rodina, výlety, dovolená aj.

Rozlučková párty

21. června 2011 v 23:58 | isobelka
Dneska se konala Rozlučková gymnastická párty na hřišti v Hostovicích. Zúčastnily se jak gymnastky, tak rodiče, tedy převážně ženského pohlaví, tatínků tam bylo, že bych je spočítala na jedné ruce a to ještě většina z nich fungovala jako řidiči.
Kecalo se, soutěžilo, opékaly se buřty. Počasí vyšlo nádherně, po slejváku, který se strhnul se krásně vyčasilo a celé odpoledne bylo pěkně, slunečno.

Všem trenérkám, gymnastkám a jejich rodičům přeji krásné prázdniny. Myslím, že si je všechny zaslouží. Ten kdo dělal někdy ve svém životě závodně sport pochopí, kolik je za tím vším dřiny.
Část mé hroší sbírky :-D

21. června 2011 v 10:40 | isobelka


Toto je část mé sbírky - hroši z Kinder vajíček. Převážně koupeno na aukru.

Nakonec se vydařila......

13. června 2011 v 0:13 | isobelka
........neděle, která začínala tak deštivě. Dopoledne jsem se za zamračeného, chladného počasí a nepříjemného deště přesunuli na chalupu a odtamtud do nedaleké hospůdky na společný rodinný oběd. V červnu totiž začíná v naší rodině maraton oslav narozenin a svátků. Narozeniny oslavil synovec Vítek, já slavím zítra (no jo, strašně to letí), všichni Vítové (tj. 3) slaví den po mně ještě svátek a na konci měsíce slaví pro změnu svátek můj muž. Během oběda se počasí ale náhle umoudřilo, vykouklo sluníčko a zbytek dne už byl opět ve znamení krásného počasí a letních teplot.


Všem moc díky za dárky, mamce za zaplacení 10 m krásné látky na závěsy, mému muži za srdce a adventní svícen (já vím, Vánoce jsou za půl roku, ale mně se v tom Krumlově tak líbil), babičce a dědovi za moji oblíbenou Merci a orchidej, Vítkovi a Hance za "knihu" tak říkáme u nás láhvi alkoholu, Aničce za svíčky. Mám ze všech velkou radost.

27 hodin v Českém Krumlově

12. června 2011 v 23:49 | isobelka
Český Krumlov mám moc ráda, je to jedno z našich nejhezčích měst, proto jsem se moc těšila na pátek, kdy jsme se tam s mužem vydali, na pozvání nejmenované firmy. Byla to naše návštěva tohoto města po více jak 10-ti letech. Program byl následující: v pátek ubytování, večeře formou rautu, návštěva divadelního představení, v sobotu volný program, možnost využití zdarma vstupu do některých muzeí a na hradní věž.

Počasí se nám vydařilo, bylo příjemné, jako dělané na cestování a výlety. Z Ústí jsme vyjeli krátce po deváté ráno, abychom stihli před večeří ještě návštěvu krumlovských uliček a obchůdků. Ubytovaní jsme byli v hotelu Alchymy přímo v centru města, cca 100 od dřevěného mostu. Vybalili jsme si věci a hned jsme spěchali do města, prošli jsme si pár uliček, nahlédli do několika krámků, poseděli v kavárně a poté jsme se už šli připravit na večeři, která se konala v nedalekém Krumlovském mlýně. Raut byl skvělý, jídlo výborné, živá hudba hrála písničky přesně podle mého gusta, v horním patře, kde byl studený bufet, byla zajímavá expozice starých motocyklů.
Po večeři jsem se přesunuli na Otáčivé hlediště, kde jsme shlédli hru W. Shakespeara - Jak se vám líbí....a líbila se nám moc. Hráli herci z Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, režie David Radok. Do hotelu jsme dorazili okolo půlnoci. Ráno po snídani jsme ještě zašli na prohlídku zámku, hradního muzea, vylezli na hradní věž, nakoupili pár drobností, zašli na oběd a zhruba ve tři hodiny jsme nasedli do auta a vyrazili směr domů. Trochu jsme litovali, že jsme si návštěvu neprodloužili až do neděle, tak snad příště......

Pár fotek Krumlova:


hotel Alchymy


ubytování


výhled z okna byl krásný, přímo na zámek
Sestava ze včerejšího MČR

6. června 2011 v 17:03 | isobelka

Neděle v Praze

5. června 2011 v 22:31 | isobelka
Po pátečním večeru a sobotě strávené na chalupě (Ivan udělal elektriku v kuchyni) jsme se vypravili dnes ráno do Prahy. Raději bych dnešní krásný a teplý den strávila znovu na chalupě, ale Kačka se dnes účastnila na Vinohradech Mistrovství republiky, takže jsme jet prostě museli. Na místě jsme byli něco po deváté hodině, ale protože plánovaný začátek její kategorie byl až ve tři hodiny, jeli jsme se po společném nástupu podívat do Ikey a já pak ještě k Danče, kde jsem si vyzvedla něco málo materiálku na scrap.

V Ikee jsme koupili jenom pár drobností, do kuchyně na chalupu pouze tlumiče na dvířka, pak nové sedáky na židle, Kačce polštář a peřinu, nějakou tu svíčku, domů pak jenom jeden květináč a lampičku. Tentokrát jsme navštívili Ikeu na Černém Mostě a ne na Zličíně jako vždy. Nemůžu si pomoci, ale na Černém Mostě se mi nelíbí, nehledě na to, že nemají v provozu restauraci, která se buduje a bude až někdy na konci srpna. Zličín je mi prostě více sympatický, přijde mi lépe zásobený a přehlednější, větší.

Cestou zpátky na halu jsem si vystoupila u Danči, kde jsem si vyzvedla zmiňovaný materiál, pokecala s kamarádkou, vypila kafe a metrem se vracela na halu, abych stihla alespoň Káti druhou sestavu....a ejhle...nestihla. Kupodivu oproti jiným závodům nedošlo k žádnému zpoždění, ale naopak se začalo dříve než v plánované tři hodiny. Takže v půl čtvrté, kdy jsem dorazila na halu, Kačka už měla odcvičeno. Ale obě sestavy jsem viděla natočené, moc se jí povedly a i když se umístila na 15. místě ze 17-ti závodnic, může být spokojená.


Liberec

25. května 2011 v 0:26 | isobelka
Máme velkou radost, protože Kačka se zúčastnila v neděli Oblastního přeboru v moderní gymnastice v Liberci a obsadila krásné 2. místo v přeboru a 3. místo v druhém kole ligy. Druhé místo v přeboru jí zajistilo přímý postup na Mistrovství republiky, které se koná stejně jako loni v Praze, 5. 6. Bohužel Kačka jela do Liberce s rýmou a na závodech to "dorazila", včera lehla s teplotou, tak se tento týden doma léčí.
Ze závodů bohužel nemám žádnou fotku, tak dávám jednu z minulých, v Jablonci.

24. 5. 1988

25. května 2011 v 0:14 | isobelka
Tento den jsem maturovala, už je to 23 let. Tak pár vzpomínek na naši třídu 4.C :
Branný kurz, Staré Splavy 1986

Maturitní ples, leden 1988Vánoce 1986


Do 1. ročníku nás nastoupilo 28 holek a 6 kluků...všichni jsem v týdnu od 23. 5. do 27. 5. 1988 úspěšně odmaturovali (jedna spolužačka s čerstvě narozeným miminkem).

PS. Než jsem článek a fotky vložila, je už 25. Nestíhám chodit na pc, o víkendech jsme na chalupě, přes den také nemám teď šanci, dcera je nemocná a celé dny tráví u compu.

Jarmark v Zubrnicích

17. května 2011 v 13:49 | isobelka
V neděli jsme se byli podívat na tradiční jarmark s ukázkami starých řemesel v Zubrnicích. Oproti dřívějším letům musím říct, že to byla velká změna, bohužel k horšímu, stánků tak pětina jak v minulých letech, lidí pomálu...škoda. Tak alespoň pár fotek:

Anifest 2011

28. dubna 2011 v 8:02 | isobelka
V úterý Kačka vystupovala na Anifestu v Teplicích a moc se jí tam líbilo. Tady je video z festivalu, Kačka se tam pouze s kamarádkama mihne v 0:55.

Občas si člověk musí udělat radost...

22. dubna 2011 v 10:16 | isobelka
.....aby mě beránek nepo...


Jablonec n. Nisou

12. dubna 2011 v 10:13 | isobelka
O víkendu se Kačka zúčastnila závodů v Jablonci n. Nisou. Ještě před zahájením závodů bylo vyhodnocení loňské ligy, kterou ve své kategorii (I. vtp) vyhrála:


V I. kole oblastní ligy pro rok 2011, kde už Kačka závodí v kategorii žen, skončila na pěkném 3. místě.


V neděli pak se zúčastnila Jablonecké perličky, tam se jí bohužel sestava nepovedla, říkala, že zkazila co mohla, tak skončila až na 11. místě, z 18-ti závodnic.

Litoměřice

10. dubna 2011 v 17:03 | isobelka
Dneska jsme si udělali menší krátký výlet do Litoměřic, na Zahradu Čech a na chvilku do centra, na hradby.

Zahrada Čech, kromě toho že tam prodávali všechny možné druhy kytiček, stromků, keřů, sazenic, cibulí apod., mi připadala jako jeden velký Teleshoping....na každém kroku se strouhalo, krájelo, vařilo, čistilo, vysávalo a já nevím co ještě.Ústecký pohár, aneb jak to chodí na gymnastických závodech

5. dubna 2011 v 0:17 | isobelka
V neděli 3. 4. 2011 pořádal oddíl moderní gymnastiky GSK Ústí nad Labem, kam chodí naše Kačka, každoroční závod o Ústecký pohár. Bývá zvykem, že rodiče pořádajícího oddílu na závodech vždy pomáhají (no, některé jsem tam v životě neviděla, ale já pomáhám pravidelně každý rok) takže jsem krásnou jarní neděli trávila na hale místní fakulty, na rozdíl od těch, co se na to vykašlali a užívali si jarního sluníčka. A jelikož "nás hloupých" co přišli pomáhat místo toho, aby jeli na výlet, na chatu či chalupu se pár našlo a samozřejmě nejvíce zásluhou trenérek a ostatních pořádajících, proběhly závody hladce a časový harmonogram byl dodržen. Ale co, krásných dnů ještě bude a já mám alespoň dobrý pocit, že jsem malinko pomohla.

Kromě pomoci, kdy jsem třídila ceny, dělala čárovou rozhodčí a psala diplomy, jsem stihla i něco nafotit.

Každé závody začínají nástupem.
Druhá zleva je Káťa, blonďaté vlasy nejsou příčes, nechala si je v pátek odbarvit. :-D

Rozhodčí spravedlivě????? hodnotí závodnice. Spravedlivě mám s otazníkem, protože rozhodčí jsou trenérky jednotlivých závodnic. Dále to raději rozebírat nebudu dostala bych se tam, kam bych nechtěla a čemu stejně pořádně nerozumím, neb do tajů bodování jsem ani po těch deseti letech nepronikla. Ale už konečně vím, jaký je rozdíl mezi juniorkou a dorostenkou, nebo ženou a seniorkou.


Když je vše připraveno, závody mohou začít. Většinou první na řadu přijdou nejmladší gymnastky, které ještě necvičí s náčiním a teprve poté postupně starší závodnice. Některé se sestava povedla, jiná odcházela s pláčem....i to ke sportu patří. Kačka letos postoupila do kategorie žen a cvičí dvě volné sestavy - s obručí a míčem.


Nejúspěšnější závodnice našeho oddílu - Kačka Hanušová. Byla úspěšná i na MČR, kde obsadila krásné 4. místo. Cvičí v kategorii kadetky starší.
A na fotce najdete i mne...sedím vpravo na židli a dělám rozhodčí...tedy hlídám, jestli závodnice, nebo náčiní nepřesáhlo mimo plochu.


Když všechny závodnice odcvičí nastává vyhlášení a předání cen.
Cen bylo hodně, žádná závodnice neodjížděla s prázdnou.


Kačka obsadila 6. místo.

Nakonec po závodech nezbytné společné focení pro sponzory a na památku.


Tak zase za rok!!!!

Dovolená

10. března 2011 v 12:04 | isobelka

Letos jsme "jarní" prázdniny strávili opět na Šumavě - Zadově, v hotelu Churáňov. Počasí nám až na občasné mlhy celkem přálo, tak jsme kromě jednoho dne, kdy jsme byli navštívit Hanku v Klatovech, lyžovali denně. Tedy my s Ivanem jsme lyžovali, Kačka, jak je vidět na fotce jezdila na snowboardu a šlo jí to už báječně.

Kromě výletu do Klatov jsme si udělali půldenní výlet do Sušice, kde jsem udělala i menší scrapbookový nákup (razítka za 56 Kč, no nekupte to ).

Střípky z našich Vánoc 2

27. prosince 2010 v 15:19 | isobelka

Střípky z našich Vánoc

25. prosince 2010 v 15:08 | isobelka

Káťa chystá večeři.....pro morče. :-))


Salát i rybí polévka se mi povedla, kapra ani řízky jsem nespálila a z dárečků měli myslím všichni velkou radost. A co pěkného mi Ježíšek nadělil???? Asi jsem musela být celý rok moc hodná: stativ na foťák, spousta věciček na srap (největší radost mám z mašinky Texture Boutique, už jsem jí stihla i několikrát vyzkoušet), parfém, hrneček a konvičku na čaj a krásné hrnečky na kafe. Dneska máme pohodový pohádkový den a zítra rodinné vánoční setkání s dalším nadělování dárků. :-)

Přeji všem krásné prožití vánočních svátků.

Čas adventní....

20. prosince 2010 v 22:23 | isobelka
....je nejenom čas horečného shánění dárků, pečení cukroví, úklidu, ale také čas setkávání se s přáteli, rodinou a rovněž čas různých vánočních besídek.

Ve čtvrtek, poté co jsme si na poslední hodině angličtiny v tomto roce, popřály s kolegyněma (ano, na kurz chodí samé ženy, zatím žádný muž se tam dlouho neudržel...nechápu proč :-D ) krásné Vánoce a poseděly u cukroví a čaje, jsem jela na gymnastickou vánoční besídku naší Káti. Besídka se koná každý rok, vyhodnocují se nejlepší gymnastky a všechny předvedou co nového a pěkného se za ten rok naučily. A je na co se koukat! Sestavy bez náčiní, s náčiním, podiové skladby.....a na závěr si vždy nejstarší gymnastky připraví nějaký svůj volný program, vždy je to zajímavý tanec. Letos jedna bývalá gymnastka dokonce převedla tanec se psem. :-) Pak už si jenom mezi sebou a trenérkama rozdají dárky, popřejí si krásné Vánoce a nashle v novém roce. Fotky z tělocvičny mám bohužel špatné, tak alespoň něco:
Naše dárky pro trenérky a Káti kamarádky - kalendáře, zabalený balíček je kalendář stolní.


V pátek jsme pak měla srazík se svými scrapbookovými kolegyněmi v Praze. Nejdříve jsme se s Hankou a Olou sešly u Danči doma, předaly si dárečky, pokecaly, popily (já nakoupila nějaké věcičky na scrap) a pak se přemístily do nedalekého Palladia, do francouzské kavárny, kde jsme se sešly s Melinou, Diankou, Lenzie a Haňulí. Setkání bylo milé, příjemné, popily jsme kávu, čaj, rozdaly si vánoční přáníčka, malé dárečky, Melina přinesla s sebou své úžasné album z Provence...nemělo chybu, je krásné, pečlivě a s láskou dělané. :-)

V neděli jsme pak byli na obědě s Kubou a Petrou, v naší oblíbené Číně. Kuba slavil minulý týden narozeniny, tak jsme to byli dodatečně oslavit a předat dárek.

Přeji krásný předvánoční čas.

Zubrnice

11. prosince 2010 v 22:17 | isobelka
Dneska jsme si udělali výlet do Zubrnic, kdo nezná, tak je to malý skanzen, kousek od Ústí nad Labem. Tento víkend se zde konala akce "Vánoce v Zubrnicích", ukázky výroby perníčků, vizovického pečiva, figurek ze šustí, ozdob z korálků, prodej keramiky, adventních věnců a jiné vánoční výzdoby, prodej všech možných dobrot, dárečků, svíček, divadelní představení a výstava Betlémů. Určitě jsem na něco zapomněla, bylo toho hodně. :-))

Byla tam i moje kamarádka Petra s maminkou a sestrou, které prodávaly perníčky, obrázky a ozdoby z korálků. Neodolala jsem krásnému perníkovému Betlému, který ale vyfotím až zítra, za denního světla.
Stránky Zubrnic: http://www.zubrnice.cz/

Až budete mít cestu k nám na sever, určitě se jeďte podívat.

Přeji krásný adventní víkend.

Simba z Aldringenu

29. října 2010 v 19:45 | isobelka
Náš nový člen rodiny.

Říjen

25. října 2010 v 13:25 | isobelka
Konečně jsem dnes stáhla pár fotek z událostí z tohoto měsíce. Začátkem října jsme vezli Kačku s kamarádkou na vyjížďku do Poplzů u Libochovic. Do Poplzů jezdí Kačka každý rok na koňský tábor a tentokrát se dohodly holky s majitelkou stájí, že si půjdou zajezdit. My s Ivanem jsme si udělali procházku po zámeckém parku v Libochovicích (na prohlídce jsme nebyli, protože tu jsme absolvovali loni v létě) a do cukrárny na kafe a dortík. Podzimní zámecký park má své kouzlo.V půlce října oslavila Káťa 15. narozeniny, tak jsme měli menší rodinnou oslavu.


Minulý týden začala sezona podiových skladeb, první závod byl v Plzni a holky obsadily druhé místo.

Břeclav II

25. října 2010 v 10:12 | isobelka
Ještě pár fotek ze sobotních závodů:

Břeclav

24. října 2010 v 19:21 | isobelka
Káťa - jediná s ofinou. :-)) Holky se vytáhly a i po pětihodinové jízdě vlakem včera zvítězily. :-)) Přijely až dneska v poledne a Káťa celé odpoledne prospala.

Morčecí miminka

1. října 2010 v 12:11 | isobelka
Tak jeden z těchto prcků bude doufám brzy náš.

Anička

26. září 2010 v 23:52 | isobelka
Tohle video našla Kačka při surfování po netu. Je to naše Anička (moje neteř a Káti sestřenice) a její dva pejsci - fenky, jsou moc šikovné...všechny tři. :-))


 
 

Reklama