Ústecký pohár, aneb jak to chodí na gymnastických závodech

5. dubna 2011 v 0:17 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
V neděli 3. 4. 2011 pořádal oddíl moderní gymnastiky GSK Ústí nad Labem, kam chodí naše Kačka, každoroční závod o Ústecký pohár. Bývá zvykem, že rodiče pořádajícího oddílu na závodech vždy pomáhají (no, některé jsem tam v životě neviděla, ale já pomáhám pravidelně každý rok) takže jsem krásnou jarní neděli trávila na hale místní fakulty, na rozdíl od těch, co se na to vykašlali a užívali si jarního sluníčka. A jelikož "nás hloupých" co přišli pomáhat místo toho, aby jeli na výlet, na chatu či chalupu se pár našlo a samozřejmě nejvíce zásluhou trenérek a ostatních pořádajících, proběhly závody hladce a časový harmonogram byl dodržen. Ale co, krásných dnů ještě bude a já mám alespoň dobrý pocit, že jsem malinko pomohla.

Kromě pomoci, kdy jsem třídila ceny, dělala čárovou rozhodčí a psala diplomy, jsem stihla i něco nafotit.

Každé závody začínají nástupem.
Druhá zleva je Káťa, blonďaté vlasy nejsou příčes, nechala si je v pátek odbarvit. :-D

Rozhodčí spravedlivě????? hodnotí závodnice. Spravedlivě mám s otazníkem, protože rozhodčí jsou trenérky jednotlivých závodnic. Dále to raději rozebírat nebudu dostala bych se tam, kam bych nechtěla a čemu stejně pořádně nerozumím, neb do tajů bodování jsem ani po těch deseti letech nepronikla. Ale už konečně vím, jaký je rozdíl mezi juniorkou a dorostenkou, nebo ženou a seniorkou.


Když je vše připraveno, závody mohou začít. Většinou první na řadu přijdou nejmladší gymnastky, které ještě necvičí s náčiním a teprve poté postupně starší závodnice. Některé se sestava povedla, jiná odcházela s pláčem....i to ke sportu patří. Kačka letos postoupila do kategorie žen a cvičí dvě volné sestavy - s obručí a míčem.


Nejúspěšnější závodnice našeho oddílu - Kačka Hanušová. Byla úspěšná i na MČR, kde obsadila krásné 4. místo. Cvičí v kategorii kadetky starší.
A na fotce najdete i mne...sedím vpravo na židli a dělám rozhodčí...tedy hlídám, jestli závodnice, nebo náčiní nepřesáhlo mimo plochu.


Když všechny závodnice odcvičí nastává vyhlášení a předání cen.
Cen bylo hodně, žádná závodnice neodjížděla s prázdnou.


Kačka obsadila 6. místo.

Nakonec po závodech nezbytné společné focení pro sponzory a na památku.


Tak zase za rok!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabreta Gabreta | Web | 7. dubna 2011 v 10:49 | Reagovat

Kačence to tradičně moc sluší a šesté místo z tolika závodnic je dobré, ne? ;-) Takže gratulace. ( znám tenhle závodní frmol z plavání, probíhalo to obdobně a hodně jsme se se snykem najezdili a napomáhali...tam je ovšem výhoda v tom, že stopky určí nejlepšího, ne nějaký subjektivní pocit či nálada nějaké rozhodčí :-( )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.