scrapbook

Modelka roku 1988

2. března 2013 v 10:16 | isobelka
Když Fidula na scrapbook.cz vyhlásila téma únorové challenge - "Šaty dělaj člověka", šla jsem hned hrabat do svých krabic s fotkami, která by se mi tak hodila nejvíce. Měla jsem tři favority, nakonec to vyhrály moje fotky z mládí, kde jsem v módním ohozu té doby - plísňákové sukni. Plísňáky byly na konci 80-tých let velký hit, kdo chtěl být in (tenkrát se být in neříkalo, prostě kdo chtěl jít s módou) musel mít plísňáky. Měla jsem ještě i kalhoty, ty jsem měla o něco dříve jak sukni, pořizovala jsem si je v roce 1987 a v únoru 1988 mi byly na volejbalovém turnaji v Žatci, společně s krásným svetrem, který jsem dostala k Vánocům, ukradeny ze zamčené šatny nepřizpůsobivým občanem, který se tam vloupal oknem. Smějící se Alespoň, že bundu mi tam nechal, protože jet domů jenom v teplákové soupravě a dresu, v únoru, kdy není moc teplo, bych asi odnesla zápalem plic. Pro nepamětníky chci ještě říct, že i obyčejné džíny byly skoro nedostatkovým zbožím, natož plísňáky, podle toho se pohybovala i cena. Za plísňáky jsem tenkrát zaplatila myslím okolo šesti stovek, byla jsem jako studentka docela při penězích, vydělávala jsem si na brigádách a také jsem si zařídila stipendium. Všechno mělo ještě dohru u soudu, protože mladíka asi po půl roce našli, stejně jako džíny, které jsem ale po jejich zhlédnutí odmítla vzít zpátky, asi si umíte představit jak vypadaly. Smějící se


Jako podklad jsem použila čtvrtku s motivem džínoviny, zakoupenou v Liberci na srazu, zbytky čtvrtek a papírů (hlavně MME), výseky z BS, razítka od Kety, krajku, stužky, visačky, filcovou kytičku.
Přeji krásný den a víkend!

Vánoce 1986

24. února 2013 v 15:33 | isobelka
Další, už osmou podmínkou do celoroční soutěže na scrapbook.cz, bylo dát na stránku fotku nakřivo.


Podklad je čtvrtka od Simple Stories, sama o sobě už byla hodně nazdobená, tak už pak jsem toho tolik nepotřebovala, jednu visačku, kousek stužky, rámeček s nápisem, kolečko, výřezy vloček z raznice a písmenka vyřezaná na Big shotu.

Krásnou zasněženou neděli všem!

Frýdštejn

23. února 2013 v 16:23 | isobelka
Stránka do alba z dovolené a také do celoroční soutěže na scrapbook.cz. Podmínkou bylo umístit na stránce nějaku schovávačku (pohled se dá odklopit a jsou pod ním nalepené vstupenky z hradu).


Základem dvoustránky jsou obyčejné bílé čtvrtky z papírnictví, dále jsem použila papíry zn. MME, různé ozdoby a visačky, výseky z BS a razítka Keta.

Krásný zimní den!

Nové kolo

22. února 2013 v 21:45 | isobelka
Další stránka do Kátina alba, fotky jsou staré už 12 let, strašně to letí. Foceno na chalupě, kde jsme stále venku, proto ten Kačky "ohoz". :-)


Kromě jednobarevných a vzorovaných čtvrtek jsem použila razítka Keta, chipboards také od Kety, visačku z oblečení, nápis jsem vyřezala na BS.
Krásný den a víkend!
PS. A děkuji moc Gabretě, že jsem se konečně po x letech scrapování naučila správně upravit fotku do galerie, tím pádem je tady na blogu teď fotka větší. :-) Ještě by to chtělo naučit se pořádně fotit, s tím mám problém stále. :-(

Na Sněžníku

19. února 2013 v 13:04 | isobelka
Jedno z mých novoročních scrapbookových předsevzetí bylo dodělat moje album z dětství a dospívání. Ještě mi pár stránek chybí a jsou to samé vícefotkové stránky, které nedělám moc ráda, ale poradit si s tím nějak musím.


Použila jsem zelenou čtvrtku od MME, zbytek modré od BG, razítka Keta, pak už jenom pár ozdob a výseky z BS.
Přeji krásný den!

Spolu (1970)

14. února 2013 v 7:17 | isobelka
Na scrapbook.cz to díky celoroční soutěži teď hodně žije. Kromě podmínek teď Katie vymyslela akci Valentýn, udělat stránku, která evokuje lásku, např. použít srdíčka, červenou barvu apod. Měla jsem nejdříve problém s fotkami, které vybrat, žádné zamilované nemám. Až jsem narazila na tyto, dlouho odkládané fotky. Nevěděla jsem si s nimi moc rady, protože jsou sice barevné (v té době se fotilo hlavně černobíle) ale hodně zažloutlé. Tak to nakonec vyhrála stará dobrá sada Sugared od Basic Grey.


Na fotkách jsem já s mojí mamkou. Smějící se Kromě čtvrtek BG jsem použila ještě různé výseky, kytičky, samolepící perličky a nápis vyřezaný na BS.

Přeji krásný den a pokud slavíte tak pěkného Valentýna (my oslavili už tak trochu včera, byli jsme na večeři, na skvělém pštrosím tataráku..ňam....samozřejmě jsem musela zdokumentovat, aby bylo na záznam do deníku). Smějící se

Mejdan

13. února 2013 v 13:30 | isobelka
6. podmínka do celoroční soutěže na scrapbook.cz zněla použít úryvek básničky, písničky, nebo nějakou hlášku dětí, případně z filmu. Vzpomněla jsem si na jednu starou písničku od Michala Davida, myslím, že se jmenovala "My máme príma rodiče" a úryvek z ní jsem použila na stránce.


Fotka je z našeho předvánočního mejdanu s mými nejlepšími kamarádkami. Fotka není moc kvalitní, ale mám ji ráda a pokaždé, když se na ní podívám se musím smát. Použila jsem oranžovou čtvrtku, kterou jsem postříkala a orazítkovala a pak už jenom zbytky papírů a čtvrtek. Na stránku se mi krásně hodila razítka od Kety, nápis je vyřezaný na BS.

Krásný den!

5 let - ještě jednou

10. února 2013 v 9:35 | isobelka
Oproti minulé stránce 5 let, tato fotka není z ateliéru, ale je z focení ve školce.


Základem je craft čtvrtka od Papermanie, dále jsem použila bílou embossovanou a zelenou čtvrtku, zbytky papírů, stužek, razítka Keta a visačku z oblečení, podle ní jsem ladila celou stránku. Nápis jem vyřezala na BS.

Krásnou neděli a hezký zbytek víkendu!

Dovolená s Jarkou

9. února 2013 v 13:41 | isobelka
Potřebuji konečně dodělat svoje album, tak jsem vytáhla i tyto letité fotky a pohled, z doby, kdy jsme s kamarádkou vyrazily na lyže do Orlických hor.


Použila jsem čtvrtku se zimním motivem od Bo Bunny, jednobarevnou zelenou, oranžovou a bílou čtvrtku, samolepky písmenek, chipboards a razítka Keta.
Přeji krásný zimní den a pěkný zbytek víkendu!

Soustředění Terezín

5. února 2013 v 12:25 | isobelka
Pátá podmínka do soutěže na scrapbook.cz byla udělat lift nějaké oblíbené zahraniční scrapařky. Žádnou oblíbenkyni nemám, tak jsem zapátrala a inspirovala se na webu Simple Stories.


Tentokrát jsem použila čtvrtky od firmy MME, bílou, šedou a černou čtvrtku, razítka Keta, výseky z BS.
Hezký den!

Můj projekt 2013 / 2

3. února 2013 v 9:38 | isobelka
Minulý týden jsem byla s Gabretou v Praze, podívat se na místo dubnového srazíku a domluvit se na stravování v místní restauraci. Nevybraly jsme si zrovna dobrý den na cestování, protože od rána sněžilo, ale to nám na náladě neubralo. Já jela vlakem, Gabreta autem, sraz byl na Václaváku, pak už jsme se přemístily metrem a autobusem do sportareálu v Satalicích, kde se bude konat dubnový scrapbookový sraz. Prohlédly jsme si penzion a pak skončily v restauraci, kde jsme se s majitelem na všem dohodly a daly si skvělý oběd i zákusek. :-D Také jsem udělaly pár fotek, aby bylo na stránky do deníku.


Gabreta byla vyladěná do oranžova, tak jsem stránku udělala podle jejího outfitu. :-D :-D :-D Použila jsem oranžovou čtvrtku zn. MME, obyčejnou zelenou strukturovanou čtvrtku, razítko Keta, samolepky písmenek z papírnictví, výseky vloček z BS a raznice, borduru jsem udělala pomocí okrajové raznice Martha Stewart. Mapky mám z letáčku, který jsem si vzala v penzionu, ale sáhla jsem vedle...po anglickém, takže příště si musím vzít český. :-)

Pro představu, takto vypadá celá dvoustránka. Z druhé strany stránky vlevo jsou ještě vložené další fotky nás v restauraci, jak hodujeme a účet, ale to sem dávat nebudu. :-D


Zpracovala jsem i jízdenky z vlaku, metra, autobusu, vizitku z restaurace, využila jsem razítka Keta a zbytky čtvrtek. Musím říct, že tento typ alba mě hodně baví. Je to rychlé, jednoduché, jenom škoda, že teď se toho u nás moc neděje, co by stálo za to scrapnout.
Krásnou neděli!

Scrapbookový sraz

30. ledna 2013 v 15:43 | isobelka
Třetí a poslední stránka z mého víkendového tvoření. Fotka je z loňského srazu v Lukách nad Jihlavou.


Podklad je čtvrtka od firmy Basic Grey, dále pak jsem použila jednobarevné papíry a čtvrtky, výseky z BS, visačku Kaiser Craft a razíko Keta. A už se moc těším na další sraz, tentokrát se bude konat v Praze.

Hezký den!

3+1

29. ledna 2013 v 8:34 | isobelka
O víkendu se mi podařilo udělat tři třicítkové stránky, jedna z nich je tato:


Použila jsem strukturovanou oranžovou čtvrtku, bílou s embossovanými puntíky, čtvrtku Capsule, výseky z BS, razítka Keta, visačku Kaiser Craft a na závěr vyšila černou bavlnkou kolečko.

Hezký den, já jdu k zubaři, tak nevím, jestli bude hezký :-(

5 let

28. ledna 2013 v 14:12 | isobelka
Některé stránky Kátina alba musím předělat, protože jsem je dělala v dobách mých scrapbookových začátků (v roce 2008) a jsou hrozné. Tak je to i s těmito fotkami, starou stránku se dávat nebudu, stačí, že je v galerii na scrapbook.cz. :-D


Podklad je embossovaná bílá čtvrtka od Bazzil Basics, původně koupená na svatební album, strukturovaná červená...nalepená obráceně...ehm i to se stane :-D, kostičkovaná Capsule ladící k šatům, pak už jenom žlutý proužek papíru, černý okraj je udělaný pomocí raznice od Marthy Stewart, bílá samolepící krajka z Nanu Nana, papírové kytičky, svorky, lístečky a nápis udělaný na BS.

Pěkné pondělí a úspěšný začátek týdne!!!!

17. narozeniny

26. ledna 2013 v 20:58 | isobelka
Nevím, jestli někdy dodělám Kačky album. Zatím mám stránky jen z několika posledních let a i tak jsem už musela koupit druhé album, protože do jednoho se nevešly. Chybí mi stránky z doby, kdy byla malá, ale v té době jsme fotili na obyčejný foťák, takže fotky nemám uložené v pc. Samozřejmě mohu fotky oscanovat, ale je to zdlouhavé a moc se mi do toho nechce. Negativy mám schované, proto přemýšlím o zakoupení dia scanneru, pokud s ním máte někdo zkušenosti, budu ráda, když mi napíšete.


Schovávám všechno, co by se mi mohlo hodit do scrapbooku, různé visačky od oblečení, obaly (v poslední době jsem využila třeba obaly od embossovacích kapes), stužky, staré řetízky, přívěšky apod. Já i na ulici seberu třeba knoflík, co někdo ztratil!!!! Také žádný sc papír, ač mi tady leží třeba od začátku mého scrapování nevyhodím. Proužkovaný a kolečkový papír mám ze sady, kterou mám určitě nejméně čtyři roky. Byla netknutá, ale já věděla, že na ní někdy dojde. Je to sada od fmy WeR. Dále jsem na stránku použila jednobarevné čtvrky a papíry, razítko od Kety, letitou visačku z jedné letité sady :-) a nápis vyřezala na BS a plotru.
Hezký večer!

Stužkování

24. ledna 2013 v 10:47 | isobelka
Včera večer byla vyhlášená další podmínka a to stužkovaná, buď použít na stránce stužky, nebo udělat stránku přímo z této akce. Už dlouho mi doma ležela fotka ze stužkování, stužka a pozvánka na ples (stránku se společným fotem z plesu jsem už dělala). Tak jsem po dlouhé době udělala zase stránku do svého alba (sc alb mám několik: rodinné, Kačky, svoje, svatební, Lotynky a několik z dovolených).


Základ je červená strukturovaná čtvrtka, pak černá a růžová, výseky a pásky udělané pomocí raznice Martha Stewart, visačka je už letitá z nějaké sady, zakoupené v mých scrapbookových začátcích. Nápis je vyřezaný na plotru a obarvený zlatým inkoustem. Pozvánka je nalepaná tak, aby se dala rozložit, uvnitř je datum a místo konání plesu, jména všech maturantů a citát. Na stužce, která už lety vybledla, je napsáno: Přestáváš snít, přichází probuzení. Teď v lednu to bylo přesně 25 let od této akce!

Krásný zimní den!

Školní fotky

20. ledna 2013 v 12:41 | isobelka
Na scrapbook.cz byla vyhlášená další, již třetí, podmínka a to cákance, kaňky. Vytáhla jsem dvě školní fotky z doby, kdy Káťa byla ještě na základce a včera obě scrapla.Stránky patří k sobě, proto jsem je stejně vyladila. Základem byly opět jednobarevné strukturované čtvrtky, bílé jsou od Bazzill Basics Paper, ostatní papíry jsou zbytky různých papírů, nápisy jsou výseky z BS, nápis Extra je z visačky od nových džínů (extra short), hodně jsem také používala razítka Keta. A nemůžu si vzpomenout, od koho mám červený foťák se srdíčkem, vím, že jsem ho dostala v Holešovicích, tak se holky přiznejte od které ho mám???? :-D

Krásný zbytek víkendu!

Můj projekt 2013

19. ledna 2013 v 22:41 | isobelka
Asi před půl rokem jsem si koupila album a spoustu doplňků a kapes od firmy Simple Stories a rozhodla se udělat pro tento rok něco mezi kronikou, deníkem, sc albem a normálním albem. Chci dělat každý měsíc stránku o tom co se událo v ten daný měsíc, sc stránku z jakékoliv akce (rozměr stránek, které se vejdou do alba je 16 x 21 cm) a zbylé fotky nastrkat do kapes, jako u normálního alba. Hned po novém roce jsem si ozdobila desky alba a tento týden udělala první stránku, jsem zatím aktuální a doufám, že mi to tak vydrží po celý rok. Držte mi palce!Na titulku jsem použila čtvrtky od firmy Basic Grey, na stránku samé zbytky papírů, pak všude výseky z BS a raznic a razítka Keta.

Přeji krásný zbytek víkendu!

4 a půl

16. ledna 2013 v 16:51 | isobelka
Jak už jsem psala, na scrapbook.cz probíhá opět celoroční soutěž. Podmínkou pro druhý týden bylo použití papírové lepící pásky - tissue. Mám jich doma několik a zatím stále čekaly na své použití.


Jako podklad jsem použila obyčejnou žlutou scrapbookovou čtvrtku, dále pak čtvrtky zn. Capsule a MME, výseky z BS (včetně nápisu), tři razítka od Kety, papírové kytičky, svorky. Papír se šestiúhelníky je opět část obalu od embossovací kapsy a málem bych zapomněla na to, že jsem také použila novou raznici zn. Martha Stewart. Papírová páska na fotce není moc vidět, je na modrém proužku papíru z Lidlu.

Krásný podvečer!

Noční liftování

13. ledna 2013 v 15:33 | isobelka
Včera večer a v noci jsem se zapojila do liftování společně s Gabretou a Haňulí. Stránku od Joanne vybrala Haňule, které za to děkuji, protože se mi podle ní tvořilo skvěle, mám ráda jednofotkové stránky. Obrátila jsem kompozici, což bylo tak trochu nechtíc, protože jsem špatně natiskla razítko...Rozpačitý

Předloha od Joanne:


stránka Gabrety:


stránka Haňule:


moje stránka:


Kromě bílé a černé čtvrtky jsem použila čtvrtky ze sady od firmy K&Company, koupené kdysi dávno při první návštěvě kreativního obchůdku v Zittau. Dále razítka od Kety, nápis oslava je vyřezaný na plotru, pak už jenom dva knoflíky, svorku, kousek stužky a bylo hotovo.

Přeji krásný zbytek víkendu!

Vojna

10. ledna 2013 v 13:14 | isobelka
Zdravím všechny a přeji krásný zamračený den, alespoň u nás je pořád ošklivo. Včera jsem místo cvičení (namohla jsem si svaly a dala si pauzu) scrapovala a vznikla jedna vojenská stránka do rodinného alba. Na fotce je můj muž v dobách dávno minulých.


Použila jsem červenou a hnědou čtvrtku, maskáčovou oboustrannou čtvrtku zn. Crate Paper, maskáčovou stuhu koupenou v galanterii na dovolené v Sušici Smějící se, část razítka od Kety, razítko ostnatého drátu, tyrkysový karton je z obalu od embossovací kapsy, chipboard hvězdy mám opět od Kety, jenom jsem je černě nabarvila. Písmenka velká jsou vyříznutá na BS a malá jsou samolepky z papírnictví.

Přeji hezký den!

Lyžák

8. ledna 2013 v 14:34 | isobelka
Po delší pauze, kdy jsem dělala vánoční přáníčka a hlavně kalendáře se opět vracím k tvorbě třicítkových stránek. Plánů a restů mám hodně, několik nedodělaných alb také. Na scrapbook.cz byla vyhlášená nová soutěž, s novými pravidly, kam jsem se přihlásila, protože taková akce mě vždy tak trochu "nakopne" k tomu, abych více scrapovala. Každý týden budou vyhlašovány podmínky, první podmínkou jsou kruhy a kolečka.


Kromě žluté čtvrtky od WeR jsem použila samé jednobarevné strukturované čtvrtky, razítka Keta, výseky z mého vánočního dárku - Big Shotu a raznic. Nápis Oh happy day je zbytek sc papíru, jehož značku už nevím, lepící pásku s vločkami mám myslím od Monči.
Přeji hezký deštivý den, tak akorát stvořený pro nějakou kreativní činnost! :-)

Poslední kalendář

31. prosince 2012 v 10:01 | isobelka
Je poslední den roku a já vkládám poslední kalendář. Je to kalendář pro neteř Aničku a opět je to kalendář nástěnný.
Přeji Vám všem veselého Silvestra a aby ten nový rok byl ještě lepší jak ten starý! :-)

Kalendáře 2013 - pokračování 4

30. prosince 2012 v 9:53 | isobelka
Pátý (z těch šesti, co jsem předávala o Vánocích) kalendář byl pro švagry a je opět stolní, stránky 15 x 15 cm.
Přeji krásný předposlední den roku!

Kalendáře 2013 - pokračování 3

29. prosince 2012 v 10:49 | isobelka
Další kalendář byl pro Kubu a Petru a byl to kalendář stolní, stránky o velikosti 15 x 15 cm.
Krásný den a víkend!
 
 

Reklama