Březen 2013

Krásné Velikonoce!!!!!

31. března 2013 v 22:15 | isobelka |  scrapbook
Přeji Vám všem krásné a veselé prožití Velikonoc!!!!


9 a půl

30. března 2013 v 17:32 | isobelka |  scrapbook
Stránka do challenge u Pretty Papers, tvořit se mělo podle růžové palety barev. Tak jsem udělala celou růžovou stránku, jen pozadí na fotce to trošku ruší. :-)


Použila jsem jednobarevné strukturované čtvrtky a pak sadu papírů, kterou jsem kdysi zakoupila v SH shopu, bohužel už nevím jejich značku, papírové kytičky, brads, výseky, krajku. Nápis jsem vyřezala na Big shotu.
Krásný zbytek dne!

Můj projekt 2013/4

30. března 2013 v 13:28 | isobelka |  scrapbook
Zatím poslední dvě stránky do alba Projekt Life 2013. Obě jsou podle podmínek do soutěže na scrapbook.cz. Na stránce vlevo jsem splnila podmínku, použít jako ozdobu nějakou věc, co je na fotce, u mne to byly lyže. Pravá stránka je podle podmínky, když jsme měly na stránce použít stejné barvy jako jsou na fotce.


Protože jsou stránky jen 16 x 21 cm, spotřebovávám hodně zbytků papírů. Lyžařský jsem kupovala už hodně dávno, v dobách mých sc začátků. Použila jsem nová razítka a chipboards Keta.

Přeji krásnou sobotu a veselé Velikonoce!

Můj projekt 2013/3

27. března 2013 v 8:33 | isobelka |  scrapbook
Stále jedu v Projektu Life a hodně mě to baví. Vkládám poslední čtyři stránky, ještě mě čeká zimní dovolená, na to se těším, protože použiji nová razítka Keta.

Stránky jsou z návštěvy u Aničky a jejích štěňátek a z Libereckého srazu.Stránka vpravo dole je inspirována triky, které jsme dělaly na kurzu, razítkovala jsem, stříkala, rozmazávala. :-)

Přeji hezký den a díky za návštěvu!

Sečská přehrada

24. března 2013 v 0:15 | isobelka |  scrapbook
Stránka do projektu na scrapbook.cz - vlastnoručně si vyrobit razítko a použít ho na stránce. Nevěděla jsem z čeho vyrábět razítko, ani nejsem tak zdatná, abych ho například vyřezala z brambory, nebo jako Gabreta z gumy. Tak jsem použila obyčený zmuchlaný papír. Potiskala jsem jím celou bílou čtvrtku, použila jsem Distress inkoust, odstín Broken China. Na fotkách jsem já, bylo mi 10 let a neuměla jsem pořádně plavat, i když myslím, že zrovna na této dovolené jsem se to naučila.


Dále jsem použila zbytky papírů a čtvrtek, filmový pás a nápis vyřezaný na Big Shotu, chipboard a razítka Keta.

Krásný mrazivý víkend, hned bych jela zase na hory!

Harrachov 2013

17. března 2013 v 9:25 | isobelka |  rodina, výlety, dovolená aj.
Tento týden měla Kačka jarní prázdniny, tak jsme vyjeli na pár dní do Harrachova. Nejeli jsme na celý týden, ale jenom na zkrácený pobyt od pondělí do pátku, tzn. tři dny lyžování a udělali jsme dobře, stačilo nám to. Počasí nám celkem přálo, napadl čerstvý sníh a ve čtvrtek celý den svítilo sluníčko.

Krásný zbytek víkendu!!

Stránka z Liberce

16. března 2013 v 20:36 | isobelka |  scrapbook
Dneska jsem doladila stránku a dala ji do rámečku. Tady je stránka ještě předtím, než jsem jí zasadila do rámečku, přes sklo se špatně fotí.


Zároveň jsem i splnila 10. podmínku celoroční soutěže na scrapbook.cz - použít peříčko. Základem stránky je hnědá kraft čtvrtka, pak už jsem jenom patlala a patlala, gesso, strukturovací pastu, různé barvy, přidala zbytky papírů, ozdoby a bylo hotovo.
Krásný večer!

4. scrapbookový kurz v Liberci

16. března 2013 v 0:57 | isobelka |  scrapbook
Minulý víkend jsem se zúčastnila již 4. scrapbookového kurzu v Liberci, opět v hostelu Pod Ještědem. Co psát, když vše bylo již napsáno?????? Reportáže z kurzu můžete najít u Irisky tady , tady a tady, Gabrety, Kety, Helge, Ilonky, Vonver, Papero amo. Možná ještě někde, ale nestíhám teď moc sledovat ostatní blogy, teprve dnes jsme se vrátili z hor, kam jsme odjeli druhý den po skončení kurzu, proto také tento opožděný článek.

V Liberci bylo jako vždy veselo, moc se toho nenaspalo, o to více snědlo a vypilo, kecalo, nakupovalo, křtila se knížka a hlavně se tvořilo....prostě tam bylo báječně.

hlavní organizátorka Iriska

Křest knížky Cardmaking, kterou napsala Iriska společně s Didi.


A co se vše dělo???
S Helge jsme dělaly stránku do rámečku, pracovaly jsme s gessem, strukturovací pastou, barvami, zpracovávaly jsme všemožné zbytky (já na stránku dokonce dala i několik papírových utěrek, které jsme měly na utírání rukou).Pracujeme s gessem, strukturovací pastou, patláme všechno možné, jenom Vonver telefonuje. :-D

Pokračovaly jsme k Irisce, kde jsme si vyrobily papírové kytičky a lístečky, které jsme pak mohly použít na stránku. Kromě papíru jsme potřebovaly ještě korálky, drátek a zelenou pásku....tady si nemůžu vzpomenout na jméno, ale mám to na jazyku, já si vzpomenu. :-D
Třetí stanoviště bylo trochu z jiného oboru než je scrapbook. Malovaly a tiskaly jsme na trika. Lektorkou nám byla Irenka - Apták, která vyrábí nádherná trička až dech přechází. Základ jsme si udělaly samy a Irenka poctivě chodila od jedné ke druhé a pár tahy naše výtvory doladila. Původně, když jsem slyšela, že budeme malovat na trika, řekla jsem si, super, budu mít další tričko na doma, ale mám nádheru, kterou díky Irence, budu moci vzít i ven....a ještě se s ní chlubit. Už se těším na léto. :-D

Všechny zaujatě posloucháme lektorku Irenku.

Verča si připravuje svojí oblíbenou zelenou a modrou barvu. :-D

Monča nad svým trikem.

Andrejka, Keta a Irenka-Apták

Pindruše, Haňule a Verča, která kromě zelené a modré vzala na milost i bílou. :-D

Gabreta a její krásné triko.

Irenka - Apták nad mým trikem, pár tahy doladila můj chaos. :-D

Po večeři jsme ještě dělaly dvacítkovou stránku do kroniky. Použila jsem všechny možné zbytky, které jsem si do Liberce přivezla, bohužel stránku jsem si zapomněla vyfotit. O půlnoci bylo ještě vyhodnocení nejvtipnější, nejméně a nejvíce zdobené stránky.


U vínka jsme tvořily stránky do kroniky.

V neděli už jenom zbýval čas na společné focení, dotvoření rámečku a výrobu přáníčka pro Didi. Pak už oběd, loučení a odjezd domů. Bylo to skvělé, těším se moc na příště a díky hlavně orgánizátorce Irisce, lektorce Helge, Irence - Apták a holkám z Papero amo a Komě - Scrapglamour, které přivezly své obchůdky.

společné foto

Bylo nás sedm. :-D


Módní přehlídka :-D

Děkuji za návštěvu a přeji všem krásný mrazivý víkend!
PS. Fotku rámečku vložím později, musím malinko doladit a sestavit rámeček.

Na Habráku

8. března 2013 v 13:48 | isobelka |  scrapbook
Album z mého dětství se utěšeně plní (vlastně mám alba dvě a potřebovala bych pomalu třetí). Tyto fotky jsou z Habráku, rybníku nedaleko našeho města, které kdysi sloužilo jako koupaliště.


Použila jsem podkladovou čtvrtku s motivem dřeva, zbytky papírů a čtvrtek, kartičku s nápisem od Bo Bunny, razítko Keta, látkovou samolepku plavek a nápis vyřezala na Big Shotu.

Přeji krásný den a víkend!

Probuzení

6. března 2013 v 8:48 | isobelka |  scrapbook
9. podmínkou do celoroční soutěže na scrapbook.cz bylo použít na stránce alespoň čtyři knoflíky. Měla jsem zrovna na stole rozdělanou stránku s mojí oblíbenou fotkou, kam se mi knoflíky krásně hodily, ladí přesně k fialovému puntíkatému papíru. Je to už tak dávno, co byla fotka pořízena - 16 let, nějak rychle to letí.


Použila jsem černou stukturovanou čtvrtku, fialový puntíkatý, žlutý a oranžový papír...chtěla jsem aby barvy ladily s fotkou, podložku pod dort, zmiňované knoflíky, razítko Keta, borduru udělanou pomocí raznice Martha Stewart, visačku a výseky z BS.

Díky za návštěvu a přeji krásný slunečný den!

Modelka roku 1988

2. března 2013 v 10:16 | isobelka |  scrapbook
Když Fidula na scrapbook.cz vyhlásila téma únorové challenge - "Šaty dělaj člověka", šla jsem hned hrabat do svých krabic s fotkami, která by se mi tak hodila nejvíce. Měla jsem tři favority, nakonec to vyhrály moje fotky z mládí, kde jsem v módním ohozu té doby - plísňákové sukni. Plísňáky byly na konci 80-tých let velký hit, kdo chtěl být in (tenkrát se být in neříkalo, prostě kdo chtěl jít s módou) musel mít plísňáky. Měla jsem ještě i kalhoty, ty jsem měla o něco dříve jak sukni, pořizovala jsem si je v roce 1987 a v únoru 1988 mi byly na volejbalovém turnaji v Žatci, společně s krásným svetrem, který jsem dostala k Vánocům, ukradeny ze zamčené šatny nepřizpůsobivým občanem, který se tam vloupal oknem. Smějící se Alespoň, že bundu mi tam nechal, protože jet domů jenom v teplákové soupravě a dresu, v únoru, kdy není moc teplo, bych asi odnesla zápalem plic. Pro nepamětníky chci ještě říct, že i obyčejné džíny byly skoro nedostatkovým zbožím, natož plísňáky, podle toho se pohybovala i cena. Za plísňáky jsem tenkrát zaplatila myslím okolo šesti stovek, byla jsem jako studentka docela při penězích, vydělávala jsem si na brigádách a také jsem si zařídila stipendium. Všechno mělo ještě dohru u soudu, protože mladíka asi po půl roce našli, stejně jako džíny, které jsem ale po jejich zhlédnutí odmítla vzít zpátky, asi si umíte představit jak vypadaly. Smějící se


Jako podklad jsem použila čtvrtku s motivem džínoviny, zakoupenou v Liberci na srazu, zbytky čtvrtek a papírů (hlavně MME), výseky z BS, razítka od Kety, krajku, stužky, visačky, filcovou kytičku.
Přeji krásný den a víkend!