scrapbook

Přáníčka

20. prosince 2010 v 7:43 | isobelka
Tak takhle to vypadala na mém stole včera krátce před půlnocí. Dodělávala jsem na poslední chvíli přáníčka a dnes všech 24 kousků poputuje ke svým adresátům.


Na fotce jenom malá část z nich a okolo všude binec, který mám na stole stále, když něco dělám.

Krásný předvánoční čas, už jenom 4 dny !!!!

Listopadová challenge

28. listopadu 2010 v 11:17 | isobelka
Zapomněla jsem vložit listopadovou challenge, jejíž téma bylo udělat stránku bez použití papíru (kromě podkladu). Mohla se používat ale razítka, stuhy, kovové ozdůbky, látka apod. Já na stránce použila křídové razítkovací barvy, látkové kytičky a brads. Fotky jsou z dovolené u Velkého Rybníka, fotila se Kačka sama. :-))

Nelenoším

14. listopadu 2010 v 16:05 | isobelka
I když to tak nevypadá a nevkládám žádné nové stránky, nelenoším, ale pilně pracuji na vánočních dárcích. Už mám hotové tři kalendáře, další dva jsem už odevzdala kamarádce, která si je u mne objednala pro rodiče a ještě mě nějaké čekají. Dělám letos kalendář i pro nás, zatím mám ale pouze 1 stránku, protože přednost mají ostatní, ten náš můžu pak dodělat klidně po Vánocích. Kalendář jsem koupila za 60 Kč v Kiku a stránky se do něho vejdou 20 x 20 cm. Tady je zmíněná stránka:
A konečně jsem se také vrhla na tvorbu přáníček. Gabreta mě na svém webu lehce znervóznila svým počítáním dní do Vánoc (i když to dneska, kdy teploměr vyskočil u nás až na 18 stupňů nevypadá, že Vánoce tu budou za měsíc a kousek) a tvořením překrásných přáníček, tak jsem se do nich musela také pustit.
Základ přáníček jsem koupila minulý měsíc v Lidlu, 10 přáníček + 10 obálek a 10 kartiček vždy ve stejné barvě stálo myslím dvacet, nebo třicet korun, nevím už přesně. Sehnala jsem ale pouze už jenom stříbrná, červená a bílá. Na tmavě modrou čtvrku jsem přilepila světle modrou, kterou jsem předtím orazítkovala tmavě modrou křídovou razítkovací barvou. Vyrazila jsem si z raznice obloučkový čtvereček, na který jsem nalepila tmavě modrý čtvereček. Na přáníčku vlevo jsem na čtvereček narazítkovala a naembossovala vánoční stromek, na přání vpravo jsem pomocí svorky přidělala stříbrnou vánoční hvězdu (ty jsem nakoupila loni v Kauflandu, za pár korun, mám je v barvách zlatá, stříbrná, modrá a červená). To celé jsem omotala stříbrným provázkem z galanterie (mám i stejný zlatý, ještě určitě využiji u dalších přáníček), na který jsem zavěsila vločku a to celé nalepila na stříbrný základ. Přáníčka mě začala hodně bavit, takže spěchám vyrábět další. :-))

Opět liftík

17. října 2010 v 22:58 | isobelka
Hanka mi poslala krásnou přelohu, tak jsem nemohla odolat a po delší době mezi tvořením kalendářů si opět udělala jednu stránku do alba z dovolené.

Předloha od Anderjackie:


Stránka Haňule a Gabrety:

Moje stránka:

Zářijová challenge

13. října 2010 v 21:58 | isobelka
Ač vypadá, že v poslední době jsem na scrap zanevřela, tak opak je pravdou. Jenom svá dílka tady na blogu nevystavuji, protože makám na vánočních dárcích, tak chci aby to bylo trošku překvapení. Přece ale jenom jsem nemohla vynechat účast v zářijové challenge, které téma bylo jedna fotka a bez lidí. Téma se mi hodilo dokonale a stránku jsem udělala pár dnů po jejím zadání. Je to fotka z dovolené, z prvního dne, kdy jsme přijeli do Českého ráje a šli se s Ivanem projít po okolí. Byl krásný teplý večer a sluníčko zapadalo. Škoda, že se mi stránka nedaří lépe vyfotit, fotka v reálu není tak tmavá.


Básničku jsem si vypůjčila z blogu spisovatelky Ivety Lažanské. Černou čtvrtku mám od Danči, zbytek jsou čtvrtky ze sady Capsule collection, krucánky jsem vyšívala.

Výstava v Klatovech

26. září 2010 v 20:52 | isobelka
Myslím, že se povedla, splnila to co měla a předčila naše očekávání. Přišlo spousty lidí, kteří se zajímají o tento koníček, někteří z nich už s nějakými znalostmi, jiní teprve nadšeni odcházeli domů s hlavou plnou inspirace a taškami plných papírů a ostatních pomůcek.

Odjížděla jsem již ve středu večer k Danče, s taškou s osobními věcmi a dvěma taškami potřeb na scrapbook (další krabice s nakoupenými věcmi mě již čekala u Danči). Ve čtvrtek ráno jsme pak s Dačnou vyjížděly směr Klatovy, s plným autem materiálu (a to 90% krabic scrapbookových potřeb odvezl Hanky Pepík už den předtím). Přes zácpu v Praze a zastávku v Plzni pro naftu, výborný chleba a koláče, jsme dorazily do Klatov něco málo po jedné hodině. Hanka a její holky (jak ona říká moje ovečky) již měly místnost ve které výstava probíhala připravenou. Ve vitrínkách vystavená alba, minialbůmky, visačky, na stěnách scrapbookové stránky, kalendáře a na provázcích nad tím vším visela přáníčka. Vybalily jsme obchůdek a s Dančou jsme jeli k Hance domů se ubytovat.

V pátek dopoledne jsme ještě vše doladily a když odbila jedna hodina nervozní jsme očekávaly první návštěvníky. První návštěvnice přišla krátce po jedné hodině a poté postupně za ní chodily další a další. Danča se v obchůdku nezastavila, Hanka předváděla Big Shot, různé druhy embossování, razítkování a vše co bylo třeba, její ovečky se střídaly ve tvořivé dílně, kde s návštěvníky výstavy vyráběly krásná přáníčka, další tvořily stránky a já malé stránečky do kalendáře. Ve stejném duchu pak proběhla sobota, která byla asi nejvíce náročná, protože výstava byla po celý den. Přijely nás také navštívit dvě naše kolegyně ze scrapbook.cz, Keta a Ola...díky holky. V neděli již byla výstava jenom dopoledne, přijel dokonce pán z radia a Hanka s ním dělala rozhovor, poté jsme vše zabalily do krabic a za pomoci Hančina syna vše naložily do jejich obrovské dodávky. :-)) S Dančou jsme poseděly ještě chvíli u Hanky a před třetí hodinou odjížděly směr Praha. Doma jsem byla krátce před sedmou hodinou.

Hanko a Dančo, díky za super nápad a organizaci, všem dalším za pomoc, ráda jsem poznala nové lidi, kteří mají stejného koníčka. Bylo to skvělé, doufám, že za rok si to zopakujeme.

Pár fotek z výstavy:

výstava
výstava 2
obchůdek
Část Dančina obchůdku.

my tři
Naše trojka.

Danča a její obchod
Danča a její obchod (ScrapArt).

obchůdek
Jenom malá část papírů.

obchůdek 2
obchůdek 3
Kalendáře a Hanky knížky se prodávaly dobře.
logo
Danči logo. :-D

Hanka převáděla Big Shot a různé scrapbookové techniky.
Nádherná stránka 15-tileté Terezky, kterou vytvořila přímo na výstavě, před zraky návštěvníků.
Danča je rozmazaná, protože v obchůdku se měla co otáčet. :-D
Nejmladší návštěvnice, které si vytvořily přáníčko s lektorkou Terezkou. :-))

Tak to je vše, bylo to skvělé, ale náročné, teď si jdu vybalit věci a úžasné nové nakoupené pomůcky a pak budu nejméně 12 hodin spát. Dobrou noc a sladké scrapbookové sny. :-))

První scrapbooková výstava v ČR

19. září 2010 v 20:31 | isobelka

Scrap klub Klatovy , Scrap Art Praha a Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech
Vás zvou na prodejní výstavu

SCRAPBOOK

VZPOMÍNKOVÁ FOTOALBA A JINÉ PAPÍROVÉ INSPIRACE

v přednáškovém sále hlavní budovy klatovského muzeaod pátku 24.9. 2010 do neděle 26.9.2010

otevírací doba výstavy:

pátek:
13.00 - 17.00
sobota:
9.00 - 17.00
neděle:
9.00 - 12.00

Součástí výstavy (různé druhy fotoalb, přáníček a jiných dekoračních předmětů z papíru) budou ukázky výtvarných technik a postupů
při tvorbě scrapbookových fotoalb

a
možnost nákupu scrapbookového materiálu a pomůcek

Jsem rozjetá

16. září 2010 v 9:23 | isobelka
Dostávám se konečně do tempa, však práce je hodně. V dovolenkovém album ještě nejsem ani v polovině, fotky z další dovolené jsem odnesla na vyvolání. Za chvíli jsou tu Vánoce, tak mě čeká několik kalendářů a přáníček. A to nemluvím o tom, že bych chtěla konečně dodělat svoje album z dětství, rozdělané mám rodinné, Káti a chci předělat svatební. O víkendu mám v plánu si připravit vše na scrapbookovou výstavu, kam jedu pomáhat. Odkaz zde: http://scraptime.blog.cz/1008/scrapbookova-vystava

Pár dalších stránek z dovolené:

Jičín
U stránky vpravo se mi podařilo, než jsem začala lepit fotky, ji otočit a tudíž jsem vše nalepila obráceně a oranžový pruh mi nenavazuje. Holt dvakrát měř a jednou rež. :-))

3x z dovolená

Diktát

12. září 2010 v 21:13 | isobelka
Diktát od Verči, který mě nakopl:

Garfield - diktátová stránka

Zpátky ke scrapbooku

12. září 2010 v 21:10 | isobelka
O prázdninách nebyl na scrap čas....no, musím přiznat, že ani moc chuť. Ani počátkem září to nevypadalo lépe, až diktát Verči mě trochu nakopl a pustila jsem se chutě do dovolenkového alba. Stránky dělám na obyčejné bílé čtvrtky A4, zdobím málo, ale snažím se na jednu stránku nacpat co nejvíce fotek, protože těch máme z prázdnin požehnaně. Tak pár ukázek:

Trosky
Semín
fotíme
Drábské světničky

Červnový diktát

25. června 2010 v 10:21 | isobelka
Zadávala Pindruše. Takhle vypadala předloha, kterou jsem ovšem neviděla, protože stránky se dělají pouze podle slovního zadání.

Předloha od Lubna:

předloha Lubna
Moje stránka je vzpomínkou na mého dědu (1916 - 1993):

děda

Liftík č. 6

18. června 2010 v 22:31 | isobelka
Stránku vybírala Keta a musím říct, že i když stránka vypadá prázdně, moc se mi líbí a dělalo se mi podle ní dobře.

Tady je předloha, stránka od Kawito:

předloha
Stránky Gabrety, Dianky, Vonver, Kety a Haňule:

vonver
Gabreta
Dianka
Keta
Haňule
A moje stránka:

můj lift

Týdenní podmínka na poslední chvíli

18. června 2010 v 22:12 | isobelka
Minulá týdenní podmínka, kterou vyhlašoval náš tým byla: vystřižený motiv. Neměla jsem žádný nápad, proto jsem dělala stránku až na poslední chvíli, ale stihla jsem. :-))
pohodička
Vystřižený motiv je srdíčko a kytička v kolečku. Fotka je z loňských Velikonoc, z chalupy. Holky jsem fotila já, z verandy. :-))

Je mi 40

14. června 2010 v 9:55 | isobelka
Tak je to tady. Dneska mám kulatiny....letí to..letí. Dostala jsem úžasný dárek, který jsem si moc přála: plotr....vyřezávací mašinku s kterou si budu moci vyřezat písmenka a všemožné tvary do scrapbooku. Jenom doufám, že to budu umět, zatím jsem si ani nestihla pořádně prostudovat návod.

mašinka

Květnová challenge

9. června 2010 v 22:56 | isobelka
Podmínku pro květnovou challenge vyhlašovala Dianka. A bylo to použití nescrapového materiálu (kromě razítkovacích barev a jednobarevných papírů). Scrapla jsem Káti fotku z nedávného tréninku. Stuha je obyčejná z galenterie, flitrů a kamínků máme doma spousty, protože Káťa si s nima vylepšuje dresy. :-))

challenge - květen

Liftík č. 5

2. června 2010 v 23:30 | isobelka
Vybírala Gabreta, stránku od své oblíbenkyně Fidji:

fidji
Gabreta, Keta, Vonver:


Vonver
Gabreta
Keta

Dianka, Lenzie, Haňule:

Haňule
Dianka
Lenzie

Moje stránka:

moje
Moje stránka je hodně zjednodušená. Vybrala jsem si špatné fotky, což mě pak mrzelo, protože originál se mi líbil moc. Možná si ho zkusím někdy v budoucnu ještě jednou liftnout.

Svatební

26. května 2010 v 11:26 | isobelka
Podmínka pro tento týden zní: černá a bílá plus doplňková červená. Už pár dní nosím v hlavě nápad, udělat stránky svatebních fotek rodičů právě v této kombinaci, černo-bílé, plus vždy jedna doplňková barva. Přiznám se, že jsem to viděla v jedné zahraniční galerii. Proto se mi podmínka hodila celkem dobře. Zatím mám stránky dvě:

svatba našich 1
svatba našich 2

Týdenní podmínka a opožděný týmový lift

23. května 2010 v 22:43 | isobelka
Minulá týdenní podmínka byla dopravní prostředek...buď přímo na fotce, nebo jako ozdoba, kresba apod. Nejdříve se mi tato podmínka moc nezdála, nevěděla jsem, jestli mám vůbec vhodné fotky, ale při hledání jsem jich objevila vícero, tak nakonec vznikly stránky dvě.

podmínka - auto
podmínka - auto 2
Vzpomínka na naše první autíčko - trabant 601. :-))Týmový lift mi moc nesedl...nevěděla jsem si s ním rady a stránka mi trvala pěkně dlouho.

týmový lift
týmový lift
Bohužel teď nevím, od koho je předloha, pokusím se ještě zjistit.

Mini sc srazík

23. května 2010 v 22:36 | isobelka
V sobotu (22. 5.) se u Dianky konal malý srazík scrapbookářek. Domluvila jsem se s Dančou, že bych k ní přijela už v pátek, vyzvedla zboží a v sobotu od ní vyrazila k Diance. Společně s Verčou, která přespávala v Praze u své kamarádky jsme vlakem vyrazily už v pátek odpoledne. U Danči bylo jako vždy příjemně, navařeno a spousta lákadel. :-)) V sobotu ráno mě pak vyzvedla Verča a společně jsme se tramvají přemístily na zahradu k Diance.

Srazík byl povedený, pohodový, kecací s výborným servisem....grilované masíčko, zelenina a vínko byly skvělé....a jako třešnička na dortu byl vyhraný hokejový zápas našich nad Švédy a postup do finále. :-)) Škoda, že v šest hodin jsme musely s Verčou spěchat na zpáteční vlak do UL a nestihly jsme dohrát turnaj v šipkách. :-))

nákup
Můj nákup u Danči


sraz
Pohoda u Dianky na zahradě. Bylo to skvělé. Dianko ještě jednou díky.

Liftík č. 4

13. května 2010 v 23:45 | isobelka
Tentokrát vybírala předlohu Haňule, ale jelikož má hodně práce a učí se na zkoušku, nestihla zatím svoji stránku udělat. Vybrala krásnou stránku od francouzské scrapařky Angelique:

Anqueline

Krásné stránky Gabrety, Kety a Meliny

Gabreta
Melina
KEta


Moje stránka:

moje

Dubnová challenge

9. května 2010 v 17:00 | isobelka
Vyhlašovatelkou byla tentokrát Melina, která se minulý měsíc umístila na druhém místě. Zadání znělo komplementární barvy a visačka. Komplementární barvy jsou barvy, které leží na spektrálním kruhu proti sobě. Katie dala na forum báječný odkaz: http://colorschemedesigner.com/previous/colorscheme2/index-en.html

Samozřejmě vím, co jsou komplementární barvy, přibližně znám, které jsou naproti sobě, že k modré je to oranžová, k zelené červená apod. Jenže ono to není zase až tak úplně jednoduché, protože kolikrát jenom odstín rozhoduje o tom, jaká je komplementární barva. Např. k fialové to může být žlutá a zelená...záleží na odstínu fialové, jestli je spíš do modra, nebo do červena. Já si vybrala kombinaci středně modré a žluto-oranžové barvy, kterou jsem si pomocí programu hodila do tmavého pastelu a vyšly mi barvy: béžovo-šedá, hnědo-šedá, kouřově modré. A vytvořila jsem tuto stránku:

dubnová challenge

Týmový lift

7. května 2010 v 23:14 | isobelka
Vybírala kapitánka našeho týmu (pro tento měsíc) Mamak.

Originál (bohužel neznám autorku):

týmový lift
Moje stránka:

30 let

Postupný diktát

7. května 2010 v 23:10 | isobelka
Vyhlašovala Keta. Vybrala si předlohu od franzouské scrapbookářky a každý den postupně na forum vyvěšovala návod na vytvoření stránky. Neumím jako kolegyně Hanka stránku dělat postupně. Potřebuji vědět a znát všechny detaily, pak s tím na stránce hýbat a teprve pak vše najednou nalepit. Asi to ztrácí to pravé kouzlo, ale je to můj způsob práce a s výsledkem jsem spokojená.

Předloha od francouzské scrapbookářky Genmanou:

genmanou 2
Moje stránka:

20 let

Sketch

5. května 2010 v 7:16 | isobelka
Tentokrát vybrala Katie sketch s pěti fotkama, já si počet trošku upravila. Scrapla jsem dvě fotky z maturitního plesu před více jak dvaadvaceti roky.

sketch

maturitní ples

Víkendové tvoření

3. května 2010 v 8:22 | isobelka
Po minulém slunečném víkendu, který jsme trávili na chalupě, byl tento většinou deštivý a tak jsme zůstali tentokrát doma. A jelikož Káťa má teď nějaké problémy ve škole (chytla pár dost špatných známek), doháněla učivo oba dva dny (v sobotu fyziku, matiku, v neděli chemii) a já měla čas na scrapování. Udělala jsem jednu stránku do rodinného alba a druhou do mého alba, kde jsem splnila podmínku pro tento týden - něco kovového. Tady jsou:

přítel
Papír se psíma stopama jsem koupila v kreativním obchůdku v Zittau, psí boudu a kost mám od Kety. Na fotce je můj táta.

tablo
Letos mám už 22 let od maturity...to to letí!!!!!!!!
 
 

Reklama