Listopad 2010

Listopadová challenge

28. listopadu 2010 v 11:17 | isobelka |  scrapbook
Zapomněla jsem vložit listopadovou challenge, jejíž téma bylo udělat stránku bez použití papíru (kromě podkladu). Mohla se používat ale razítka, stuhy, kovové ozdůbky, látka apod. Já na stránce použila křídové razítkovací barvy, látkové kytičky a brads. Fotky jsou z dovolené u Velkého Rybníka, fotila se Kačka sama. :-))

Advent

28. listopadu 2010 v 10:43 | isobelka
PŘEJI VŠEM KRÁSNOU ADVENTNÍ NEDĚLI !

Letos jsem to pojala jinak a místo tradičního věnce si koupila svícen v mém oblíbeném obchůdku Nanu-Nana. Koupený je jenom základ - korpus z hnědého kovu, který se může používat v jakémkoli ročním období. Koupila jsem ho na podzim, takže chvíli v něm byla podzimní výzdoba, ale včera jsem ho nazdobila vánočně, koupila živé jedlové větvičky, hvězdičky z březové kůry, doplnila šiškama a zbytky výzdoby z loňského adventního věnce. Barevně jsem ladila s obývákem. :-))

Nelenoším

14. listopadu 2010 v 16:05 | isobelka |  scrapbook
I když to tak nevypadá a nevkládám žádné nové stránky, nelenoším, ale pilně pracuji na vánočních dárcích. Už mám hotové tři kalendáře, další dva jsem už odevzdala kamarádce, která si je u mne objednala pro rodiče a ještě mě nějaké čekají. Dělám letos kalendář i pro nás, zatím mám ale pouze 1 stránku, protože přednost mají ostatní, ten náš můžu pak dodělat klidně po Vánocích. Kalendář jsem koupila za 60 Kč v Kiku a stránky se do něho vejdou 20 x 20 cm. Tady je zmíněná stránka:
A konečně jsem se také vrhla na tvorbu přáníček. Gabreta mě na svém webu lehce znervóznila svým počítáním dní do Vánoc (i když to dneska, kdy teploměr vyskočil u nás až na 18 stupňů nevypadá, že Vánoce tu budou za měsíc a kousek) a tvořením překrásných přáníček, tak jsem se do nich musela také pustit.
Základ přáníček jsem koupila minulý měsíc v Lidlu, 10 přáníček + 10 obálek a 10 kartiček vždy ve stejné barvě stálo myslím dvacet, nebo třicet korun, nevím už přesně. Sehnala jsem ale pouze už jenom stříbrná, červená a bílá. Na tmavě modrou čtvrku jsem přilepila světle modrou, kterou jsem předtím orazítkovala tmavě modrou křídovou razítkovací barvou. Vyrazila jsem si z raznice obloučkový čtvereček, na který jsem nalepila tmavě modrý čtvereček. Na přáníčku vlevo jsem na čtvereček narazítkovala a naembossovala vánoční stromek, na přání vpravo jsem pomocí svorky přidělala stříbrnou vánoční hvězdu (ty jsem nakoupila loni v Kauflandu, za pár korun, mám je v barvách zlatá, stříbrná, modrá a červená). To celé jsem omotala stříbrným provázkem z galanterie (mám i stejný zlatý, ještě určitě využiji u dalších přáníček), na který jsem zavěsila vločku a to celé nalepila na stříbrný základ. Přáníčka mě začala hodně bavit, takže spěchám vyrábět další. :-))