Leden 2012

Přesně před rokem

31. ledna 2012 v 12:57 | isobelka |  scrapbook
Přesně před rokem u nás končila akce prohazování dvou pokojů (dětského, tedy teenagerovského a pracovny) a dnes moje půlpracovna oslavuje první narozeniny!!!!!! Moc se tady toho nezměnilo, jenom přibylo pár věciček. Smějící se Momentálně mám uklizeno, poslední stránku jsem dodělala o víkendu a pak stůl uklidila. Jinak když lepím, tak mám věci
všude, i na zemi, protože pracovní místo mám dost malé, šířka stolu je pouze 90 cm.
Hezký mrazivý den!

Korálkárna v Ústí n. L.

28. ledna 2012 v 10:35 | isobelka |  scrapbook
Já prostě nemůžu ten krám jen tak přejít, když jdu okolo. Jako třeba včera cestou do Expresky.....mimichodem, vyzkoušela jste některá????? Já už 2x a bylo to super, jenom škoda, že se musí platit měsíční příspěvky a nemůžu přijít jednou za čas si zacvičit, zatím využívám týden zdarma.
Zabrousila jsem jenom na chvilku a nestačila jsem koukat, co rozmanitých korálků všude bylo, stužky, bižuterní komponenty apod. Můj nákup byl jenom malý.... 102 Kč. Smějící se Foťák jsem při sobě neměla a asi bych si ani netroufla fotit v obchodě, možná jedině obchod zvenku, tak jenom fotka mého malého (a rozhodně ne posledního) nákupu....i s cenami.Smějící se

Přeji krásný víkend!!

Céčka

28. ledna 2012 v 10:26 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
K dnešnímu článku mě inspiroval včerejší díl seriálu Vyprávěj, s názvem "Céčka". Díl byl situován do září 1983, ale já si pamatuji, že největší boom byl o něco dříve - na jaře 1983, byli jsme zrovna totiž na škole v přírodě na Slovensku a pamatuji si, že někdy v té době jsem je začala sbírat. Moje akční mamka tenkrát sehnala obrovský balík oranžových céček (později pak menší balíčky barevných a hlavně hodně ceněných průhledných) a nějaké mi poslala na školu v přírodě. Poctivě jsem je rozdělila na stejné hromádky a podělila všechny holky ze třídy. V té době u mne propukla mánie a já začala vyměňovat, hrát o ně čáru a nosit céčkové řetězy na krku, stejně jako Majda v seriálu. Smějící se
Nevím, kam halda céček pak zmizela, ale pár mi jich z té doby zůstalo, nechala jsem si je na památku, tady jsou, moje céčka z roku 1983:


Mládí

24. ledna 2012 v 11:22 | isobelka |  scrapbook
Včera odpoledne a dnes ráno jsem dodělávala po dlouhé době stránku jen tak.....tedy není do žádného projektu, ani challenge, ani podle diktátu, nebo sketche. Prohrabávala jsem se svými fotkami a narazila na tyto dvě, na kterých není žádné datum, ale odhaduji a na 99 % jsem přesvědčená, že jsou z roku 1991, nejspíše z jara. Stejně tak jako stránka jsou focené jen tak, pamatuji se, že jsme šly s kamarádkou na cvičení, proto ta sportovní taška. Bylo mi necelých 21 let, chodila jsem do práce a užívala si svobodného života.


Podkladovou čtvrtku, myslím od firmy Kaiser Craft, jsem koupila u Danči na posledním srazu, tmavý rámeček okolo nápisu Good times na čtvrtce už byl, stejně jako šití a dva knoflíky vlevo dole. Čtvrku, která vypadá jako džínovina jsem koupila loni v Zittau, v kreativním obchůdku a je od firmy Rayher. Motýla, stužku a ústřižek papíru s číslem 17 (mým šťastným) mám od Danči, ústřižek oranžové čtvrtky je z nějaké starší sady od WeR, razítko od Kety a nápis je vyřezaný ze strukturované čtvrtky na mé chytré mašince. :-)

Krásný den!

Zpívající fontána

19. ledna 2012 v 14:10 | isobelka |  scrapbook
Stránka podle sketche z časopisu Scrap 365, dozvěděla jsem se o něm u Aktijky na webu. Stránku jsem nahrála přímo na web časopisu, ode dneška je tam vystavená. http://scrap365mag.com/gallery/sketchchallenge/archive.aspx

Mám tento měsíc už hotovou i stránku do diktátu a challenge. Obě se mi dělaly moc dobře, ale vystavit mohu až příští měsíc, protože ukončení obou akcí je posledního ledna.

Krásný (u nás deštivý) den!

Park Boheminium

6. ledna 2012 v 14:58 | isobelka |  scrapbook
Téma projektu č. 2 vyhlašovala Píďalka a bylo udělat dvoustránku na téma letní dovolená. Protože stále nemám dodělané album z naší již předloňské dovolené, téma se mi hodilo. Udělala jsem jednoduchou dvoustránku z výletu do parku Boheminium v Mariánských Lázních, kde se nacházejí repliky významných staveb naší republiky, v měřítku 1 : 25. Pokud máte někdo cestu do těchto míst, určitě to stojí za návštěvu.


Už zase scrapuju

4. ledna 2012 v 10:32 | isobelka |  scrapbook
Po loňském scrapbookovém útlumu, kdy kromě kalendářů, jsem udělala tolik stránek, které by se daly asi spočítat na prstech jedné ruky, jsem se letos rozhodla se "pochlapit". Nezmar Katie opět vyhlásila další roční soutěž. Body se získavají za challenge (soutěž), diktát (stránka podle slovního zadání) a dvou projektů (téma vyhlašují přihlášené scrapařky a budou to různé podmínky, lift apod.) Po delším váhání jsem se nakonec přihlásila a mojí první stránkou je stránka do Projektu 1, na téma portrét a barvy: červená, zelená, hnědá, béžová a slonová kost. Fotka se mi dostala do rukou v nedávné době (někdy před Vánoci) a je na ní můj muž v osmé třídě, shodou okolností jsme doma všichni (Ivan, já i Kačka) chodili do stejné základní školy. :-)


Hezký den vám všem přeji.