Květen 2012

Luk

31. května 2012 v 13:40 | isobelka |  scrapbook
Luk byl pes manželových rodičů a minulý měsíc (20. 4.) umřel, bylo mu skoro 14 let. Každý kdo někdy měl, nebo má psa ví, že je to nejenom přítel, ale také člen rodiny. A člen rodiny musí mít přece svoji stránku v rodinném albu.


Udělala jsem jednoduchou stránku na kterou jsem použila psí sadu od Papermanie, kterou mám od Danči, obyčejnou bílou čtvrtku a žlutý papír z Lidlu, dvě razítka od Kety a písmenka od Woodware, která jsem natřela hnědou barvou a lakem Glossy accents.

Krásný den!

Květnový diktát

30. května 2012 v 7:07 | isobelka |  scrapbook
Včera skončil diktát, který vyhlašovala Barta. Diktát je stránka, kterou děláme pouze podle slovního zadání. Barta si vybrala krásnou stránku od Carol31 a myslím, že výběr se jí povedl:


Moje stránka:


Obyčejnou bílou čtvrtku jsem na okrajích orazítkovala mým oblíbených razítkem mřížky, dále jsem použila čtvrtky od MME, kytičky, brads, razítka od Kety, negativ a nápis vyříznutý na plotru, rámeček s datumem je výsek z Big Shotu a myslím, že ho mám od Vonver.

Přeji krásný jarní den!

Letní deník

25. května 2012 v 15:07 | isobelka |  scrapbook
V létě se chystáme na dovolenou na Slovensko a snad i na pár výletů po ČR. Už se moc těším a jako správná scrapařka musím mít smash. I když v mém případě to úplně jenom smash není, ale zároveň i album, protože mám ráda věci pohromadě a nechtěla jsem mít zvlášť deník a zvlášť album. Koupila jsem si u Aktijky v obchůdku album od HamptonArt s kroužkovou vazbou a pár kapes. Zatím jsem ozdobila pouze desky alba, ale chystám se vyrobit deníčkové stránky velikosti A5, kam si budu zapisovat každý výlet, který podnikneme. Do kapes pak přijdou vstupenky, případně zbylé fotky, protože chci udělat z každého výletu pouze jednu scrapbookovou stránku (do alba se vejdou dvacítkové). Doufám hlavně v to, že album budu mít rychle hotové a nebudu ho dodělávat ještě dva roky po dovolené, jako to poslední.Smějící se


Použila jsem ještě zbylé papíry z prvního srazu v Lukách, stužku s nápisem Travel od firmy Rayher, kytičky, brads, výseky z raznice, nápis jsem vyřezala na své mašince a použila čtyři razítka od Kety.


Takto vypadá deník otevřený, vpravo originální kapsy, vlevo euroobaly A5, které do alba krásně pasují.

Včera jsem pak v papírnictví ještě sehnala průhledný obal velikosti 260 x 540 mm, takže album bude chráněné a mohu ho klidně nosit v kabele, případně v batohu.

Děkuji za návštěvu, přeji příjemný zbytek dne a krásný víkend.

Narozeninová oslava

13. května 2012 v 11:26 | isobelka |  scrapbook
Včera, poté co jsme přijeli ze Zubrnického jarmarku, jsem usedla ke scrapu a až do pozdních nočních, spíše ranních hodin jsem tvořila a tvořila. Udělala jsem dvě stránky, jednu diktátovou, kterou zatím nemohu vystavit a druhou do projektu 1, kde podmínkou byly praporky. Měla jsem vyvolané fotky z Kátiny oslavy narozenin, tak se mi podmínka hodila.


Použila jsem oranžovou, tyrkysovou a žlutou strukturovanou čtvrtku (tu jsem projela v mašince Texture Boutique, vyzkoušela jsem novou kapsu koupenou na výstavě Kreativita a osmirkovala), puntíkatý papír od MME, papírový metr z Ikey, chipboard negativu a razítko "Vše nejlepší" od Kety, kytičky, brads, samolepky písmenek z papírnictví a nakonec jsem vlaječky prošila černou bavlnkou.

Přeji krásný den a děkuji za návštěvu.

Zubrnický jarmark

13. května 2012 v 11:10 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
Tento víkend se ve skanzenu Zubrnice konal tradiční jarmark, s ukázky řemesel, jako je tkaní koberců, paličkování, korálkování, pečení perníčků apod. Bylo zde mnoho stánků se suvenýry a ručními výrobky, vystupovaly zde divadelní, pěvecké a taneční soubory, děti se mohly povozit na kolotočích, projet na koních, nebo si ozdobit perníčky, případně si nechat něco namalovat na obličej. Oproti loňsku, kdy jsem byla z jarmarku zklamaná si myslím, že tento se povedl, bylo zde více zábavy, stánků, lidí.


Náves, kde se odehrávala různá vystoupení.
Krásnou neděli!

Shadow box

10. května 2012 v 14:29 | isobelka |  scrapbook
Tak konečně jsem dodělala shadow box, rámeček, který jsme dělaly v Liberci a který jsem tam nestihla dodělat.


Krásný den!

Veletrh Kreativita - hobby

6. května 2012 v 10:45 | isobelka |  scrapbook
Tento víkend (4. - 6. 5. 2012) se konal v Praze - Holešovicích 1. Veletrh Kreativita - hobby. Ještě v sobotu ráno, při pohledu na krásné počasí venku, jsem nevěděla, zda jet do Prahy, nebo na chalupu. Nakonec rozhodlo to, když jsem se podívala na předpověď a také to, že Kačka není stále ještě úplně zdravá.

Vyrazili jsme tedy s mužem do Prahy. Než jsem dojeli na místo konání srazu, počasí se pokazilo a vypadalo to, že každou chvíli přijde déšť. Na výstavě toho bylo k vidění hodně. Scrapbook byl zastoupen v několika stáncích, včetně Davony, kde často nakupuji. Všude probíhaly workshopy, korálkovalo se, dělala se přáníčka, tiskalo na trička. Je pravda, že skoro všechno scrapbookové zboží, co jsem viděla, znám. Ale přece jenom je to něco jiného vidět na webu a moci si vše osahat a podívat se. Nákup jsem udělala jenom maličký, přece jenom můj účet dostal po scrapbookovém srazu a kurzu dost zabrat. Smějící se

Několikrát jsem si všechny stánky obešla (většinou sama, protože mého muže to nebavilo, nudil se a nakonec šel na kafe a perník) a asi po dvou hodinách jsem za silného deště ujížděli zpátky domů. Bohužel jsem nestíhala vůbec fotit, tak jenom něco málo:Měla jsem velkou radost, když jsem na výstavě potkala Danču s Iriskou. Danča se byla jenom podívat a bohužel spěchala domů za nemocným synem, Iriska byla na výstavě za Potvor.cz a navlékaly korálky na světový rekord, který je skoro 6,5 tisíce metru, navlečeno měly zatím cca 5 tisíc metrů. Tak držím palce, ať se zadaří!


Můj skromný nákup:


Přeji krásný den a zbytek víkendu (pro někoho prodlouženého)!

Prvňák

3. května 2012 v 8:27 | isobelka |  scrapbook
Téma dubnové challenge, které bylo "Modrá je dobrá", vyhlašovala, z pozice vítězky té minulé, Gabreta. Vybrala jsem si fotku mého muže v první třídě.


Podkladová čtvrtka zn. Kaiser Craft, modrý čtverečkovaný papír je ještě zbytek z prvního srazu v Lukách, u písmenkového papíru značku nevím, jednobarevný modrý je obyčejný z Lidlu vyražený závorkovou raznicí, nápis a negativ jsem vyřezala na mašince Craft Robo, razítko od Kety, které jsem vyrazila kolečkovou raznicí o průměru 3,6 cm, svorky pastelek mám od Danči, všechny kaňky jsou razítka. Razítkováno barvou Distress - Chipped Sapphire a stejnou barvou jsem čtvrtku ještě postříkala pomocí minimisteru.

Se stránkou jsem se umístila na 4. místě.

Přeji krásný jarní den!

Scrapbookový kurz v Liberci

2. května 2012 v 15:42 | isobelka |  scrapbook
Do hostelu Pod Ještědem v Liberci jsem jela už podruhé. Poprvé to bylo na podzim na scrapbookový sraz, teď na kurz, na který jsem se moc těšila.

Opět jsem jela s Verčou a startovaly jsme z UL po třetí hodině a zhruba za hodinu a třičtvrtě už jsem byly na místě konání kurzu. Cesta proběhla v pohodě a bez komplikací, Verča je dobrá řidička a ještě jsme v autě probraly vše možné.

Po přivítání s ostatníma holkama jsme se ubytovaly (z našeho pokoje, kde s náma byly ještě Gabreta, Keta, Monča a Andrejka jsme přijely jako poslední) a pak už následovala večeře. Přivítala nás Iriska a řekla nám pár slov o organizaci a programu a poté následovala volná zábava. Večer jsme pak strávily prohlížením našich výtvorů a kecáním nejdříve venku (celý víkend byl slunečný a teplý) a pak na našem pokoji, zhruba do půl třetí do rána. :-)

V sobotu to začalo. Po snídani jsme dostaly balíčky a rozdělily se do čtyř skupinek, zhruba po deseti a stejně jako minule jsme se opět vystřídaly na jednotlivých stanovištích, kde jsme pracovaly pod vedením lektorky.

Na prvním stanovišti nás už čekala Helge a tvořily jsme společně šperk - špendlík. Nejdříve nás učila ketlovacími kleštěmi udělat očko. Zpočátku to byl pro každou z nás trošku problém, já osobně jsem ketlovací kleště držela v ruce poprvé, ale nakonec se celkem zadařilo a každá si odnášela po chvíli krásný špedlík s navěšenými korálky a přívěšky.Dodatek: moc se mi to líbilo a když jsem včera jela do Intersparu v České Lípě pro knedlík ke guláši a viděla tam u stánku Tchibo krabičku s komponenty a ketlovacími kleštěmi, přemýšlela jsem o jejím nákupu, ale cena 499 Kč mě odradila.

Na druhém stanovišti už nás čekala Didi a vyzkoušely jsme si práci s fixami Letraset - Promarker. Jsou to permanentní alkoholové fixy, mají dva hroty, dá se s nima krásně stínovat, protože když fixou přejedete vícekrát na stejném místě, máte odstín tmavší. Každá jsme si to mohla vyzkoušet.Pak nám Didi ukázala jak složit jednoduché minialbum. Jednotlivé stránky jsme složily z třicítkových stránek a potom slepily obyčejnou maskovací páskou, kterou jsem si předtím odekorovaly razítky.
Po obědě byl otevřen obchůdek Didi, nabídka věcí byla úžasná, nakupovala jsem asi na 3x a přivezla si domů opět plno krásného scrapbookového materiálu (jenom ten obchůdek jsem si zapomněla vyfotit).

Po obědě a provětrání peněženek nás na třetím stanovišti čekala Iriska a zkoušely jsme práci se smršťovací folií (já opět poprvé), s kovovými foliemi a vyrobily jsme si rozetu.
Na posledním čtvrtém stanovišti jsme se pod vedením Pampelíny (Pampelišky) učily udělat kytičky ze stuh a z organzy. No, nejdříve jsem si myslela, že s tím seknu, protože kytička ze stužky moc jako kytička nevypadala, při pálení organzy jsem málem uhořela celá, ale pak v klidu už na chalupě jsem to zkusila ještě jednou....kytička ze stužky zatím není taková jakou bych si jí představovala, ale z organzy se mi celkem povedla.
Večer jsme každá dostala už zmiňovaný shadow box - rámeček. Kdo chtěl, mohl si rámeček venku natřít, já si pro svůj zvolila bílou barvu. S natíráním jsme končily skoro za tmy a pak jsme na pokoji s holkama uspořádaly malý mejdan - Keta slavila v neděli krásné polokulaté narozeniny. Koupily jsme hromadný dárek, každá jsme udělala přáníčko, byly chlebíčky, slaní šneci, které jsem dělala ještě v pátek dopoledne a samořejmě přípitek.

Oslava se opět protáhla do asi půl třetí hodiny ranní...já jsem trošku vytuhla, sorry holky, potřebuji pravidelný spánek. :-) Během oslavy se k nám přidala ještě Dáša z Žatce, s kterou jsme se na kurzu seznámily a občas byla oslava přerušená našimi vpády a nájezdy do Didina obchůdku. :-D

V neděli jsme začaly s dekorováním shadow boxů, bavilo mě to moc, ale čas tlačil, takže jsem rámeček nestihla dodělat.
Naše banda odjížděla už v neděli domů, Gabreta, Keta, Ája a Monča jely už v půl třetí a my s Verčou vyrazily zhruba ve čtyři hodiny. Verča mě vysadila v Novém Boru, kde na mne čekal můj muž a zbytek prodlouženého víkendu jsme trávili na chalupě. Pokusím se do konce týdne rámeček dodělat a pak přidám fotku.

Ještě jednou díky všem organizátorkám, bylo to skvělé, poučné a inspirativní. Těším se na příští setkání!

Ještě společné foto všech včetně paní majitelky hostelu a naší bandy.


Zleva: já, Monča, Gabreta, Keta, Andrea a Vonver.

Přeji krásný teplý a slunečný den!