Únor 2011

Stránka podle sketche

22. února 2011 v 8:31 | isobelka |  scrapbook
Podle sketche, neboli česky bych asi řekla, podle návodu, plánu, předlohy, dělám ráda. A protože Katie vyhlásila opožděný lednový sketch, který se mi hodil, tak jsem nelenila a hned podle něho udělala stránku.
Sketch:


Použila jsem papíry BG, kolekce Sultry. Fotky jsou ze 70-tých let, přesný rok nevím, podle toho, že mi na fotkách chybí zuby, odhaduji tak rok 1977. Na fotkách jsem já a moje nejlepší kamarádka Iveta se svojí mladší sestrou. Protože jsme bydlely v jednom domě, často jsme se setkávaly u nás doma a těch blbin, co jsme vždy vymyslely, třeba jak jsme si hrály na Lenina a Komenského, to bylo dobrý.

Novoroční předsevzetí....

21. února 2011 v 14:12 | isobelka |  scrapbook
...bylo dodělat co nejrychleji album z dovolené a dokončit album z dětství. Na obojím pracuji, i když ne tak intenzivně jak jsem na začátku roku předpokládala, ale já se rozjedu. :-))


Stránky dělám jednoduché, k dovolené se moc zdobení podle mne ani nehodí

Karty scrapzávislaček :-))

21. února 2011 v 13:39 | isobelka |  scrapbook
Tahle akce proběhla už někdy před více jak rokem na scrapbook.cz. Se stejně "postiženými" scrapařkami jsme si vyměňovaly kartičky - visačky, s fotkou a pár informacemi o sobě. Proběhlo několik kol, myslím tři, zúčastnila jsem se všech a tak se mi doma nashromáždilo dost kartiček. Byly celou dobu pečlivě uložené, jsou všechny krásné, tak aby se mi nezničily, ale teď co mám svoji novou půlpracovnu jsem se rozhodla si ji s nima vyzdobit.

Nic složitého jsem nevymýšlela, prostě dvě díry do zdi, hřebík, provázek a hotovo.


Jo, už mám i tu poslední...pátou poličku. :-))


Tak už mi tady milé kolegyně všechny visíte na zdi. :-)) Tedy ne všechny, některé se nezúčastnily, třeba Keta mi chybí. :-))

Škola v přírodě

21. února 2011 v 13:28 | isobelka |  scrapbook
Znáte to, někdy máte fotku povedenou, která už ani nepotřebuje nějaké další zdobení, je krásná sama o sobě, pak stačí jenom proužek papíru, nápis a nějaká malá ozdůbka a je hotovo. Co ale s fotkou, která není nic moc, ale v albu ji mít chcete? To jsem teď řešila já. Fotka není nic extra, ale je jediná z krásné školy v přírodě v Západních Tatrách. Bylo to v sedmé třídě, na jaře roku 1983. Na školu v přírodě jsme nejeli, jak se obvykle jezdívalo, autobusem, ale vlakem...a na noc! Zážitek super! Ještě teď smekám před třídní, která k sobě měla pouze jednu vychovatelku, že nás bandu puberťáků dokázala v pohodě zvládnout, ale my jsme tenkrát byli jiní, než dnešní teenageři, jak se jim teď říká. Bydleli jsme v chatě Primula, na samotě, v lese, u horské řeky s kamenitým břehem, nádhera. My holky z naší třídy jsme měly pro sebe celé patro chaty....což znamenalo jeden obrovský pokoj, kde nás bylo myslím 10. Vzpomínám si na krásné výlety po okolí, čistou jarní přírodu se spoustou žab a žabích vajíček, na céčka, která jsme v té době všichni sbírali a na této škole v přírodě intenzivně vyměňovali....a na poslední závody sezóny na vrcholcích hor, kde byl ještě sníh a z kterých je fotka, kterou jsem scrapovala. Tak to byla moje nejkrásnější škola v přírodě a tu přece musím mít v albu.


Použila jsem pouze jednobarevné papíry. Tyrkysový jsem projela mašinkou Texture Boutique a lehce osmirklovala, pak už jenom stužka, bavlnka, razítko a brads.

První lift v tomto roce

8. února 2011 v 13:23 | isobelka |  scrapbook
Tak hotovo, o víkendu jsme dokončili přestěhování pokojů, včera jsem uklidila celý byt a večer jsem se mohla pustit do první stránky v nové pracovně. Gabreta na svém blogu vyhlásila první letošní lift: http://scraptime.blog.cz/1102/liftujeme-spolecne-unor . Stránku jsem udělala pozdě, ale přece, tady je:


Je z naší srpnové dovolené, kdy jsme se byli na kolech projet po okolí a kdy nám ještě přálo počasí, další den se pokazilo a skoro celý týden nám pršelo, pršelo a byla zima. Sluníčko vykouklo až v den odjezdu. Papíry BG - Cupcake, razítko kalendáře - Keta, svorku s motivem kola mám od Danči.

Finišujeme

1. února 2011 v 12:57 | isobelka |  bydlení, chalupa
Tak sice není konec února, jak jsem původně plánovala, že skončí naše stěhování pokojů, ale teprve začátek.....a my už skoro končíme. :-))

Káti pokoj je hotový, pouze chybí žaluzie, které musíme ještě objednat.

A já včera, ač na mne sedl nějaký hnusný bacil, nanosila do pracovny všechny svoje scrap-věcičky....a moje půlpracovna je na světě. Mám z ní velkou radost. :-))

Pc stolek je zatím provizorní, než koupíme nový, borovicový.Zde mám uložené kytičky a stužky. Chybí ještě jedna polička, bude každým dnem, kam přijde posledních šest zásobníků. Dózy mám z Ikey, kus za 39 Kč. V zeleném pojízdném kontejnéru mám věci na razítkování, embossování a bavlnky. V případě potřeby jenom přemístím ke stolu.