3. scrapbookový kurz v Liberci

23. října 2012 v 14:05 | isobelka |  scrapbook
O víkendu (19. - 21. 10. 2012) jsem byla opět v Liberci na již třetím scrapbookovém kurzu. Hlavním tématem byl ART JOURNAL. Kurz jako obvykle pořádala a materiálově zabezpečovala Didi - Pretty Papers, společně s lektorkami Iriskou, která fungovala též jako mluvčí a organizátorka, Pampelínou a Helge.

V pátek odpoledne jsme se všechny začaly sjíždět do Hostelu pod Ještědem, po vybalení a přivítání následovala večeře a po ní nám Miluška Voborníková ukázala barvení papíru čajem.


Poté co Miluška naložila všechny papíry do čaje následovala již volná zábava. S holkama jsme se slezly na pokoji a udělaly si menší mejdan, musím se přiznat, že jsem poprvé v životě ochutnala sushi. Dělala ho Monča a bylo naprosto skvělé, budu ho muset doma někdy vyzkoušet. No a samozřejmě Andrejky marokánky opět neměly chybu, i když Andrejka na ně zapomněla dát čokoládu, ale i bez ní byly skvělé.Smějící seSpát jsme šly někdy okolo druhé hodiny??? Nějak se už nepamatuji přesně. Budík jsem měla nastavený na půl sedmou, protože obchůdek Didi otvírala již v sedm hodin. Byly jsme tam jedny z prvních, nákup jsem udělala velký, vracela jsem se několikrát a peněženku jsem vyprázdnila do koruny. :-DPo nákupech a snídani se začalo pracovat. Opět jsme se rozdělily na čtyři skupinky a každá pracovala s jednou lektorkou.

Naše skupinka jako první pracovala s Helge. Na starých knížkách (opravdu to byly hrozné braky) jsme si vyzkoušely gesso, práci s maskami, spreji, akrylovými barvami a ze starých stránek se postupně stávala malá umělecká díla.Další lektorkou v pořadí byla Pampelína, se kterou jsme tvořily stránky pomocí sprejů a Distress inkoustů. Také jsme si vyzkoušely ubrouskovou techniku.Haňule a její art journal.

Po obědě a menším poledním klidu jsme pokračovaly na třetí stanoviště k Irisce, která nás naučila základy doodlingu. A to mě chytlo ze všeho nejvíce!!! Místo obrázku, který jsme měly pomocí razítek od Kety udělat, jsem rovnou začala pracovat na úvodní stránce svého art journalu. Dokončila jsem ho někdy v noci ze soboty na neděli. Smějící se Na vybarvení jsem používala pouze pastelky, protože jsem nechtěla, aby se mi barva z fixek propila na druhou stranu listu.Dáša s Nelinkou kreslí.

Jako poslední v pořadí byla Didi a u ní jsme se učily transfer obrázku z papíru (obrázek byl vytisknutý černobíle na laserové tiskárně) na plátno.

Zbytek dne byla už volná zábava, někdo pracoval, někdo se bavil, dodělávaly se čajové papíry a tvořila z nich přáníčka a visačky.
Články o srazu a ukázky na blozích u Didi, Irisky, Vonver.

Na závěr společné nedělní focení.


Po obědě už bohužel následovalo rozloučení a všechny jsme se rozjely do svých domovů.

Na závěr ještě jednou díky všem organizátorkám, byla to báječné, jako vždy dobře připravené, obchůdek skvěle zásobený, holkám na pokoji a Dáše díky za dárečky, skvělé jídlo a pití, pokec a srandu. A samozřejmě Vonver za odvoz domů až před dům. Těším se zase na jaře.

Hezký den všem!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabreta Gabreta | Web | 23. října 2012 v 14:15 | Reagovat

Nooo...tak trochu lituju :-(...vypadá to, že jste se měly naprosto úchvatně :-) Ovšem jak jinak, v Liberci to bylo pokaždé úchvatné! Tak příště!!!

2 KETA KETA | Web | 28. října 2012 v 8:15 | Reagovat

Napsala jsi to tak krásně, že celý tvůj článek zneužiju :)))) Bylo super vás zase vidět ;-)

3 Kniga Kniga | 1. listopadu 2012 v 22:17 | Reagovat

Pekny clanek. Smim se zeptat co si mam predstavit pod pojmem art journal? diky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.