scrapbook

Prvňák

3. května 2012 v 8:27 | isobelka
Téma dubnové challenge, které bylo "Modrá je dobrá", vyhlašovala, z pozice vítězky té minulé, Gabreta. Vybrala jsem si fotku mého muže v první třídě.


Podkladová čtvrtka zn. Kaiser Craft, modrý čtverečkovaný papír je ještě zbytek z prvního srazu v Lukách, u písmenkového papíru značku nevím, jednobarevný modrý je obyčejný z Lidlu vyražený závorkovou raznicí, nápis a negativ jsem vyřezala na mašince Craft Robo, razítko od Kety, které jsem vyrazila kolečkovou raznicí o průměru 3,6 cm, svorky pastelek mám od Danči, všechny kaňky jsou razítka. Razítkováno barvou Distress - Chipped Sapphire a stejnou barvou jsem čtvrtku ještě postříkala pomocí minimisteru.

Se stránkou jsem se umístila na 4. místě.

Přeji krásný jarní den!

Scrapbookový kurz v Liberci

2. května 2012 v 15:42 | isobelka
Do hostelu Pod Ještědem v Liberci jsem jela už podruhé. Poprvé to bylo na podzim na scrapbookový sraz, teď na kurz, na který jsem se moc těšila.

Opět jsem jela s Verčou a startovaly jsme z UL po třetí hodině a zhruba za hodinu a třičtvrtě už jsem byly na místě konání kurzu. Cesta proběhla v pohodě a bez komplikací, Verča je dobrá řidička a ještě jsme v autě probraly vše možné.

Po přivítání s ostatníma holkama jsme se ubytovaly (z našeho pokoje, kde s náma byly ještě Gabreta, Keta, Monča a Andrejka jsme přijely jako poslední) a pak už následovala večeře. Přivítala nás Iriska a řekla nám pár slov o organizaci a programu a poté následovala volná zábava. Večer jsme pak strávily prohlížením našich výtvorů a kecáním nejdříve venku (celý víkend byl slunečný a teplý) a pak na našem pokoji, zhruba do půl třetí do rána. :-)

V sobotu to začalo. Po snídani jsme dostaly balíčky a rozdělily se do čtyř skupinek, zhruba po deseti a stejně jako minule jsme se opět vystřídaly na jednotlivých stanovištích, kde jsme pracovaly pod vedením lektorky.

Na prvním stanovišti nás už čekala Helge a tvořily jsme společně šperk - špendlík. Nejdříve nás učila ketlovacími kleštěmi udělat očko. Zpočátku to byl pro každou z nás trošku problém, já osobně jsem ketlovací kleště držela v ruce poprvé, ale nakonec se celkem zadařilo a každá si odnášela po chvíli krásný špedlík s navěšenými korálky a přívěšky.Dodatek: moc se mi to líbilo a když jsem včera jela do Intersparu v České Lípě pro knedlík ke guláši a viděla tam u stánku Tchibo krabičku s komponenty a ketlovacími kleštěmi, přemýšlela jsem o jejím nákupu, ale cena 499 Kč mě odradila.

Na druhém stanovišti už nás čekala Didi a vyzkoušely jsme si práci s fixami Letraset - Promarker. Jsou to permanentní alkoholové fixy, mají dva hroty, dá se s nima krásně stínovat, protože když fixou přejedete vícekrát na stejném místě, máte odstín tmavší. Každá jsme si to mohla vyzkoušet.Pak nám Didi ukázala jak složit jednoduché minialbum. Jednotlivé stránky jsme složily z třicítkových stránek a potom slepily obyčejnou maskovací páskou, kterou jsem si předtím odekorovaly razítky.
Po obědě byl otevřen obchůdek Didi, nabídka věcí byla úžasná, nakupovala jsem asi na 3x a přivezla si domů opět plno krásného scrapbookového materiálu (jenom ten obchůdek jsem si zapomněla vyfotit).

Po obědě a provětrání peněženek nás na třetím stanovišti čekala Iriska a zkoušely jsme práci se smršťovací folií (já opět poprvé), s kovovými foliemi a vyrobily jsme si rozetu.
Na posledním čtvrtém stanovišti jsme se pod vedením Pampelíny (Pampelišky) učily udělat kytičky ze stuh a z organzy. No, nejdříve jsem si myslela, že s tím seknu, protože kytička ze stužky moc jako kytička nevypadala, při pálení organzy jsem málem uhořela celá, ale pak v klidu už na chalupě jsem to zkusila ještě jednou....kytička ze stužky zatím není taková jakou bych si jí představovala, ale z organzy se mi celkem povedla.
Večer jsme každá dostala už zmiňovaný shadow box - rámeček. Kdo chtěl, mohl si rámeček venku natřít, já si pro svůj zvolila bílou barvu. S natíráním jsme končily skoro za tmy a pak jsme na pokoji s holkama uspořádaly malý mejdan - Keta slavila v neděli krásné polokulaté narozeniny. Koupily jsme hromadný dárek, každá jsme udělala přáníčko, byly chlebíčky, slaní šneci, které jsem dělala ještě v pátek dopoledne a samořejmě přípitek.

Oslava se opět protáhla do asi půl třetí hodiny ranní...já jsem trošku vytuhla, sorry holky, potřebuji pravidelný spánek. :-) Během oslavy se k nám přidala ještě Dáša z Žatce, s kterou jsme se na kurzu seznámily a občas byla oslava přerušená našimi vpády a nájezdy do Didina obchůdku. :-D

V neděli jsme začaly s dekorováním shadow boxů, bavilo mě to moc, ale čas tlačil, takže jsem rámeček nestihla dodělat.
Naše banda odjížděla už v neděli domů, Gabreta, Keta, Ája a Monča jely už v půl třetí a my s Verčou vyrazily zhruba ve čtyři hodiny. Verča mě vysadila v Novém Boru, kde na mne čekal můj muž a zbytek prodlouženého víkendu jsme trávili na chalupě. Pokusím se do konce týdne rámeček dodělat a pak přidám fotku.

Ještě jednou díky všem organizátorkám, bylo to skvělé, poučné a inspirativní. Těším se na příští setkání!

Ještě společné foto všech včetně paní majitelky hostelu a naší bandy.


Zleva: já, Monča, Gabreta, Keta, Andrea a Vonver.

Přeji krásný teplý a slunečný den!

Foreign scraprooms

25. dubna 2012 v 14:13 | isobelka
Kromě scrapbooku, háčkování, vyšívání, pletení náramků, angličtiny, sportování a nevím čeho ještě, mě také baví vše okolo bydlení. Ráda sleduji různé pořady v tv, občas koupím nějaký ten časopis o bydlení, surfuji po netu a hledám inspiraci, nebo se jen tak kochám a sním jaké by to bylo mít vilu, domeček, nebo alespoň svojí krásnou velkou pracovnu.

Poté co jsem objevila Pinterest se chodím často dívat tam, hlavně na pracovny.... stačí zadat do vyhledávače slovo craftroom (craft = řemeslo), nebo scraproom......a pak už jenom obdivovat krásné pracovny plné materiálu na tvoření. Fotek jsem shlédla nepočítaně a musím říct, že vede bílá barva a Expedit (pro neznalé, Expedit je knihovna, která se dá v několika různých variantách a barevných provedení zakoupit v Ikee). Expedit si oblíbily i scrapařky v Čechách, pro své ideální rozměry (do poličky se vejde třicítková čtvrtka). Smějící se

Expedit:Bílá barva opravdu vede, většina pracoven je v této barvě, bílá prostě frčí.

Tak jak se vám líbí????

A ještě...co mě zaujalo:


Líbí se mi využití prostoru pod schody. Jenom si říkám, že scraproom bych tam asi nechtěla, bude tam málo denního světla, ale jako pc pracoviště je to myslím ideální.

Co mě vyděsilo:

Na mne je to trochu šílené, přeplácané, chaotické.

Přeji krásný den a příště bych chtěla napsat něco o organizaci pracoven, nejenom těch zahraničních, ale i mojí.

Zdroj: Pinterest

8. scrapbookový sraz

2. dubna 2012 v 9:20 | isobelka
V pátek odpoledne jsem s taškou osobních věcí a taškou věcí na tvoření vyrazila autem s Verčou na scrapbookový sraz do města Luka nad Jihlavou, do školícího střediska Erudito, kde se sraz konal (pro velký úspěch :-D) již po druhé, pořádala tentokrát Scrapmafie z Brna. V Praze k nám přistoupila ještě Haňule se svojí krosnou a Iriska. V pět hodin jsme po bezproblémové jízdě byly na místě. Některé holky již dorazily před námi a po přivítání a ubytování se jsme všechny začaly okupovat obchůdky Aktijky a Iťi. Po ujišťování se, že nic nepotřebuji a nebudu zbytečně utrácet to dopadlo jako vždy.....tj. utratila jsem vše a domů jsem přivezla 12 Kč. Kolik jsem s sebou vezla nebudu ani raději psát. Smějící se
Po večeři nás Píďalka všechny přivítala a po přípitku nastala volná zábava a prohlížení alb.V sobotu ráno jsme začaly s tvořením. Nejdříve přišla na řadu třicítková stránka. Podmínky byly: tři fotografie, použití materiálu z balíčku (papíry BG a MME, stužky, knoflíčky, svorky, kytičky....vše pestré barvy) a kytičky. Společné tvoření mě moc baví, ta atmosféra nemá chybu, můžu koukat jak se s tím perou ostatní holky, vzájemně si pomáháme, půjčujeme pomůcky, měníme papíry apod.Všechny stránky byly poté vystaveny.


Další na programu byla tvorba přáníček. Přiznám se, že přáníčka mě nebaví, dělám je jenom na Vánoce a občas někomu k narozeninám. Takže jsem se místo přáníčka začala připravovat na tvorbu minialba. Tvořily jsme ze základu od Basic Grey. Na výběr byly tři kolekce: LilyKate, Perhaps a Stella Ruby. Vybrala jsem si poslední jmenovanou. Tvoření se protáhlo do pozdních večerních, spíše nočních hodin. Stihla jsem udělat šest stránek, zbytek mě čeká dodělat doma.

Protože Gabreta odjížděla domů již v sobotu odpoledne, stihla se naše skupinka ještě nafotit.

Nahoře Keta a pod ní Haňule, Vonver, Elion, Andrea, Gabreta a já.

V neděli některé z nás ještě dokončovaly alba, jiné už netvořily, ale dělaly poslední nákupy, řezaly na Big shotu a razítkovaly. Po snídani bylo oficiální zakončení srazu, byly rozdány diplomy za statečnost Smějící se a losovala se cena - krásný pořadač na tužky a jiné drobnosti. Štěstí se usmálo na Haňuli a já jí to moc přeji.


Po snídani ještě nezbytné společné focení.

Nahoře zleva: Koala, Vonver, Jíťa, Iťa, Helge, Claris, Lenka, Tomda, Fidula, Katie s dětmi, já, Petie, Iriska, Kiarka, Aktijka, Haňule, Elion. Dole zleva: Ekulka, Píďalka, Dagulka, Unka, Ivik, Andrea, Keta, Vertom, Katka Trnka, Alchita.
Na fotce chybí Gabreta, Kukik a Mirča, které musely odjet již v sobotu.
My ostatní jsme se postupně rozjížděly do svých domovů v neděli. Některé již dopoledne, zbytek (mezi nimi i já) po obědě. S Verčou, Haňulí a Helge jsme vyjížděly někdy před jednou hodinou, holky jsme cestou vysadily v Praze a v UL jsme byly přesně ve tři hodiny.

Ještě jednou děkuji všem organizátorkám, bylo to skvělé a Verče za odvoz až domů před dům. A za měsíc Liberec!!!!!!!!

Pódiovka 2010

30. března 2012 v 12:14 | isobelka
Ještě předtím, než odjedu na sraz do Luk nad Jihlavou...jak já už se těším, musím vložit challengovou stránku za měsíc březen. Téma bylo journaling a syté barvy. Fotky jsou z Českého poháru předloňského roku, kde holky obsadily 1. místo, byl to velký úspěch.


Použila jsem červenou a černou strukturovanou čtvrku, obyčejný žlutý papír z Lidlu, zelený papír z kolekce Capsule od Papermanie, razítko od Kety, zelené číslice jsou samolepky z papírnictví, nápis jsem vyřezala na mašince Craft Robo, značky svorek nevím, protože je mám roztříděné podle barev v zásobnících a červený kruh jsem obšila ručně černou bavlnkou.

Hezký víkend, já budu se svými scrapkolegyněmi tvořit, kecat a nakupovat materiál!!!!!!

Český ráj

28. března 2012 v 22:05 | isobelka
Diktát tento měsíc vyhlašovala Barta a vybrala krásnou stránku od GENMANOU:


Udělala jsem nějaké změny, ta nejvíce viditelná je, že moje stránka je A4, je to titulka k albu z dovolené (před skoro dvěma lety, ale už finišuji, chybí jenom pár stránek....asi 15 Smějící seSmějící se):


Použila jsem obyčejnou bílou čtvrtku, oranžový papír je z Lidlu a zbytek oboustranné čtvrtky od MME, razítka od Kety, nápis jsem vyřezala na mašince Craf Robo a část mapy z letáku o Českém ráji....stránka za pár korun.
Přeji krásný večer!

Kruhy v kruhu

26. března 2012 v 14:55 | isobelka
Téma březnového projektu č. 1 vyhlašovala Gabreta a byla to inspirace výtvarným dílem. Přesně obrazem W. Kandinského Kruhy v kruhu:


Moje stránka:


Fotky (bohužel ne moc kvalitní, focené mobilem jednou z trenérek) jsou z poslední pódiovky. Použila jsem čtvrtky z kolekce Capsule od Papermanie, zelenou strukturovanou čtvrtku, obyčejný černý papír, který se dává do kapes alb :-) a samolepky písmenek z papírnictví.

Krásný jarní den!

Zámecký park

10. března 2012 v 17:36 | isobelka
Je tu březen, takže byly vyhlášeny nové podmínky projektu 2012. Podmínka pro projekt 2 byla, vybrat z palety barev alespoň čtyři a pouze ty použít na stránce.

Vybrala jsem si krásné retro fotky z mého dětství, z procházky v zámeckém parku v Trmicích (dříve součást Ústí n. L., nyní již samostatná obec). Bohužel se mi dvoustránka nepodařila lépe nafotit, v reálu jsou barvy mnohem sytější.


Přeji krásný zbytek víkendu!

Svatební album - dokončení

7. března 2012 v 9:48 | isobelka
O víkendu jsem dokončila svatební album pro kamarádku a v pondělí u skleničky vína slavnostně předala Smějící se:

Challenge únor - Alžběta

1. března 2012 v 23:00 | isobelka
Dnes byla ukončena únorová challenge. Podmínky byly: fotka černobílá, nebo v barvě sepie, kombinace hnědé barvy s růžovou, modrou, nebo zelenou, kovové komponenty, krajka a malou podmínkou bylo stránku co nejvíce vyzdobit. Pro tento účel jsem si vybrala krásnou fotku maminky mého muže. A jak se mi to povedlo, posuďte sami:


Všechny stránky, které soutěžily jsou zde: http://scrapbook.cz/galerie/thumbnails.php?album=1178

Krásný večer, či spíše dobrou noc!

Svatební album

28. února 2012 v 10:29 | isobelka
Kamarádka se v prosinci vdávala. Svatba to byla malá, jen nevěsta se ženichem, svědci (jedním z nich jsem byla já), dvě děti a po obřadu oběd v hospodě. Jako svatební dar jsem jí slíbila album, na kterém pracuji, hotovo zatím osm stran, devátá rozdělané na stole a pět dalších ve stadiu příprav. Hodně jsem si pomáhala sketchi z časopisů, nebo z internetu. Všechny stránky jsou ve stejné barevné kombinaci - bílá, béžová, červená a černá a skoro na všech jsem používala razítka od Kety.

Kuba

20. února 2012 v 16:55 | isobelka
Opět stránka do projektu, tentokrát únorový projekt 1. Úkolem bylo použít na svojí stránku alespoň pět prvků z tého stránky od Lynn Ghahary:


moje stránka:


Použité papíry, jejichž značku opět nevím, jsem koupila kdysi v SH shopu, kartonová písmenka Woodware, obarvená inkoustem, razítka od Kety, kovová ozdoba, roh vyřezaný na mé mašince.

Krásný den, nebo večer! U nás je jaro, sluníčko, zelená tráva, po sněhu ani památky.

Kartičky scrapzávislaček

13. února 2012 v 10:34 | isobelka
Protože se na scrabook.cz objevilo plno nových tváří, probíhá už myslím čtvrté kolo výměny kartiček -visaček. Tentokrát dělám kartiček jen sedm, protože některé přihlášené holky už ve sbírce mám. :-)

Tady jsou moje kartičky, nejdříve jsem je orazítkovala textovým razítkem od Pretty Papers, Distress barvičkou Walnut stain, nechala zaschnout. Potom jsem dalším razítkem zakoupeném v Davoně (ještě k němu mám embossovací kapsu) a embossovacím inkoustem znovu narazítkovala, nasypala čirý embossovací prášek a zapekla. Pak už jenom pomocí různě barevných Distress inkoustů a pomocí aplikátoru blending tool nabarvila.


Přeji úspěšný začátek pracovního týdne!!!!

Valdštejn

8. února 2012 v 13:16 | isobelka
Stránka do projektu 2, zadání bylo udělat stránku podle sketche.Hezký slunečný den!

Včerejší tvoření

5. února 2012 v 9:34 | isobelka
Po včerejším tvoření, do jedné hodiny ranní (ale zvládla jsem udělat diktát i challenge) mě ráno přivítala tato pracovna:


To abyste si holky nemyslely, že tu mám stále naklizeno....nemám, včera (vlastně dnes v noci) už jsem neměla sílu to uklidit. :-)

Krásný zbytek víkendu!

Challenge leden - Jakub

2. února 2012 v 23:16 | isobelka
Konečně mohu vložit stránku lednové challenge a tímto zdravím své věrné čtenáře: Petru a Kubu. Smějící se Doufám, že se při prohlížení stránky dobře pobavíte.Smějící se


Bohužel nevím značku použitých papírů, vzorované jsem kupovala v SH Shopu. Písmenka jsou kartonová, natřená inkoustem a poté lakem Glossy accents.

Krásný nadcházející (pro někoho prodloužený) víkend!

Ivan - diktátová stránka

1. února 2012 v 7:26 | isobelka
Včera byly na scrapbook.cz vyvěšené diktátové stránky, tak už mohu svojí tady zveřejnit. Je to můj dikát po dlouhatánské době, určitě rok jsme žádný nedělala. Fotky se mi do rukou dostaly opět v nedávné době, moc se mi líbily, tak jsem si kvůli nim diktát trochu přizpůsobila, vynechala pár ozdob, místo journalingu mám čtvrtou fotku a i rozměry fotek jsou malinko jiné.


Použila jsem moje oblíbené čtvrtky Basic Grey, kolekce Urban Couture, razítka od Kety.

Krásný další mrazivý den (u nás momentálně - 10 st.).

Přesně před rokem

31. ledna 2012 v 12:57 | isobelka
Přesně před rokem u nás končila akce prohazování dvou pokojů (dětského, tedy teenagerovského a pracovny) a dnes moje půlpracovna oslavuje první narozeniny!!!!!! Moc se tady toho nezměnilo, jenom přibylo pár věciček. Smějící se Momentálně mám uklizeno, poslední stránku jsem dodělala o víkendu a pak stůl uklidila. Jinak když lepím, tak mám věci
všude, i na zemi, protože pracovní místo mám dost malé, šířka stolu je pouze 90 cm.
Hezký mrazivý den!

Korálkárna v Ústí n. L.

28. ledna 2012 v 10:35 | isobelka
Já prostě nemůžu ten krám jen tak přejít, když jdu okolo. Jako třeba včera cestou do Expresky.....mimichodem, vyzkoušela jste některá????? Já už 2x a bylo to super, jenom škoda, že se musí platit měsíční příspěvky a nemůžu přijít jednou za čas si zacvičit, zatím využívám týden zdarma.
Zabrousila jsem jenom na chvilku a nestačila jsem koukat, co rozmanitých korálků všude bylo, stužky, bižuterní komponenty apod. Můj nákup byl jenom malý.... 102 Kč. Smějící se Foťák jsem při sobě neměla a asi bych si ani netroufla fotit v obchodě, možná jedině obchod zvenku, tak jenom fotka mého malého (a rozhodně ne posledního) nákupu....i s cenami.Smějící se

Přeji krásný víkend!!

Mládí

24. ledna 2012 v 11:22 | isobelka
Včera odpoledne a dnes ráno jsem dodělávala po dlouhé době stránku jen tak.....tedy není do žádného projektu, ani challenge, ani podle diktátu, nebo sketche. Prohrabávala jsem se svými fotkami a narazila na tyto dvě, na kterých není žádné datum, ale odhaduji a na 99 % jsem přesvědčená, že jsou z roku 1991, nejspíše z jara. Stejně tak jako stránka jsou focené jen tak, pamatuji se, že jsme šly s kamarádkou na cvičení, proto ta sportovní taška. Bylo mi necelých 21 let, chodila jsem do práce a užívala si svobodného života.


Podkladovou čtvrtku, myslím od firmy Kaiser Craft, jsem koupila u Danči na posledním srazu, tmavý rámeček okolo nápisu Good times na čtvrtce už byl, stejně jako šití a dva knoflíky vlevo dole. Čtvrku, která vypadá jako džínovina jsem koupila loni v Zittau, v kreativním obchůdku a je od firmy Rayher. Motýla, stužku a ústřižek papíru s číslem 17 (mým šťastným) mám od Danči, ústřižek oranžové čtvrtky je z nějaké starší sady od WeR, razítko od Kety a nápis je vyřezaný ze strukturované čtvrtky na mé chytré mašince. :-)

Krásný den!

Zpívající fontána

19. ledna 2012 v 14:10 | isobelka
Stránka podle sketche z časopisu Scrap 365, dozvěděla jsem se o něm u Aktijky na webu. Stránku jsem nahrála přímo na web časopisu, ode dneška je tam vystavená. http://scrap365mag.com/gallery/sketchchallenge/archive.aspx

Mám tento měsíc už hotovou i stránku do diktátu a challenge. Obě se mi dělaly moc dobře, ale vystavit mohu až příští měsíc, protože ukončení obou akcí je posledního ledna.

Krásný (u nás deštivý) den!

Park Boheminium

6. ledna 2012 v 14:58 | isobelka
Téma projektu č. 2 vyhlašovala Píďalka a bylo udělat dvoustránku na téma letní dovolená. Protože stále nemám dodělané album z naší již předloňské dovolené, téma se mi hodilo. Udělala jsem jednoduchou dvoustránku z výletu do parku Boheminium v Mariánských Lázních, kde se nacházejí repliky významných staveb naší republiky, v měřítku 1 : 25. Pokud máte někdo cestu do těchto míst, určitě to stojí za návštěvu.

Už zase scrapuju

4. ledna 2012 v 10:32 | isobelka
Po loňském scrapbookovém útlumu, kdy kromě kalendářů, jsem udělala tolik stránek, které by se daly asi spočítat na prstech jedné ruky, jsem se letos rozhodla se "pochlapit". Nezmar Katie opět vyhlásila další roční soutěž. Body se získavají za challenge (soutěž), diktát (stránka podle slovního zadání) a dvou projektů (téma vyhlašují přihlášené scrapařky a budou to různé podmínky, lift apod.) Po delším váhání jsem se nakonec přihlásila a mojí první stránkou je stránka do Projektu 1, na téma portrét a barvy: červená, zelená, hnědá, béžová a slonová kost. Fotka se mi dostala do rukou v nedávné době (někdy před Vánoci) a je na ní můj muž v osmé třídě, shodou okolností jsme doma všichni (Ivan, já i Kačka) chodili do stejné základní školy. :-)


Hezký den vám všem přeji.

Scrapbooková pauza????

30. listopadu 2011 v 12:44 | isobelka
Je pravda, že v poslední době zanedbávám tvorbu scrapbookových stránek, ale stále intenzivně pracuji na kalendářích. Ke klasickým stránkám se vrátím až po Vánocích (doufám, že mi Ježíšek nadělí zase nějaký ten scrap-materiál).

Zatím mám hotovo 62 kalendářových stránek a ještě jich více jak dvacet chybí. Do Vánoc musím stihnout.


Přáníčka mám hotova, letos jsou spíše minimalistická, hodně jsem používala razítka od Kety, tak jenom pár na ukázku:


No a já jdu zase tvořit.

Cestovní deník ze srazu

8. listopadu 2011 v 12:06 | isobelka
Před svázáním:


Po svázání mašinkou Zutter:


Díky Dančo, zvládla jsem to!!!
 
 

Reklama