vyjížděly směr Klatovy, s plným autem materiálu (a to 90% krabic scrapbookových potřeb odvezl Hanky Pepík už den předtím). Přes zácpu v Praze a zastávku v Plzni pro naftu, výborný chleba a koláče, jsme dorazily do Klatov něco málo po jedné hodině. Hanka a její holky (jak ona říká moje ovečky) již měly místnost ve které výstava probíhala připravenou. Ve vitrínkách vystavená alba, minialbůmky, visačky, na stěnách scrapbookové stránky, kalendáře a na provázcích nad tím vším visela přáníčka. Vybalily jsme obchůdek a s Dančou jsme jeli k Hance domů se ubytovat.

V pátek dopoledne jsme ještě vše doladily a když odbila jedna hodina nervozní jsme očekávaly první návštěvníky. První návštěvnice přišla krátce po jedné hodině a poté postupně za ní chodily další a další. Danča se v obchůdku nezastavila, Hanka předváděla Big Shot, různé druhy embossování, razítkování a vše co bylo třeba, její ovečky se střídaly ve tvořivé dílně, kde s návštěvníky výstavy vyráběly krásná přáníčka, další tvořily stránky a já malé stránečky do kalendáře. Ve stejném duchu pak proběhla sobota, která byla asi nejvíce náročná, protože výstava byla po celý den. Přijely nás také navštívit dvě naše kolegyně ze scrapbook.cz, Keta a Ola...díky holky. V neděli již byla výstava jenom dopoledne, přijel dokonce pán z radia a Hanka s ním dělala rozhovor, poté jsme vše zabalily do krabic a za pomoci Hančina syna vše naložily do jejich obrovské dodávky. :-)) S Dančou jsme poseděly ještě chvíli u Hanky a před třetí hodinou odjížděly směr Praha. Doma jsem byla krátce před sedmou hodinou.

Hanko a Dančo, díky za super nápad a organizaci, všem dalším za pomoc, ráda jsem poznala nové lidi, kteří mají stejného koníčka. Bylo to skvělé, doufám, že za rok si to zopakujeme.

Pár fotek z výstavy:

výstava
výstava 2
obchůdek
Část Dančina obchůdku.

my tři
Naše trojka.

Danča a její obchod
Danča a její obchod (ScrapArt).

obchůdek
Jenom malá část papírů.

obchůdek 2
obchůdek 3
Kalendáře a Hanky knížky se prodávaly dobře.
logo
Danči logo. :-D

Hanka převáděla Big Shot a různé scrapbookové techniky.
Nádherná stránka 15-tileté Terezky, kterou vytvořila přímo na výstavě, před zraky návštěvníků.
Danča je rozmazaná, protože v obchůdku se měla co otáčet. :-D
Nejmladší návštěvnice, které si vytvořily přáníčko s lektorkou Terezkou. :-))

Tak to je vše, bylo to skvělé, ale náročné, teď si jdu vybalit věci a úžasné nové nakoupené pomůcky a pak budu nejméně 12 hodin spát. Dobrou noc a sladké scrapbookové sny. :-))

První scrapbooková výstava v ČR

19. září 2010 v 20:31 | isobelka |  scrapbook

Scrap klub Klatovy , Scrap Art Praha a Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech
Vás zvou na prodejní výstavu

SCRAPBOOK

VZPOMÍNKOVÁ FOTOALBA A JINÉ PAPÍROVÉ INSPIRACE

v přednáškovém sále hlavní budovy klatovského muzeaod pátku 24.9. 2010 do neděle 26.9.2010

otevírací doba výstavy:

pátek:
13.00 - 17.00
sobota:
9.00 - 17.00
neděle:
9.00 - 12.00

Součástí výstavy (různé druhy fotoalb, přáníček a jiných dekoračních předmětů z papíru) budou ukázky výtvarných technik a postupů
při tvorbě scrapbookových fotoalb

a
možnost nákupu scrapbookového materiálu a pomůcek

Jsem rozjetá

16. září 2010 v 9:23 | isobelka |  scrapbook
Dostávám se konečně do tempa, však práce je hodně. V dovolenkovém album ještě nejsem ani v polovině, fotky z další dovolené jsem odnesla na vyvolání. Za chvíli jsou tu Vánoce, tak mě čeká několik kalendářů a přáníček. A to nemluvím o tom, že bych chtěla konečně dodělat svoje album z dětství, rozdělané mám rodinné, Káti a chci předělat svatební. O víkendu mám v plánu si připravit vše na scrapbookovou výstavu, kam jedu pomáhat. Odkaz zde: http://scraptime.blog.cz/1008/scrapbookova-vystava

Pár dalších stránek z dovolené:

Jičín
U stránky vpravo se mi podařilo, než jsem začala lepit fotky, ji otočit a tudíž jsem vše nalepila obráceně a oranžový pruh mi nenavazuje. Holt dvakrát měř a jednou rež. :-))

3x z dovolená

Diktát

12. září 2010 v 21:13 | isobelka |  scrapbook
Diktát od Verči, který mě nakopl:

Garfield - diktátová stránka

Zpátky ke scrapbooku

12. září 2010 v 21:10 | isobelka |  scrapbook
O prázdninách nebyl na scrap čas....no, musím přiznat, že ani moc chuť. Ani počátkem září to nevypadalo lépe, až diktát Verči mě trochu nakopl a pustila jsem se chutě do dovolenkového alba. Stránky dělám na obyčejné bílé čtvrtky A4, zdobím málo, ale snažím se na jednu stránku nacpat co nejvíce fotek, protože těch máme z prázdnin požehnaně. Tak pár ukázek:

Trosky
Semín
fotíme
Drábské světničky


Začátek školního roku....

3. září 2010 v 8:19 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
...se nám nějak nevydařil, po dvou dnech Káťa zůstala dnes doma s bolestí v krku. Tak uvidím, snad z toho nic nebude a přes víkend se dá dohromady. Naštěstí se ve škole ještě dnes neučí (začínají až v pondělí) tak o nic nepřijde.

Vkládám dvě fotky, vzpomínky na mojí a Kátinu první třídu.

září 1976

Martina 1. třída
září 2002

Káťa 1.třída
Ta moje mi připadá jako vystřižená ze seriálu "Vyprávěj".

Škola volá

1. září 2010 v 7:40 | isobelka
Tak prázdniny definitivně skočnily a s nimi i krásné počasí. Léto je pryč a uteklo to nějak moc rychle.  Kačka jde letos do devítky, poslední rok na základce...snad bude alespoň tak dobrý jako těch osm předcházejích.

Všem školákům přeji příjemné vykročení do nového školního roku a co nejvíce jedniček !!!!!

škola volá