Duben 2012

Foreign scraprooms

25. dubna 2012 v 14:13 | isobelka |  scrapbook
Kromě scrapbooku, háčkování, vyšívání, pletení náramků, angličtiny, sportování a nevím čeho ještě, mě také baví vše okolo bydlení. Ráda sleduji různé pořady v tv, občas koupím nějaký ten časopis o bydlení, surfuji po netu a hledám inspiraci, nebo se jen tak kochám a sním jaké by to bylo mít vilu, domeček, nebo alespoň svojí krásnou velkou pracovnu.

Poté co jsem objevila Pinterest se chodím často dívat tam, hlavně na pracovny.... stačí zadat do vyhledávače slovo craftroom (craft = řemeslo), nebo scraproom......a pak už jenom obdivovat krásné pracovny plné materiálu na tvoření. Fotek jsem shlédla nepočítaně a musím říct, že vede bílá barva a Expedit (pro neznalé, Expedit je knihovna, která se dá v několika různých variantách a barevných provedení zakoupit v Ikee). Expedit si oblíbily i scrapařky v Čechách, pro své ideální rozměry (do poličky se vejde třicítková čtvrtka). Smějící se

Expedit:Bílá barva opravdu vede, většina pracoven je v této barvě, bílá prostě frčí.

Tak jak se vám líbí????

A ještě...co mě zaujalo:


Líbí se mi využití prostoru pod schody. Jenom si říkám, že scraproom bych tam asi nechtěla, bude tam málo denního světla, ale jako pc pracoviště je to myslím ideální.

Co mě vyděsilo:

Na mne je to trochu šílené, přeplácané, chaotické.

Přeji krásný den a příště bych chtěla napsat něco o organizaci pracoven, nejenom těch zahraničních, ale i mojí.

Zdroj: Pinterest

Projekt 1 a 2 - duben

23. dubna 2012 v 15:48 | isobelka
Projekt 1 pro měsíc duben vyhlašovala Unka a vybrala si stránku od Nichol Magourik:Moje stránka:


Jako podklad jsem použila obyčejnou bílou čtvrtku z papírnictví, dále čtvrtky od MME, vstupenku, výstřižky z pohledu a letáku, Ketina cestovní razítka a nové razítko prima den.

Projekt 2 vyhlašovala Yka, téma bylo poprvé a použít na stránce něco ručního.


Použila jsem hnědou stukturovanou čtvrtku, podkladová čtvrtka, kulatá ozdoba a proužek je ze sady Dog Collection od Papermanie, kostička je brads, jméno výrobce bohužel neznám, razítko ruky od Kety, nápis vyřezaný na mašince Craft Robo, šití je ruční, tím pádem splněna jedna z podmínek. Druhá podmínka poprvé splněna také, protože Loty je náš první pes a toto byla její první operace.

Krásný den a začátek týdne!

Velikonoce

8. dubna 2012 v 10:44 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
Přeji Vám všem krásné, pohodové a veselé prožití Velikonoc!

Já včera pekla beránka a barvila vajíčka, vše se povedlo.


Beránka dělám tvarohového, je vláčný a dobrý. Tady je recept:

200 g Hery
200 g pískového cukru
1 balíček vanilkového cukru
250 g měkkého tvarohu
3 vejce
250 g polohrubé mouky
1/2 balíčku prášku do pečiva
50 g směsi rozinek, kandovaného ovoce, oříšků, madlí....podle chuti každého (já dávám určitě více, nevážím to)
tuk na vymazání a hrubá mouka na vysypání formy

Změklý tuk, cukr, měkký tvaroh a vejce utřeme v misce. Na vál prosijeme mouku s práškem do pečiva a přidáme tvarohovou hmotu, propláchnuté rozinky, nasekané ořechy, kandované ovoce, zpracujeme vláčné těsto. Formu vymažeme a vysypeme moukou a pečeme ve středně vyhřáté troubě. Po chvíli beránka vyklopíme a zdobíme. Já potírám čokoládou na vaření rozpuštěnou s kouskem másla. Z mandlí uděláme oči a přidáme mašličku, aby byl fešák. Smějící se

Vajíčka jsem letos barvila v cibuli a klasickými barvami značky OVO, čtyři základní barvy mezi sebou ještě různě míchám, nechávám kratší či delší dobu v barevné lázni, takže vzniká více barevných odstínů. Nejraději je mám pouze obarvená, bez obtisků, košilek apod.

Nevím, jak u vás, ale u nás včera bylo počasí opravdu aprílové, chvíli sluníčko, pak déšť a dokonce i dost hustě chumelilo. Přesto jsme se jeli podívat do Ústěka na tradiční " Úštěcké Velikonoce". Nebyli jsme jediní, lidí bylo opravdu hodně.


Všude bylo plno stánků, hlavně keramika, velikonoční výzdoba apod.Krásný sváteční den!

8. scrapbookový sraz

2. dubna 2012 v 9:20 | isobelka |  scrapbook
V pátek odpoledne jsem s taškou osobních věcí a taškou věcí na tvoření vyrazila autem s Verčou na scrapbookový sraz do města Luka nad Jihlavou, do školícího střediska Erudito, kde se sraz konal (pro velký úspěch :-D) již po druhé, pořádala tentokrát Scrapmafie z Brna. V Praze k nám přistoupila ještě Haňule se svojí krosnou a Iriska. V pět hodin jsme po bezproblémové jízdě byly na místě. Některé holky již dorazily před námi a po přivítání a ubytování se jsme všechny začaly okupovat obchůdky Aktijky a Iťi. Po ujišťování se, že nic nepotřebuji a nebudu zbytečně utrácet to dopadlo jako vždy.....tj. utratila jsem vše a domů jsem přivezla 12 Kč. Kolik jsem s sebou vezla nebudu ani raději psát. Smějící se
Po večeři nás Píďalka všechny přivítala a po přípitku nastala volná zábava a prohlížení alb.V sobotu ráno jsme začaly s tvořením. Nejdříve přišla na řadu třicítková stránka. Podmínky byly: tři fotografie, použití materiálu z balíčku (papíry BG a MME, stužky, knoflíčky, svorky, kytičky....vše pestré barvy) a kytičky. Společné tvoření mě moc baví, ta atmosféra nemá chybu, můžu koukat jak se s tím perou ostatní holky, vzájemně si pomáháme, půjčujeme pomůcky, měníme papíry apod.Všechny stránky byly poté vystaveny.


Další na programu byla tvorba přáníček. Přiznám se, že přáníčka mě nebaví, dělám je jenom na Vánoce a občas někomu k narozeninám. Takže jsem se místo přáníčka začala připravovat na tvorbu minialba. Tvořily jsme ze základu od Basic Grey. Na výběr byly tři kolekce: LilyKate, Perhaps a Stella Ruby. Vybrala jsem si poslední jmenovanou. Tvoření se protáhlo do pozdních večerních, spíše nočních hodin. Stihla jsem udělat šest stránek, zbytek mě čeká dodělat doma.

Protože Gabreta odjížděla domů již v sobotu odpoledne, stihla se naše skupinka ještě nafotit.

Nahoře Keta a pod ní Haňule, Vonver, Elion, Andrea, Gabreta a já.

V neděli některé z nás ještě dokončovaly alba, jiné už netvořily, ale dělaly poslední nákupy, řezaly na Big shotu a razítkovaly. Po snídani bylo oficiální zakončení srazu, byly rozdány diplomy za statečnost Smějící se a losovala se cena - krásný pořadač na tužky a jiné drobnosti. Štěstí se usmálo na Haňuli a já jí to moc přeji.


Po snídani ještě nezbytné společné focení.

Nahoře zleva: Koala, Vonver, Jíťa, Iťa, Helge, Claris, Lenka, Tomda, Fidula, Katie s dětmi, já, Petie, Iriska, Kiarka, Aktijka, Haňule, Elion. Dole zleva: Ekulka, Píďalka, Dagulka, Unka, Ivik, Andrea, Keta, Vertom, Katka Trnka, Alchita.
Na fotce chybí Gabreta, Kukik a Mirča, které musely odjet již v sobotu.
My ostatní jsme se postupně rozjížděly do svých domovů v neděli. Některé již dopoledne, zbytek (mezi nimi i já) po obědě. S Verčou, Haňulí a Helge jsme vyjížděly někdy před jednou hodinou, holky jsme cestou vysadily v Praze a v UL jsme byly přesně ve tři hodiny.

Ještě jednou děkuji všem organizátorkám, bylo to skvělé a Verče za odvoz až domů před dům. A za měsíc Liberec!!!!!!!!