ostatní tvoření

Vánoční hvězda

19. října 2011 v 12:19 | isobelka
Jak jsem psala včera, na Vánoce se připravuji pilně, již od léta. Tento obrázek svíčky s vánoční hvězdou jsem vyšívala o prázdninách, podle knížky Sto nápaditých vzorů vyšívání. Nebude to dárek, ale nechám si ho, už má své místo v obývacím pokoji. :-)

Pro Káťu

5. října 2011 v 13:12 | isobelka
Vyšívala jsem v létě o prázdninách, ale zapomněla jsem vyfotit. Vyšíváno podle předlohy z časopisu Křížkový steh.

Moje první zásilka z Toptexu

10. srpna 2011 v 9:33 | isobelka
Tak mám z čeho háčkovat. Smějící se

Růžičky

28. června 2011 v 10:51 | isobelka
Vyšívané obrázky růžiček přijdou do nově převlečené kuchyně doma (zatím je vše pouze ve stadiu příprav a plánování) která bude laděna do romantična. Vyšívala jsem podle předlohy z časopisu Křížkový steh č. 1, z bavlnek DMC, které byly k časopisu přiloženy. Rámečky jsou obyčejné dřevěné (9 x 11 cm), kdysi koupené v Ikee, natřené bílým balakrylem.

Jaroušek

2. června 2011 v 8:47 | isobelka
Sbírám hrošíky, už více jak 15 let, kdo mě zná, tak ví proč. Sbírám hrošíky keramické, dřevěné, skleněné, plastové, gumové, mám myslím i dva voskové. Hroši jsou u nás všude, kromě figurek máme i pár polštářků, hrnečků, dokonce i štětka na záchodě je hroch. Plyšové nesbírám, i když pár jich doma máme, ale tomuto jsem nemohla odolat....háčkovano - plyšový hroch Jaroušek od Klaben z Fleru:


Je nádherný, precizně vyrobený, více jak 20 cm vysoký. Tak k tomuto bych se chtěla v háčkování dopracovat!!!!!
Tady jsou stránky Klaben z Fleru, vyrábí i jiná úžasná zvířátka: http://www.fler.cz/klaben
Fotky mojí sbírky dodám časem. Jenom vkládám jednu, jak to vypadá na mé poličce v pracovně:


Hezký den všem, vypadá že dnes bude i slunečno.

Učím se háčkovat

27. května 2011 v 8:46 | isobelka
Před měsícem jsem pojala nápad, naučit se háčkovat. Přivedlo mě na to čtení několika krásných blogů, Evičky, Blanky a jiných. Zakoupila jsem odborné knihy , háček a vlnu a začala. Ve svých více jak 40-ti letech jsem držela snad poprvé háček v ruce a začala se učit řetízkové oko, krátké a dlouhé sloupky, polosloupky (dále jsem se zatím nedostala). Zkusila jsem nejdříve uháčkovat pár kytiček...hodí se mi do scrapbooku:


a pak jsem to zkusila se čtverečky, které se mi moc líbily. Z 18-ti čtverečků jsem nakonec udělala povlak na polštář. Není nic extra, celý kostrbatý, ale je to můj první výtvor. Rozměr je 40 x 40 cm, háčkováno vlnou zn. HIT. V reálu není tak křiklavě růžový jak na fotce. Přijde na chalupu do ložnice, která je laděná zeleno - růžově.

 
 

Reklama