Scrapbookový kurz v Liberci

2. května 2012 v 15:42 | isobelka |  scrapbook
Do hostelu Pod Ještědem v Liberci jsem jela už podruhé. Poprvé to bylo na podzim na scrapbookový sraz, teď na kurz, na který jsem se moc těšila.

Opět jsem jela s Verčou a startovaly jsme z UL po třetí hodině a zhruba za hodinu a třičtvrtě už jsem byly na místě konání kurzu. Cesta proběhla v pohodě a bez komplikací, Verča je dobrá řidička a ještě jsme v autě probraly vše možné.

Po přivítání s ostatníma holkama jsme se ubytovaly (z našeho pokoje, kde s náma byly ještě Gabreta, Keta, Monča a Andrejka jsme přijely jako poslední) a pak už následovala večeře. Přivítala nás Iriska a řekla nám pár slov o organizaci a programu a poté následovala volná zábava. Večer jsme pak strávily prohlížením našich výtvorů a kecáním nejdříve venku (celý víkend byl slunečný a teplý) a pak na našem pokoji, zhruba do půl třetí do rána. :-)

V sobotu to začalo. Po snídani jsme dostaly balíčky a rozdělily se do čtyř skupinek, zhruba po deseti a stejně jako minule jsme se opět vystřídaly na jednotlivých stanovištích, kde jsme pracovaly pod vedením lektorky.

Na prvním stanovišti nás už čekala Helge a tvořily jsme společně šperk - špendlík. Nejdříve nás učila ketlovacími kleštěmi udělat očko. Zpočátku to byl pro každou z nás trošku problém, já osobně jsem ketlovací kleště držela v ruce poprvé, ale nakonec se celkem zadařilo a každá si odnášela po chvíli krásný špedlík s navěšenými korálky a přívěšky.Dodatek: moc se mi to líbilo a když jsem včera jela do Intersparu v České Lípě pro knedlík ke guláši a viděla tam u stánku Tchibo krabičku s komponenty a ketlovacími kleštěmi, přemýšlela jsem o jejím nákupu, ale cena 499 Kč mě odradila.

Na druhém stanovišti už nás čekala Didi a vyzkoušely jsme si práci s fixami Letraset - Promarker. Jsou to permanentní alkoholové fixy, mají dva hroty, dá se s nima krásně stínovat, protože když fixou přejedete vícekrát na stejném místě, máte odstín tmavší. Každá jsme si to mohla vyzkoušet.Pak nám Didi ukázala jak složit jednoduché minialbum. Jednotlivé stránky jsme složily z třicítkových stránek a potom slepily obyčejnou maskovací páskou, kterou jsem si předtím odekorovaly razítky.
Po obědě byl otevřen obchůdek Didi, nabídka věcí byla úžasná, nakupovala jsem asi na 3x a přivezla si domů opět plno krásného scrapbookového materiálu (jenom ten obchůdek jsem si zapomněla vyfotit).

Po obědě a provětrání peněženek nás na třetím stanovišti čekala Iriska a zkoušely jsme práci se smršťovací folií (já opět poprvé), s kovovými foliemi a vyrobily jsme si rozetu.
Na posledním čtvrtém stanovišti jsme se pod vedením Pampelíny (Pampelišky) učily udělat kytičky ze stuh a z organzy. No, nejdříve jsem si myslela, že s tím seknu, protože kytička ze stužky moc jako kytička nevypadala, při pálení organzy jsem málem uhořela celá, ale pak v klidu už na chalupě jsem to zkusila ještě jednou....kytička ze stužky zatím není taková jakou bych si jí představovala, ale z organzy se mi celkem povedla.
Večer jsme každá dostala už zmiňovaný shadow box - rámeček. Kdo chtěl, mohl si rámeček venku natřít, já si pro svůj zvolila bílou barvu. S natíráním jsme končily skoro za tmy a pak jsme na pokoji s holkama uspořádaly malý mejdan - Keta slavila v neděli krásné polokulaté narozeniny. Koupily jsme hromadný dárek, každá jsme udělala přáníčko, byly chlebíčky, slaní šneci, které jsem dělala ještě v pátek dopoledne a samořejmě přípitek.

Oslava se opět protáhla do asi půl třetí hodiny ranní...já jsem trošku vytuhla, sorry holky, potřebuji pravidelný spánek. :-) Během oslavy se k nám přidala ještě Dáša z Žatce, s kterou jsme se na kurzu seznámily a občas byla oslava přerušená našimi vpády a nájezdy do Didina obchůdku. :-D

V neděli jsme začaly s dekorováním shadow boxů, bavilo mě to moc, ale čas tlačil, takže jsem rámeček nestihla dodělat.
Naše banda odjížděla už v neděli domů, Gabreta, Keta, Ája a Monča jely už v půl třetí a my s Verčou vyrazily zhruba ve čtyři hodiny. Verča mě vysadila v Novém Boru, kde na mne čekal můj muž a zbytek prodlouženého víkendu jsme trávili na chalupě. Pokusím se do konce týdne rámeček dodělat a pak přidám fotku.

Ještě jednou díky všem organizátorkám, bylo to skvělé, poučné a inspirativní. Těším se na příští setkání!

Ještě společné foto všech včetně paní majitelky hostelu a naší bandy.


Zleva: já, Monča, Gabreta, Keta, Andrea a Vonver.

Přeji krásný teplý a slunečný den!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabreta Gabreta | Web | 2. května 2012 v 16:51 | Reagovat

Máš to krásně a důkladně popsané, celý ten nabitý víkend. Moc se mi v Liberci líbilo a jela bych hned zase:-)) Rámeček už mám hotový , jen vyfotit :-)

2 Jami Jami | Web | 2. května 2012 v 23:00 | Reagovat

No holky vypadá to bezvadně,musely jste si to fakt krásně užít..Jak jsem psala u Gabrety-závidím:-)
(a už vím kdo dělá ty užasný razítka:-))

3 Tapeva Tapeva | 4. května 2012 v 13:03 | Reagovat

Díky za připomenutí prima víkendu...krásný fotky, super popis.

4 Mirča Mirča | 6. května 2012 v 14:59 | Reagovat

Měly jste to krásné, těším se na tvůj Shadow box :-)

5 Katka Trnka Katka Trnka | 7. května 2012 v 15:40 | Reagovat

Vidím, že jste si to užily. Mmch. sadu malých kleští na korálky lze ulovit v Lidlu asi do 300,- (je jich tam snad 8). Kvalita není nejvyšší, ale na občasné korálkování o.k.

6 fredette fredette | Web | 21. června 2015 v 0:35 | Reagovat

online pujcky vlašim [:tired:]

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.