Duben 2011

Anifest 2011

28. dubna 2011 v 8:02 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
V úterý Kačka vystupovala na Anifestu v Teplicích a moc se jí tam líbilo. Tady je video z festivalu, Kačka se tam pouze s kamarádkama mihne v 0:55.

Velikonoce

25. dubna 2011 v 23:25 | isobelka |  bydlení, chalupa
Tak jak jste strávili Velikonoce??? My částečně pracovně. V pátek jsem navařila, upekla beránka, nádivku, ozdobila vejce (které jsem nakonec zapomněla doma) a v sobotu ráno jsme odjeli na naší chalupu.
Po zimě to tam vypadá vždy hrozně, nyní o to hůř, že v sednici se už měsíc dělá nová podlaha. Uklidila jsem skoro celé první patro chalupy a našla si i čas na relax, opalování, čtení a háčkování, do kterého jsem se před pár dny pustila.

Lotynka si užila dovádění s kolečkem:
A Simba se poprvé proběhl venku po trávě:


Poprvé jsme si i letos upekli buřty na ohni:Škoda, že dnes se počasí pokazilo, po krásných dvou slunečných dnech jsem se ráno probudili do zamračeného a chladného dne a z chalupy odjeli o něco dříve.

Naše letošní vajíčka...poprvé jsem letos nebarvila, nezbyl už čas, tak jsem si pomohla koupenými košilkami na vajíčka...stačí na pár vteřin ponořit do vody a je to.


Veselé Velikonoce

23. dubna 2011 v 9:20 | isobelka
Přeji všem známým i neznámým návštěvníkům mého blogu krásné, veselé a pohodové Velikonoce plné sluníčka, bohatou pomlázku a co nejmenší výprask.


Občas si člověk musí udělat radost...

22. dubna 2011 v 10:16 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
.....aby mě beránek nepo...Víkendový lift

12. dubna 2011 v 10:20 | isobelka |  scrapbook
Minulý týden jsem psala Gabretě, jestli nemá nějakou pěknou stránku na liftování. Měla! A tak vyhlásila víkendový liftík. Sešlo se nakonec 16 krásných stránek!!!! http://scraptime.blog.cz/1104/vikendovy-liftik-vysledek
Předloha byla moc pěkná...od francouzské scrapařky FIDJI:


a mně se podle ní dobře pracovalo a se stránkou jsem spokojená.


Jablonec n. Nisou

12. dubna 2011 v 10:13 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
O víkendu se Kačka zúčastnila závodů v Jablonci n. Nisou. Ještě před zahájením závodů bylo vyhodnocení loňské ligy, kterou ve své kategorii (I. vtp) vyhrála:


V I. kole oblastní ligy pro rok 2011, kde už Kačka závodí v kategorii žen, skončila na pěkném 3. místě.


V neděli pak se zúčastnila Jablonecké perličky, tam se jí bohužel sestava nepovedla, říkala, že zkazila co mohla, tak skončila až na 11. místě, z 18-ti závodnic.

Litoměřice

10. dubna 2011 v 17:03 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
Dneska jsme si udělali menší krátký výlet do Litoměřic, na Zahradu Čech a na chvilku do centra, na hradby.

Zahrada Čech, kromě toho že tam prodávali všechny možné druhy kytiček, stromků, keřů, sazenic, cibulí apod., mi připadala jako jeden velký Teleshoping....na každém kroku se strouhalo, krájelo, vařilo, čistilo, vysávalo a já nevím co ještě.
Sven

10. dubna 2011 v 16:53 | isobelka |  bydlení, chalupa
Tak konečně mám větší pc stolek do pracovny. Není zase až tak moc velký, musel se nám vejít pod okno, ale je dost velký, aby se do něj vešla tiskárna i moje vyřezávací mašinka. Jmenuje se Sven a byli jsme pro něj v Praze Letňanech, v obchodním domě Kika. Nakonec, ač jsem původně stolek chtěla borovicový (ale ten v tomto provedení nedělají) mám bílý, ladí mi s doplňky v půlpracovně.

Je to pohoda, mít vše při ruce. PC si mohu přepnout na tv, takže při práci se koukám třeba na svůj oblíbený seriál.

Ústecký pohár, aneb jak to chodí na gymnastických závodech

5. dubna 2011 v 0:17 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
V neděli 3. 4. 2011 pořádal oddíl moderní gymnastiky GSK Ústí nad Labem, kam chodí naše Kačka, každoroční závod o Ústecký pohár. Bývá zvykem, že rodiče pořádajícího oddílu na závodech vždy pomáhají (no, některé jsem tam v životě neviděla, ale já pomáhám pravidelně každý rok) takže jsem krásnou jarní neděli trávila na hale místní fakulty, na rozdíl od těch, co se na to vykašlali a užívali si jarního sluníčka. A jelikož "nás hloupých" co přišli pomáhat místo toho, aby jeli na výlet, na chatu či chalupu se pár našlo a samozřejmě nejvíce zásluhou trenérek a ostatních pořádajících, proběhly závody hladce a časový harmonogram byl dodržen. Ale co, krásných dnů ještě bude a já mám alespoň dobrý pocit, že jsem malinko pomohla.

Kromě pomoci, kdy jsem třídila ceny, dělala čárovou rozhodčí a psala diplomy, jsem stihla i něco nafotit.

Každé závody začínají nástupem.
Druhá zleva je Káťa, blonďaté vlasy nejsou příčes, nechala si je v pátek odbarvit. :-D

Rozhodčí spravedlivě????? hodnotí závodnice. Spravedlivě mám s otazníkem, protože rozhodčí jsou trenérky jednotlivých závodnic. Dále to raději rozebírat nebudu dostala bych se tam, kam bych nechtěla a čemu stejně pořádně nerozumím, neb do tajů bodování jsem ani po těch deseti letech nepronikla. Ale už konečně vím, jaký je rozdíl mezi juniorkou a dorostenkou, nebo ženou a seniorkou.


Když je vše připraveno, závody mohou začít. Většinou první na řadu přijdou nejmladší gymnastky, které ještě necvičí s náčiním a teprve poté postupně starší závodnice. Některé se sestava povedla, jiná odcházela s pláčem....i to ke sportu patří. Kačka letos postoupila do kategorie žen a cvičí dvě volné sestavy - s obručí a míčem.


Nejúspěšnější závodnice našeho oddílu - Kačka Hanušová. Byla úspěšná i na MČR, kde obsadila krásné 4. místo. Cvičí v kategorii kadetky starší.
A na fotce najdete i mne...sedím vpravo na židli a dělám rozhodčí...tedy hlídám, jestli závodnice, nebo náčiní nepřesáhlo mimo plochu.


Když všechny závodnice odcvičí nastává vyhlášení a předání cen.
Cen bylo hodně, žádná závodnice neodjížděla s prázdnou.


Kačka obsadila 6. místo.

Nakonec po závodech nezbytné společné focení pro sponzory a na památku.


Tak zase za rok!!!!