Prosinec 2010

Mezi svátky

29. prosince 2010 v 15:00 | isobelka |  scrapbook
Mezi lenošením u televize a koukáním se na pohádky jsem udělala alespoň dvě stránky do našeho kalendáře.


Přeji krásné poslední dny v roce!


Střípky z našich Vánoc

25. prosince 2010 v 15:08 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.

Káťa chystá večeři.....pro morče. :-))


Salát i rybí polévka se mi povedla, kapra ani řízky jsem nespálila a z dárečků měli myslím všichni velkou radost. A co pěkného mi Ježíšek nadělil???? Asi jsem musela být celý rok moc hodná: stativ na foťák, spousta věciček na srap (největší radost mám z mašinky Texture Boutique, už jsem jí stihla i několikrát vyzkoušet), parfém, hrneček a konvičku na čaj a krásné hrnečky na kafe. Dneska máme pohodový pohádkový den a zítra rodinné vánoční setkání s dalším nadělování dárků. :-)

Přeji všem krásné prožití vánočních svátků.

Vánoce jsou tady!

24. prosince 2010 v 14:04 | isobelka
Přeji všem krásné, veselé a pohodové Vánoce !!!!!

Kaledář pro nás

22. prosince 2010 v 11:00 | isobelka |  scrapbook
Letos poprvé dělám kalendář i pro nás. Mám hotovou jednu třetinu. Teď ale dávám pauzu a budu se věnovat vánočním přípravám....dárky mám sice zabalené, cukroví nazdobené, byt uklizený, ale ještě musím upéct štolu, štrúdl, nějaké slané pečivo a udělat bramborový salát.


Přeji krásné předvánoční dny...už pozítří budeme rozbalovat dárečky pod stromkem. :-)

Loňské Vánoce

21. prosince 2010 v 10:19 | isobelka |  scrapbook
Podmínka pro tento týden byla "anděl". Vyhrabala jsem proto fotky z loňských Vánoc a udělala po delší době třicítkovou stránku. Konečně mám v provozu vyřezávací mašinku, tak jsem si mohla nápis vyřezat. Vyřezala jsem ho 4x a jednotlivá písmenka nalepila na sebe. Potom jsem je ještě přelakovala lakem na decoupage. Sněhové vločky a vánoční hvězdu mám z Kauflaundu, ozdobné kartičky mi poslala mailem Melina, já je jenom vytiskla....díky moc. :-)


Přeji krásný předvánoční čas, už jenom 3 dny! :-D

Čas adventní....

20. prosince 2010 v 22:23 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
....je nejenom čas horečného shánění dárků, pečení cukroví, úklidu, ale také čas setkávání se s přáteli, rodinou a rovněž čas různých vánočních besídek.

Ve čtvrtek, poté co jsme si na poslední hodině angličtiny v tomto roce, popřály s kolegyněma (ano, na kurz chodí samé ženy, zatím žádný muž se tam dlouho neudržel...nechápu proč :-D ) krásné Vánoce a poseděly u cukroví a čaje, jsem jela na gymnastickou vánoční besídku naší Káti. Besídka se koná každý rok, vyhodnocují se nejlepší gymnastky a všechny předvedou co nového a pěkného se za ten rok naučily. A je na co se koukat! Sestavy bez náčiní, s náčiním, podiové skladby.....a na závěr si vždy nejstarší gymnastky připraví nějaký svůj volný program, vždy je to zajímavý tanec. Letos jedna bývalá gymnastka dokonce převedla tanec se psem. :-) Pak už si jenom mezi sebou a trenérkama rozdají dárky, popřejí si krásné Vánoce a nashle v novém roce. Fotky z tělocvičny mám bohužel špatné, tak alespoň něco:
Naše dárky pro trenérky a Káti kamarádky - kalendáře, zabalený balíček je kalendář stolní.


V pátek jsme pak měla srazík se svými scrapbookovými kolegyněmi v Praze. Nejdříve jsme se s Hankou a Olou sešly u Danči doma, předaly si dárečky, pokecaly, popily (já nakoupila nějaké věcičky na scrap) a pak se přemístily do nedalekého Palladia, do francouzské kavárny, kde jsme se sešly s Melinou, Diankou, Lenzie a Haňulí. Setkání bylo milé, příjemné, popily jsme kávu, čaj, rozdaly si vánoční přáníčka, malé dárečky, Melina přinesla s sebou své úžasné album z Provence...nemělo chybu, je krásné, pečlivě a s láskou dělané. :-)

V neděli jsme pak byli na obědě s Kubou a Petrou, v naší oblíbené Číně. Kuba slavil minulý týden narozeniny, tak jsme to byli dodatečně oslavit a předat dárek.

Přeji krásný předvánoční čas.

Přáníčka

20. prosince 2010 v 7:43 | isobelka |  scrapbook
Tak takhle to vypadala na mém stole včera krátce před půlnocí. Dodělávala jsem na poslední chvíli přáníčka a dnes všech 24 kousků poputuje ke svým adresátům.


Na fotce jenom malá část z nich a okolo všude binec, který mám na stole stále, když něco dělám.

Krásný předvánoční čas, už jenom 4 dny !!!!

Čtvrtá adventní neděle

19. prosince 2010 v 21:21 | isobelka
Dneska je čtvrtá adventní neděle, tak jsme zapálili na našem adventním svícnu poslední svíčku. A za pět dní jsou tu Vánoce. Přeji všem krásné předvánoční dny, plné pohody a bez stresu.


Zubrnice

11. prosince 2010 v 22:17 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
Dneska jsme si udělali výlet do Zubrnic, kdo nezná, tak je to malý skanzen, kousek od Ústí nad Labem. Tento víkend se zde konala akce "Vánoce v Zubrnicích", ukázky výroby perníčků, vizovického pečiva, figurek ze šustí, ozdob z korálků, prodej keramiky, adventních věnců a jiné vánoční výzdoby, prodej všech možných dobrot, dárečků, svíček, divadelní představení a výstava Betlémů. Určitě jsem na něco zapomněla, bylo toho hodně. :-))

Byla tam i moje kamarádka Petra s maminkou a sestrou, které prodávaly perníčky, obrázky a ozdoby z korálků. Neodolala jsem krásnému perníkovému Betlému, který ale vyfotím až zítra, za denního světla.
Stránky Zubrnic: http://www.zubrnice.cz/

Až budete mít cestu k nám na sever, určitě se jeďte podívat.

Přeji krásný adventní víkend.