Říjen 2011

Vánoční hvězda

19. října 2011 v 12:19 | isobelka |  ostatní tvoření
Jak jsem psala včera, na Vánoce se připravuji pilně, již od léta. Tento obrázek svíčky s vánoční hvězdou jsem vyšívala o prázdninách, podle knížky Sto nápaditých vzorů vyšívání. Nebude to dárek, ale nechám si ho, už má své místo v obývacím pokoji. :-)


Vánoční přání

18. října 2011 v 23:18 | isobelka |  scrapbook
Zjišťuji, že ač jsem s přípravami na Vánoce začala již v létě, nemůžu stihnout vše tak, jak jsem měla v plánu (já nevím, přípravy na příští Vánoce zahájím nejspíše již v lednu Smějící se). Hlavně mám obavy o kalendáře, kterých mám letos dělat osm a stále jsem si ještě nenechala ani vyvolat fotky. Kolik dní že zbývá do Vánoc? Letos tedy začínám přáníčky. Dvě jsem udělala ve stylu vintage, obrázky mi přišly jako dárek v balíčku s razítky, papíry color core, některé projeté v mašince Texture Boutique a osmirkované, velké vločky mám od Verči z Big Shotu, malé z raznice.


Nestíhám

17. října 2011 v 16:47 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
Nestíhám psát blog, protože pilně tvořím přáníčka a dárky na Vánoce. Minulý týden v pondělí jsem musela s Loty na veterinu na její první (doufám, že i poslední) operaci. Vyřezávali jí tři tukové boule. Nemluvila se mnou do čtvrtka.
Takhle vypadala druhý den po operaci.Dneska je to již veselejší, jizvy se dobře hojí, koncem týdne jdeme na vyndání stehů....na to se musím ještě psychicky připravit, protože naše Loty je dost hysterická, nesnáší veterináře a nedá na sebe skoro sáhnout, vždy je třeba menšího násilí. O tom, jak probíhá cesta na veterinu bych mohla psát romány....zhruba 300 m od ordinace už zdržuje, 200 m od ordinace už jí musím popohánět, při vjezdu do ulice, kde je ordinace stojí zapřená a musím jí táhnout. V čekárně se pak třese a táhne ke dveřím a chce domů. Při vstupu do ordinace ji musím popadnout a vzít do náručí, protože sama jít odmítá. Na vyšetřovacím stole se vzpírá, skáče dolů a je to dost problém jí vyšetřit, natož dát třeba injekci.

O víkendu oslavila naše Kačka už 16-té narozeniny. Šli jsme na oběd do Číny a pak měli oslavu doma. Kromě jiného dostala k narozeninám nové boty na deseticentimetrovém podpatku, na kterém bych se i já přizabila, bundu a svetřík, kupodivu mi i zapózovala:


A jedna tradiční narozeninová, letos to mám nějaké mázlé.


Přeji krásný začátek pracovního týdne a já jdu pokračovat ve vánočním tvoření.

Dnešní radost

5. října 2011 v 13:16 | isobelka |  bydlení, chalupa
Dnes jsem se cestou z ranní zumby zastavila v novém obchodě, který byl u nás otevřen minulý měsíc. Kromě závěsů, podlah apod. tam mají také mnoho sarapatiček a lapačů prachu. Objevila jsem tam hodiny, které mi krásně budou pasovat do převlečené kuchyně (závěsy jsem po třech měsících konečně nastříhala, už se jenom donutit k šití).


Pro Káťu

5. října 2011 v 13:12 | isobelka |  ostatní tvoření
Vyšívala jsem v létě o prázdninách, ale zapomněla jsem vyfotit. Vyšíváno podle předlohy z časopisu Křížkový steh.


První říjnový víkend

2. října 2011 v 23:34 | isobelka |  bydlení, chalupa
Tak první říjnový víkend je za námi. Počasí bylo dá se říci skoro letní (co bych za takové dala v červenci) a protože jsme už oba s Ivanem úspěšně zdolali bacily (jediná Kačka vydržela být zdravá) odjeli jsme v pátek na chalupu. Byl to asi náš poslední víkend na chalupě tento rok, protože na konec týdne hlásí dost citelné ochlazení. Tak zase na jaře...ono to uteče.


Tady jsem zkoušela vyfotit motýla, ale nepovedlo se mi nikdy cvaknout, když měla rozevřená křídla. :-))

A domů jsme přijeli skoro za tmy, dnes byl krásný západ slunce.

Přeji vám všem krásný začátek pracovního týdne!

Nový přehoz

2. října 2011 v 23:23 | isobelka |  bydlení, chalupa
Měla jsem ho vyhlédnutý od té doby, co jsem poprvé v létě viděla nový katalog Ikea. Fialový přehoz, který krásně pasuje do naší fialové ložnice. Minulý týden jsem pro něj byli v Praze. Při té příležitosti jsme koupili i nové závěsy do ložnice.


Chtěla bych časem vyměnit světlou plovoucí podlahu za tmavou. Nelíbí se mi, že nábytek splívá s podlahou. Původně jsme měli nábytek černý, z něho se zachovala rohová skříňka vpravo a toaletní stolek, který není na fotce vidět. Proto jsme také tenkrát zvolili plovoucí podlahu světlé barvy. Navíc častým stěhováním ložnice, nejdříve postele, kdy jsme spali s hlavou pod okny, skříně vpravo, pak skříně vlevo, poté postel bokem k oknu, je lamino dost poškrábané, což maskuji koberci. No, ale budu muset ještě chvíli přemlouvat muže, moc se mu do toho nechce....vlastně vůbec se mu do toho nechce. :-))

Zářijová challenge

2. října 2011 v 23:01 | isobelka |  scrapbook
Dnes skončila zářijová challenge - vyhlašovatelkou byla vítězka minulé - Jíťa. Téma bylo cestování + nějaký artefakt. Protože mám už pěkně dlouho rozdělané album z naší dovolené v Řecku, řekla jsem si, že už je na čase v jeho tvorbě pokročit (byli jsme tam před čtyřmi lety...ehm Usmívající se). Vybrala jsem si fotku větrného mlýnu v Antimachii, který jsme navštívili při našem pobytu na krásném ostrově Kos. Je to poslední funkční mlýn na tomto ostrově. Artefakt jsou vstupenky.


Skončila jsem na 3. místě, což jsem vůbec nečekala, stránku jsem dělala na poslední chvíli.