rodina, výlety, dovolená aj.

Ondra

8. října 2013 v 23:19 | isobelka
Náš nový člen rodiny, Ondra (7. 10. 2013, 3740 g, 51 cm). Smějící se

Taneční 2013

23. září 2013 v 9:17 | isobelka
Mlčící

Po prázdninách......

5. září 2013 v 12:57 | isobelka
Po delší době opět přispívám na blog. Skoro celé prázdniny jsme trávili na naší chalupě, nebyl čas na scrap, na blog. Počasí bylo krásné a doufám, že jste všichni prožili nádherné léto. Odpočinutá se vracím ke scrapu (zatím jsem ve fázi upravování fotek). Čeká mě sraz v Liberci, na který se už moc těším, téma je tentokrát "Projekt life" a pak také se blíží pomalu Vánoce (já vím, ještě je pořád léto, ale zima je tu coby dup) a stejně jako loni, předloni a já nevím kolik let předtím budu zase dělat kalendáře. Nemám dodělaný PL od května a také hodně podmínek v soutěži na scrapbook.cz ještě nemám splněno. Práce habaděj, plánů hodně, tak snad vše stihnu.
Přeji vám všem hezký den.

Harrachov 2013

17. března 2013 v 9:25 | isobelka
Tento týden měla Kačka jarní prázdniny, tak jsme vyjeli na pár dní do Harrachova. Nejeli jsme na celý týden, ale jenom na zkrácený pobyt od pondělí do pátku, tzn. tři dny lyžování a udělali jsme dobře, stačilo nám to. Počasí nám celkem přálo, napadl čerstvý sníh a ve čtvrtek celý den svítilo sluníčko.

Krásný zbytek víkendu!!

Šťastné a veselé!

24. prosince 2012 v 1:42 | isobelka
Přeji Vám všem krásné, veselé a pohodové prožití Vánoc!

Holčičí a tak trochu i scrapbookový víkend

26. srpna 2012 v 21:55 | isobelka
Ještě plná dojmů píši tento článek. Strávila jsem totiž báječný víkend se svými kamarádkami - scrapařkami u jedné z nás - Dáši, v Žatci. Dášu jsme poznaly na posledním kurzu v Liberci, vlastně ona si nás tak trochu našla sama a zapadla tak krásně do naší party. Jako hostitelka byla skvělá, celý víkend se starala o naše blaho a pohodlí. Smějící se Její domeček v centru města zařízený ve venskovském stylu nemá chybu, stejně tak jako nádherná zahrada, kde jsme také trávily hodně času. S Dášiným svolením dávám fotku jejich krásného domku.

V pátek se nás tak u Dáši sešlo dohromady sedm, přijela Gabreta, Keta, Vonver, Haňule, Ája a já. Chyběla nám Monča, ale hodně jsme na ní vzpomínaly a těšíme se, že na nějakém příštím setkání nebude chybět. Kromě samozřejmě klasického ženského tlachání o všem možném a o scrapbooku jsme také pracovaly....no pracovaly je asi silné slovo....řezaly jsme na Big Shotu, razítkovaly a v sobotu jsme si pomocí gumových razítek a barev na textil udělaly zajímavá trika.Nová trika v akci.

Na fotce se díky sluníčku skoro všechny pěkně šklebíme. Smějící se


Užili jsme si i grilování.


V neděli některé z nás spěchaly domů, ostatní si ještě udělali (píšu měkké i, protože to bylo společně s Gabretiným a mým manželem) procházku po krásách města Žatce, Dáša byla skvělá průvodkyně a vše jsme zakončili skvělým obědem v místní pivovarské hospodě. Jako závěr léta jsem si myslím ideálnější víkend nemohla přát.Smějící se


Moje tečka na závěr - losos na špenátu se šťouchanými bramborami.

Dáši, ještě jednou moc díky za všechno, vám všem holky za milou společnost, byl to krásný víkend, myslím, že všechny jsme si ho užily, nasmály se, probraly vše možné a doufám, že se brzy opět uvidíme.

Krásný večer, děkuji za návštěvu a přeji příjemný zbytek prázdnin.

V létě nescrapuji, užívám si :-)

24. července 2012 v 10:28 | isobelka
Teplý začátek prázdnin jsem trávila na chalupě, převážně naložená v bazénu, co také dělat v těch vedrech. Jsem ráda, že máme chalupu, protože ve městě, v paneláku je to v horkých dnech horor. Proto se také dnes chystám odjet zpátky na vesnici, počasí má být naprosto ideální. Minulý týden jsme byli na dovolené na Slovensku, počasí bylo občas ubrečené, ale teploty tak akorát na výlety. Pár jsme jich podnikli, vše mám zaznamenáno v Letním deníku. Nebrala jsem si s sebou žádné věci na scrap, jenom pero, lepidlo, nůžky. Psala jsem zápisky a ty jsem zdobila jen tím, co bylo k dispozici (pohledy, vstupenky, razítky z hradů). Fotky jsem včera dala vyvolat a až budou hotové jenom nastrkám do kapes a z některých vytvořím malé stránky, možná i dozdobím stávající stránky se zápisky, už se na to těším. Až bude deník hotový, vložím sem na blog. Teď jenom pár fotek ze Slovenska:


Zde jsme bydleli, v chatě bylo vše potřebné, kuchyně, obývák, dvě ložnice. Na zahradě bazén (ten jsem bohužel nevyužili), houpačka, ohniště, krb, sezení.


Trenčianský hrad, fotka by byla hezčí s modrým nebem, ale ten den bylo zataženo, i když nepršelo.


Výhled z hradu na město Trenčín.Súlovské skály, krásný výlet, sice jsme dvakrát zmokli (počasí bylo ten den aprílové, chvíli déšť, pak zase sluníčko) ale stálo to za to.Krásná, ale uplakaná Bojnice. Jediný den, kdy nám počasí opravdu nepřálo, pršelo od rána do večera, ale při prohlídce zámku nám to nevadilo.


Hrad Beckov - krásný hrad a i počasí se nám tu vydařilo.


Tak to jsem já na Beckově. :-)Hrad Strečno s krásným výhledem na řeku Váh.


Kačka na Strečně. Vyjímečně se nechala vyfotit. :-)


Čachtice - hrad je momentálně zavřený, ale na kopec jsme vylezli.


A na závěr to nejlepší jídlo na Slovensku - brynzové halušky. Byly skvělé, ještě teď se mi sbíhají sliny!

Prázdniny se nám za chvíli překulí do své druhé poloviny, tak si je užívejte!
Krásný letní den!

Hurááá prázdniny!!!!

2. července 2012 v 23:01 | isobelka
Prázdniny začaly krásným letním počasím, tak doufám, že si je všichni užíváte. Včera jsme odvezli Kačku na Vysočinu na chalupu rodičů její kamarádky. Chalupa a hlavně příroda okolo je nádherná, byla jsem nadšená.....a nejvíce ze soukromého rybníka, který si tam rodiče Kačky kamarádky vytvořili, ten nemá chybu. Holky si tam teď užívají krásného počasí a kousek od vesnice mají domluvené koně, každý den se o ně budou starat a také na nich jezdit. Jenom pár fotek:


Kačka s kamarádkou Danielou a koťátky.....jsou to kocourci, rasa britská modrá a britská lila.


Chaloupka i s rybníkem, na molu se vyvalují holky. No, není to nádhera? Byl tam úžasný klid a pohoda, hned bych tam zůstala.


Ještě jednou rybník, z druhé strany.

My v posledních týdnech trávíme volný čas hlavně na naší chalupě a čeká nás dovolená na Slovensku. Na chalupě se často schází celá rodina (z manželovy strany), toho využívám a nutím všechny ke společnému focení. :-)) Oni to nemají rádi, ale kde já mám vzít potom fotky na kalendáře???? A Vánoce se blíží. Smějící sePřeji vám všem krásné, pohodové léto, plné zážitků! Užívejte přírody, sluníčka a hodně foťte (to platí hlavně pro scrapařky). Smějící se

Zubrnický jarmark

13. května 2012 v 11:10 | isobelka
Tento víkend se ve skanzenu Zubrnice konal tradiční jarmark, s ukázky řemesel, jako je tkaní koberců, paličkování, korálkování, pečení perníčků apod. Bylo zde mnoho stánků se suvenýry a ručními výrobky, vystupovaly zde divadelní, pěvecké a taneční soubory, děti se mohly povozit na kolotočích, projet na koních, nebo si ozdobit perníčky, případně si nechat něco namalovat na obličej. Oproti loňsku, kdy jsem byla z jarmarku zklamaná si myslím, že tento se povedl, bylo zde více zábavy, stánků, lidí.


Náves, kde se odehrávala různá vystoupení.
Krásnou neděli!

Velikonoce

8. dubna 2012 v 10:44 | isobelka
Přeji Vám všem krásné, pohodové a veselé prožití Velikonoc!

Já včera pekla beránka a barvila vajíčka, vše se povedlo.


Beránka dělám tvarohového, je vláčný a dobrý. Tady je recept:

200 g Hery
200 g pískového cukru
1 balíček vanilkového cukru
250 g měkkého tvarohu
3 vejce
250 g polohrubé mouky
1/2 balíčku prášku do pečiva
50 g směsi rozinek, kandovaného ovoce, oříšků, madlí....podle chuti každého (já dávám určitě více, nevážím to)
tuk na vymazání a hrubá mouka na vysypání formy

Změklý tuk, cukr, měkký tvaroh a vejce utřeme v misce. Na vál prosijeme mouku s práškem do pečiva a přidáme tvarohovou hmotu, propláchnuté rozinky, nasekané ořechy, kandované ovoce, zpracujeme vláčné těsto. Formu vymažeme a vysypeme moukou a pečeme ve středně vyhřáté troubě. Po chvíli beránka vyklopíme a zdobíme. Já potírám čokoládou na vaření rozpuštěnou s kouskem másla. Z mandlí uděláme oči a přidáme mašličku, aby byl fešák. Smějící se

Vajíčka jsem letos barvila v cibuli a klasickými barvami značky OVO, čtyři základní barvy mezi sebou ještě různě míchám, nechávám kratší či delší dobu v barevné lázni, takže vzniká více barevných odstínů. Nejraději je mám pouze obarvená, bez obtisků, košilek apod.

Nevím, jak u vás, ale u nás včera bylo počasí opravdu aprílové, chvíli sluníčko, pak déšť a dokonce i dost hustě chumelilo. Přesto jsme se jeli podívat do Ústěka na tradiční " Úštěcké Velikonoce". Nebyli jsme jediní, lidí bylo opravdu hodně.


Všude bylo plno stánků, hlavně keramika, velikonoční výzdoba apod.Krásný sváteční den!

Jarní víkend

25. března 2012 v 23:03 | isobelka
Doufám, že jste všichi prožili krásný jarní víkend, počasí bylo přímo ukázkové.
My jsme v sobotu vyrazili na chalupu (já letos poprvé). Po zimě je tam vždy hodně práce. Zatím jsem nedělala úklid vevnitř, to bych v chalupě nejspíše umrzla. Rozhodla jsem se ale zahradničit, resp. začít pěstovat nějakou tu zeleninu, jak to dopadne opravdu nevím, nedělám si moc iluze. Ale jak se říká, kdo nic nedělá, nic nezkazí. Smějící seDnes jsme jeli do Prahy - Letňan, na výstavu For Habitat. Výstava byla pěkná, všude spousta krásného nábytku a těch různých bytových doplňků, velikonoční výzdoby a sarapatiček, ale odolala jsem, čemu jsem ovšem neodolala, byly tyto šatičky - dovoz z Francie:


Už se těším na léto a sluníčko, až je budu moci obléknout. Smějící se

Přeji krásný a úspěšný vstup do nového týdne!

Céčka

28. ledna 2012 v 10:26 | isobelka
K dnešnímu článku mě inspiroval včerejší díl seriálu Vyprávěj, s názvem "Céčka". Díl byl situován do září 1983, ale já si pamatuji, že největší boom byl o něco dříve - na jaře 1983, byli jsme zrovna totiž na škole v přírodě na Slovensku a pamatuji si, že někdy v té době jsem je začala sbírat. Moje akční mamka tenkrát sehnala obrovský balík oranžových céček (později pak menší balíčky barevných a hlavně hodně ceněných průhledných) a nějaké mi poslala na školu v přírodě. Poctivě jsem je rozdělila na stejné hromádky a podělila všechny holky ze třídy. V té době u mne propukla mánie a já začala vyměňovat, hrát o ně čáru a nosit céčkové řetězy na krku, stejně jako Majda v seriálu. Smějící se
Nevím, kam halda céček pak zmizela, ale pár mi jich z té doby zůstalo, nechala jsem si je na památku, tady jsou, moje céčka z roku 1983:

Vánoční cukroví

19. prosince 2011 v 14:38 | isobelka
Mám hotovo už od počátku minulého týdne, ale nebyl čas nafotit. Každý rok si říkám, že péct nebudu, ale pak mi to stejně nedá. Letos jsem dělala devět druhů (linecké, ischelské, kokosové, vanilkové hrochy :-D, perníčky, plněné ořechy, pracny, plněné košíčky, kuličky s oříškem), od každého pár kousků, protože bych nerada opakovala situaci, kdy jsem napekla dvounásobné dávky a cukroví jsme meli ještě v březnu.
Přeji krásný předvánoční čas, já už si budu jenom užívat, protože mám skoro vše hotovo, kalendáře jsem včera dodělala, už jenom zabalit dárky a čekat na Ježíška.

Čas předvánoční

18. prosince 2011 v 11:07 | isobelka
Poslední naše dny byly tak trochu hektické. Minulý víkend byl ve znamení oslav narozenin mojí mamky a Kuby. Ve čtvrtek jsem měla poslední "vánoční" hodinu na angličtině a hned poté jsem jela na gymnastickou besídku a po ní ještě posezení v hospodě s trenérkami....kalendáře pro ně měly velký úspěch, tak jsem byla ráda. Původně to mělo být poslední gymnastické vystoupení naší Káti, která se rozhodla s gymnastikou po 11-ti letech skončit, ale nakonec to vypadá, že ještě neskončí, bude se jí nadále věnovat, ale už ne v tak velké míře. V oddíle byla ve své kategorii vyhlášená jako nejlepší.Včera se vdávala moje kamarádka, svatba to byla malá, jenom čtyři dospělí a dvě děti. Dopoledne jsem jí to odsvědčila a pak jsme šli na společný oběd.


Hned ze svatby jsme pak vezli Káťu a její kamarádku do Prahy na Apassionatu. Holky si užily koňskou show a my se mezitím šli podívat do centra města na trhy, na svařák a jak říkám já, nasát vánoční atmosféru. :-DA dnes mě čeká konečně volné odpoledne, budu dodělávat poslední kalendář, chybí asi už jen tři stránky, pak už jenom stránky nalepit do kalendářů a zabalit. Už je jasné, že do Vánoc to stihnu!

Přeji Vám všem krásnou čtvrtou adventní neděli.

Staré Splavy

4. prosince 2011 v 16:40 | isobelka
Tento víkend jsem ani nepekla, ani nescrapovala, ani neuklízela ani nedělala žádné vánoční přípravy...víceméně mám stejně skoro vše hotovo, zbývá dopéct pár druhů cukroví, dodělat pár kalendářových stránek a dokoupit jeden dárek a udělat další várku pečeného čaje, protože už dochází. Tak jsem práci hodila za hlavu a odjela jsem s kamarádkou do Starých Splavů u Máchova jezera na cvičící a relaxační víkend. A užily jsme si to parádně. Absolvovala jsme 7 hodin cvičení (aerobic, bodystiling, dance aerobic, fitnessjoga, relaxační cvičení) a stihla jsem ještě masáž a 2x si zaplavat v bazénu, který jsme měly zdarma a po večerech s kamarádkou pokecat u vínka. Více takových víkendů! :-D

Hotel Bezděz - zde jsme byly ubytované:


V sobotu nám přálo počasí, tak jsme v pauze mezi cvičením šly na menší procházku, chtěly jsme vidět, jak vypadá Máchovo jezero v zimě, má také své kouzlo:Přeji vám všem krásnou druhou adventní neděli!

Adventní věnec

30. listopadu 2011 v 12:34 | isobelka
Letos je naše vánoční výzdoba v bytě spíše decentní, nějak tu přemíru výzdoby nemám v poslední době ráda, proto u nás nenajdete 20 Santů na poličce, jak jsem dnes viděla na jedné fotce na MMB. Není tedy moc co ukazovat, ale musím se pochlubit krásným adventním věncem z perníku, který jsem si přivezla v pondělí a ještě jsem na něm ani nestihla zapálit svíčku. Vytvořila ho maminka mojí kamarádky, je nádherný, škoda, že Kačka na něj má zálusk a hned po poslední adventní neděli ho prý sní. :-D


Začala jsem už také péct, kromě perníčků, které jsou už od víkendu uložené v krabici jsem udělala včera linecké, ischelské a kokosové cukroví. Další dvě těsta čekají v lednici a zbytek udělám příští týden, o víkendu jedu totiž s kamarádkou na cvičící a relaxační víkend do Starých Splavů...a už se moc těším. :-)


Krásný předvánoční čas vám všem!

1. ADVENTNÍ NEDĚLE

27. listopadu 2011 v 18:55 | isobelka
Přeji vám všem krásnou adventní neděli. Ač to u nás jako Advent moc dnes nevypadalo, modrá obloha, sluníčko, teplo...jak na jaře. Fotky vánoční výzdoby zatím nemám, tak posílám všem krásnou písničku od Lary Fabian, zpěvačky s nádherným hlasem.

Gymnastické závody v Ústí n. L.

16. listopadu 2011 v 8:06 | isobelka
V neděli se konaly další gymnastické závody, tentokrát pořádal opět náš oddíl. Na začátku závodů proběhlo vyhlášení ligy v kombinovaném programu za tento rok. Trochu mě mrzí, že Kačka ze tří závodů byla dvakrát třetí a bohužel těch posledních se pro nemoc neúčastnila a tudíž jí asi uteklo celkové třetí místo. Neúčast se počítala jako poslední místo a tak klesla celkově na místo 5. - 6. Ale nedá se už nic dělat.
V neděli nezávodila jako jednotlivec, ale pouze ve společných skladbách. Protože holky jsou v oblasti jediná podiovka žen, tak je jasné, že na stupních vítězů byly jediné a tudíž první. Smějící se


Jedna společná fotka účastnic závodu z našeho oddílu GSK:

Mariánské Lázně

2. listopadu 2011 v 23:09 | isobelka
Nějak teď nemám čas na blog, připravuji se pilně na Vánoce (mám hotovo 19 přáníček a tři kalendáře) a na scrapbookový srazík v Liberci. O prodlouženém víkendu jsme ale stihli návštěvu Ikey, hřbitovů a Kačka v neděli závody v Mariánských Lázních, první letošní závody v podiových skladbách - první kolo Českého poháru. Holky letos postoupily do kategorie žen a obsadily páté až šesté místo.


Omlouvám se za kvalitu fotky, lepší bohužel nemám, foceno mobilem.

Nestíhám

17. října 2011 v 16:47 | isobelka
Nestíhám psát blog, protože pilně tvořím přáníčka a dárky na Vánoce. Minulý týden v pondělí jsem musela s Loty na veterinu na její první (doufám, že i poslední) operaci. Vyřezávali jí tři tukové boule. Nemluvila se mnou do čtvrtka.
Takhle vypadala druhý den po operaci.Dneska je to již veselejší, jizvy se dobře hojí, koncem týdne jdeme na vyndání stehů....na to se musím ještě psychicky připravit, protože naše Loty je dost hysterická, nesnáší veterináře a nedá na sebe skoro sáhnout, vždy je třeba menšího násilí. O tom, jak probíhá cesta na veterinu bych mohla psát romány....zhruba 300 m od ordinace už zdržuje, 200 m od ordinace už jí musím popohánět, při vjezdu do ulice, kde je ordinace stojí zapřená a musím jí táhnout. V čekárně se pak třese a táhne ke dveřím a chce domů. Při vstupu do ordinace ji musím popadnout a vzít do náručí, protože sama jít odmítá. Na vyšetřovacím stole se vzpírá, skáče dolů a je to dost problém jí vyšetřit, natož dát třeba injekci.

O víkendu oslavila naše Kačka už 16-té narozeniny. Šli jsme na oběd do Číny a pak měli oslavu doma. Kromě jiného dostala k narozeninám nové boty na deseticentimetrovém podpatku, na kterém bych se i já přizabila, bundu a svetřík, kupodivu mi i zapózovala:


A jedna tradiční narozeninová, letos to mám nějaké mázlé.


Přeji krásný začátek pracovního týdne a já jdu pokračovat ve vánočním tvoření.

Poslední letní víkend?????

4. září 2011 v 21:41 | isobelka
Já vím, že léto ještě pár dní potrvá, nechci ani malovat čerta na zeď, ale myslím, že tento víkend byl poslední "letní". Poslední, kdy jsme si užívali sluníčka v plavkách, u bazénu. Fotku jak se rochním v bazénu jako hrochSmějící se dávat nebudu, tak jenom jedna jiřinkovská.Cyklostezka Varhany

8. srpna 2011 v 0:28 | isobelka
Kdysi (před pár lety) jsme jezdili na kolech celkem často, dokonce když byla Kačka malá a nejezdila, ale seděla v sedačce na kole s Ivanem, jsme jeli třídenní okruh: chalupa - Mácháč - Hamr - chalupa. Vezli jsme s sebou spacáky, stany a přespali na Mácháči a Hamru v kempu. V posledních letech jezdíme už hodně málo, loni to bylo jenom párkrát na dovolené v Českém Ráji a Velkém Rybníce. Letos jsem vytáhla svoje kolo ze stáje až teď v týdnu. Oprášila, vyčistila, promazala a sama (Ivan byl v práci a Kačka líná) vyjela (poprvé) na cyklostezku Varhany. Bojím se jezdit po silnici, naštěstí jsem po ní jela cca 1 a půl kilometru do vedlejší vesnice a tam už jsem se dostala na cyklostezku, nejdříve jsem jela směr Česká Lípa, zde jde stezka stále po rovině, bylo zde více lidí a hodně na in-linech. Potom jsem jela na druhou stranu, směr Volfartice, tam je to už do mírného kopce a skoro nikoho jsem nepotkala, což bylo super. Cyklostezka bude mít tři etapy, dokončené jsou zatím dvě, v délce 8,2 km, povede z České Lípy do Kamenického Šenova k Panské skále zvané Varhany (znáte určitě z pohádky Pyšná princezna), zatím stezka končí ve zmíněných Volfarticích.

Poplze

7. srpna 2011 v 23:52 | isobelka
Dnes jsme se po více jak týdnu vrátili z chalupy, tak můžu konečně vložit fotky z Kátina koňského tábora, kam pravidelně jezdí už asi pátým rokem. Letos přijela s pár modřinama, protože měla jeden pád z koně. Ale je živá a zdravá. :-)

Zákupy

25. července 2011 v 10:27 | isobelka
V sobotu jsme si udělali výlet na zámek Zákupy, který se nachází nedaleko České Lípy. Z naší chalupy to je asi 20 minut autem. Počasí bylo tak akorát, lidí pomálu, zámek moc pěkný.


Včera jsme odvezli naší Kačku na koňský tábor, stejně jako loni a několik let předtím, do Poplzů u Libochovic (fotky snad nějaké později budou, tak vložím).

Přeji všem hezký začátek pracovního týdne a děkuji za návštěvu. :-)

Co je nového?

18. července 2011 v 21:35 | isobelka
Dlouho jsem nepsala, protože jsme od začátku prázdnin pobývali na naší chalupě, počasí celkem přálo výletům, tak jsme navštívili německé Zittau...víceméně hlavně kvůli návštěvě kreativního obchůdku. Neutratila jsem ale ani moc peněz, přece jenom mám už doma velké zásoby všemožných papírů, ozdob a pomůcek a nakonec se scrapu v poslední době až tolik nevěnuji.


Cestou zpátky jsem navštívili krásný hrad Grabštejn, který se nachází nedaleko města Hrádek nad Nisou:

Vypravili jsme se také na zámek Lemberk, ten najdete nedaleko města Jablonné v Podještědí a určitě také stojí za návštěvu:
Na skok jsme byli v České Lípě:


Když bylo teplo, relaxovali jsme tady:


Teplo bylo i Loty:


Simba si užíval nevěsty:


Proběhlo pár návštěv:


Trochu se sportovalo (na fotce to není moc vidět, ale Ivan s Káťou hrají badminton):


A trochu se tvořilo (uháčkovala jsem další polštářek):


Přeji vám všem krásné letní dny plné pohody!
 
 

Reklama