Scrapbookový sraz v Liberci

8. listopadu 2011 v 10:36 | isobelka |  scrapbook
Tento víkend (4. - 6. 11. 2011) se konal scrapbookový sraz v Liberci. Sraz to byl již sedmý, můj šestý. Tentokrát to byl srazík tak trochu jiný, jak předcházející, protože jsme se ho neúčastnily jenom my, holky ze scrapbook.cz, ale převážně tvořilky z Fleru. Hlavní pořadatelkou byla Iriska a myslím, že to zvládla vše na jedničku, protože se nás účastnila skoro padesátka scrapařek a tolik lidí mít na starosti není žádná sranda. Materiálově srazík zabezpečovala Didi - Pretty Papers.

Sraz účastnic byl v pátek odpoledne. S Vonver jsme dorazily mezi prvními, ještě za světla. Cesta proběhla v pohodě, až na menší hledání místa srazu, kterým byl hostel Pod Ještědem. První večer se nesl ve znamení ubytování (byla jsem na pokoji s Dančou, Vonver a Haňulí) seznamování se, prohlížení alb a nakupování Dančiných věciček.


V sobotu po snídani jsme se rozdělily do čtyřech skupin. V naší skupině byla Gabreta, Keta, Danča, Haňule, Vonver, Míša, Andrea, Monika, Jana a já. Každá skupina pracovala s jednou lektorkou a učila a zkoušela si různé scrapbookové techniky. Po hodině si skupinky vždy vyměnily stanoviště.

Jako první jsme se seznámily s alkoholovými barvami, na to jsem se těšila, protože tyto barvy nemám, neznám a líbí se mi práce Helge, která nás také vše učila a vysvětlovala. Práce s nimi je hodně zajímavá a všechny jsme byly nadšené a místo hodiny jsme u alkoholových barev strávily mnohem více času.Na práci s alkoholovými barvami je třeba nesavý papír, hodí se křídový, fotopapír. Na každém z nich barvičky vyniknou trochu jinak. Jejich mícháním a ředěním lihem pak vznikají nové barevné kombinace a efekty. Na tyto již obarvené papíry jsme inkoustem Stazon razítkovaly. Já si udělala pár otisků kytiček, motýla a zeměkouli, vypadá to moc hezky a asi jako každá, co do té doby tyto barvy neznala, přemýšlím o jejich nákupu. :-D A co bylo skvělé a nadchlo mě, byla lepítka...taková ta obyčejná, za pár korun, z papírnictví. Helge měla s sebou malá kolečka, barvičkami je ozdobila, orazítkovala a vypadají nádherně a dají se použít např. na visačky jako zpevnění dírky na stužku, nebo provázek.

Pak už přišla na řadu Pampeliška a její ukázky práce s Big Shotem. Big Shot doma nemám, mám vyřezávací mašinku Craft Robo a na embossování jsem si pořídila mašinku Texture Boutique a pár embossovacích kapes. Big Shot je mašinka skvělá, ale zatím mě neláká, odrazuje mě cena šablon, které bych si musela stále a stále dokupovat. Myslím, že Big Shot se vyplatí spíše těm, co dělají přáníčka, ale nám co děláme stránky moc ne. Mít na stránce stále stejný opakující se motiv nechci. Nicméně práce s Big Shotem je zajímavá, mašinka je to šikovná a dají se s ní dělat kouzla. Moc se mi líbí sady, kde jsou vyřezávací šablony a k nim stejná razítka. Udělala jsem si menší zásobičku domů. :-D
Po pauze na oběd přišla na řadu Didi a její ukázky embossování. Opět zajímavé, vyzkoušela jsem si techniky, které jsem pořádně neznala. Samozřejmě embossování znám, ale některá kouzla s ním ne. Vznikaly nám tak pod rukama krásné obrázky. Zvlášť se mi líbila technika, kdy se na papír nejdříve otiskne razítko inkoustem Distress, poté jiný motiv embossovacím inkoustem, posype průhledným práškem a zapeče....pak houbičkou a barevným inkoustem se celý obrázek nabarví a vypadá to opravdu moc dobře. Jenom teď nevím, jestli si popis pamatuji dobře, nebo jsem něco popletla. :-D
A jako poslední přišlo na řadu barvení barvami Distress s Iriskou. Zkoušely jsme různé techniky, např. pomocí igelitového pytlíku, různými typy barvami Distress a papíry jsme poté projely opět mašinkou Big Shot. Mám jenom čtyři inkousty Distress, dva odstíny hnědé, zelený a modrý....a už vím, že určitě potřebuji dokoupit další barvičky. :-DTvoření ve skupinkách se protáhlo do pozdního odpoledne a tak jsme s vlastním tvořením deníčků začaly až po večeři. V balíčku, který jsme každá dostala, bylo dost materiálu na vytvoření cestovního deníku, dále byl k dispozici ještě materiál a pomůcky od Didi - papíry, razítka, raznice apod. Práce ve skupince mě moc bavila a neskromně musím říct, že deník se mi povedl a mám z něho radost, i když jsem ho nestihla úplně dodělat. :-DTvoření se nám protáhlo do pozdních večerních, spíše nočních hodin a následně bylo vystřídáno povídáním až zhruba do půl třetí hodiny ranní. :-D

V neděli byla v plánu výroba přáníček a poté hlasování o nejkrásnější přáníčko. Kdo přáníčko dělat nechtěl (např.já) dodělával deníček, který si pak nechal svázat u Danči na mašince - vazači Zutter. Jelikož tuto mašinku vlastním také, zatím jsem svůj deník nesvázala, ale poté co ho snad už dnes dodělám, svážu sama (snad to zvládnu, Danča mi dala vázací lekci :-D )


Naše skupinka se ale pod vedením Gabrety rozhodla udělat jedno přáníčko společně. Gabreta udělala základ přáníčka, něco přidala Keta, Andrea, Haňule dolepila korálky, já dala andělíčka.
A co se nestalo?????????? Přáníčko v soutěži vyhrálo!!!!!!!!!!!!!


Na závěr výstavka vyrobených cestovních deníků a společné focení.


Můj je ten jediný nesvázaný. :-)


Společné foto - ano tolik nás bylo.


S Gabretou


Zleva: Tapeva, Ael, Pampeliška, Kiarka a před ní Astala, Didi, Iriska, Vonver.


Zleva horní řada: moje maličkost, Haňule, Míša, Keta, dole sedící Gabreta a Andrea.

Po obědě (mimochodem jídlo bylo celý víkend moc dobré) jsme se pomalu začaly loučit a rozjíždět do svých domovů. Víkend utekl jako voda, ale myslím, že byl velice zajímavý, tvořivý, všechny jsme si odpočinuly a já osobně jsem opět dostala chuť do dalšího tvoření....však tu mám restů nepočítaně. A moc se těším zase někdy na příštím srazíku!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KETA KETA | Web | 8. listopadu 2011 v 12:17 | Reagovat

Moc hezká reportáž!!! Ráda jsem tě zase viděla ;-)

2 Katie Katie | 8. listopadu 2011 v 19:31 | Reagovat

moc hezky popsané, mě nejvíc okouzlily alkoholové inkousty, už vím, čím si udělám na vánoce radost, z big shotu jsem měla stejný pocit jako ty - moc hezké efekty, ale spíše ho využijí přáníčkářky, stanoviště u Irisky a Didi skvělá, taky mě hodně zaujala technika kombinovábní tisku a embossování, vypadá suprově :-)
jinak přeju, abys resty brzy dohnala!

3 veverka.Hela veverka.Hela | E-mail | 8. listopadu 2011 v 19:43 | Reagovat

Super reportáž. Krásně jste si to užily.

4 Vonver Vonver | 8. listopadu 2011 v 21:26 | Reagovat

Krásně sepsané, už se těším na další ;-)

5 Gabreta Gabreta | Web | 8. listopadu 2011 v 22:19 | Reagovat

Pěkné, Marti, a máš hezké fotky. Nejvíc se mi líbí ta z našeho večerního tvoření, jak máme povolený doping :-)))Dnes jsem zážitky líčila na kurzu v Berouně a nadchávala další dušičky :-)

6 Iriska Iriska | 9. listopadu 2011 v 21:51 | Reagovat

Super reportáž, když to čtu, tak si to znovu užívám :-) Tvůj deník je krásný, už na místě jsem obdivovala tu kombinaci barev na přední straně!

7 Martina Martina | 16. listopadu 2011 v 23:25 | Reagovat

Díky moc za tak bezvadně zpracované srazíkové zprávičky. Furt je mi moc líto, že sem tam tentokrát s vámi nemohla být. Takhle mám aspoň díky tvému popisu a krásným fotkám jakouž-takouž představu o dění. Doufám, že se mi někdy poštěstí vyzkoušet si vámi tolik vychvalované alkoholové inkousty... neb mě taky hrozně lákají. cokoli s nimi vyrobené vypadá skvostně.

8 Lucie Lucie | Web | 25. ledna 2012 v 17:37 | Reagovat

Sraz musel být parádní, koukám, že jste se sešly holky ze všech věkových skupin :-) A všechny jste vyrobily nádherné cestovní deníky, to je opravdu krása pohledět :-) Takového scrapbookového srazu bych se také ráda zúčastnila :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.