Červenec 2012

V létě nescrapuji, užívám si :-)

24. července 2012 v 10:28 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
Teplý začátek prázdnin jsem trávila na chalupě, převážně naložená v bazénu, co také dělat v těch vedrech. Jsem ráda, že máme chalupu, protože ve městě, v paneláku je to v horkých dnech horor. Proto se také dnes chystám odjet zpátky na vesnici, počasí má být naprosto ideální. Minulý týden jsme byli na dovolené na Slovensku, počasí bylo občas ubrečené, ale teploty tak akorát na výlety. Pár jsme jich podnikli, vše mám zaznamenáno v Letním deníku. Nebrala jsem si s sebou žádné věci na scrap, jenom pero, lepidlo, nůžky. Psala jsem zápisky a ty jsem zdobila jen tím, co bylo k dispozici (pohledy, vstupenky, razítky z hradů). Fotky jsem včera dala vyvolat a až budou hotové jenom nastrkám do kapes a z některých vytvořím malé stránky, možná i dozdobím stávající stránky se zápisky, už se na to těším. Až bude deník hotový, vložím sem na blog. Teď jenom pár fotek ze Slovenska:


Zde jsme bydleli, v chatě bylo vše potřebné, kuchyně, obývák, dvě ložnice. Na zahradě bazén (ten jsem bohužel nevyužili), houpačka, ohniště, krb, sezení.


Trenčianský hrad, fotka by byla hezčí s modrým nebem, ale ten den bylo zataženo, i když nepršelo.


Výhled z hradu na město Trenčín.Súlovské skály, krásný výlet, sice jsme dvakrát zmokli (počasí bylo ten den aprílové, chvíli déšť, pak zase sluníčko) ale stálo to za to.Krásná, ale uplakaná Bojnice. Jediný den, kdy nám počasí opravdu nepřálo, pršelo od rána do večera, ale při prohlídce zámku nám to nevadilo.


Hrad Beckov - krásný hrad a i počasí se nám tu vydařilo.


Tak to jsem já na Beckově. :-)Hrad Strečno s krásným výhledem na řeku Váh.


Kačka na Strečně. Vyjímečně se nechala vyfotit. :-)


Čachtice - hrad je momentálně zavřený, ale na kopec jsme vylezli.


A na závěr to nejlepší jídlo na Slovensku - brynzové halušky. Byly skvělé, ještě teď se mi sbíhají sliny!

Prázdniny se nám za chvíli překulí do své druhé poloviny, tak si je užívejte!
Krásný letní den!

Hemnes

13. července 2012 v 23:05 | isobelka |  bydlení, chalupa
Stará stěna (na fotce už v rozloženém stavu, protože jsem si ji nevyfotila těsně před rozebráním a fotku na které jsem ji vyfocenou měla nemohu dohledat) ustoupila nové.S novou stěnou jsem moc spokojená (tímto děkuji Petře z Pucíkova Smějící se). Měla jsem na ní zálusk už několik měsíců, těsně před prázdninami mi přišel mail, že zrovna na tuto stěnu se vztahuje akce 20 % sleva.....nedalo se odolat.Smějící se

Krásný večer a víkend.

První zápis do Letního deníku

13. července 2012 v 16:58 | isobelka |  scrapbook
Ve středu jsme přivezli Kačku z Vysočiny, kde byla jedenáct dní a užívala si krásného počasí, koupání a koní. Hned jsem udělala zápis do Letního deníku a protože jsem už měla vyvolané nějaké fotky (chybí mi jenom ty, kde jsou holky s koňma), tak jsem je vložila do kapes a udělala jednu stránku.
Omlouvám se za kvalitu fotek, já opravdu neumím fotit. :-(
Nakonec jsem do alba koupila originální náplň Ditto, takže jsem měla ušetřenou práci s vyráběním listů. V balíčku spolu s papírovými listy byly i průhledné kapsy na fotky. Na stránku jsem použila čtvrtky od Simple Stories - Fabulous (sada 15 x 15 cm) a opět jsem použila razítka od Kety. Dírky jsem zpevnila vyraženými kolečky z barevného papíru.
Zatím jsem spokojená, takhle si pak nějak představuji, že zdokumentuji i naší dovolenou na Slovensku, je to jednoduché a hlavně rychle hotové.

Přeji hezký den.
PS. Holky samozřejmě ve svém věku plavat umí, na kruhu a housence jenom blbly. :-)

Hurááá prázdniny!!!!

2. července 2012 v 23:01 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
Prázdniny začaly krásným letním počasím, tak doufám, že si je všichni užíváte. Včera jsme odvezli Kačku na Vysočinu na chalupu rodičů její kamarádky. Chalupa a hlavně příroda okolo je nádherná, byla jsem nadšená.....a nejvíce ze soukromého rybníka, který si tam rodiče Kačky kamarádky vytvořili, ten nemá chybu. Holky si tam teď užívají krásného počasí a kousek od vesnice mají domluvené koně, každý den se o ně budou starat a také na nich jezdit. Jenom pár fotek:


Kačka s kamarádkou Danielou a koťátky.....jsou to kocourci, rasa britská modrá a britská lila.


Chaloupka i s rybníkem, na molu se vyvalují holky. No, není to nádhera? Byl tam úžasný klid a pohoda, hned bych tam zůstala.


Ještě jednou rybník, z druhé strany.

My v posledních týdnech trávíme volný čas hlavně na naší chalupě a čeká nás dovolená na Slovensku. Na chalupě se často schází celá rodina (z manželovy strany), toho využívám a nutím všechny ke společnému focení. :-)) Oni to nemají rádi, ale kde já mám vzít potom fotky na kalendáře???? A Vánoce se blíží. Smějící sePřeji vám všem krásné, pohodové léto, plné zážitků! Užívejte přírody, sluníčka a hodně foťte (to platí hlavně pro scrapařky). Smějící se